Nositelé dubového listu

Nositelé dubového listu https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14789/bmid_hranicaruv-ucen-nositele-duboveho-l-t3m-14789.jpg 5 1743 157

Blíží se jaro a Will s Evanlyn mohou konečně prchnout ze Skandie. Evanlyn je však unesena temudžajskými jezdci, příslušníky početného národa, který obývá rozlehlé stepi na východ od Skandie. Will se vydává za nimi, ale jeden chlapec má proti šesti ostříleným temudžajským bojovníkům jen mizivou naději – i když je hraničářským učněm. V poslední chvíli ho vystopují Halt s Horácem a pomohou mu Evanlyn zachránit. Na radost ze shledání však není čas, protože Halt si je jistý, že šest Temudžajů tvořilo pouze průzkumný oddíl velikého vojska, které se chystá k vpádu do Skandie. Čtyři Araluenci musejí Skandijce varovat a nabídnout jim pomoc – pokud ovšem oberjarl jejich pomoc přijme. Dokážou zapřisáhlí nepřátelé bojovat bok po boku, aby zachránili své životy a své země před ničivým vpádem nepřítele, který nezná slitování?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Oakleaf Bearers/The Battle for Skandia , 2006

Ešína
25.07.2021 3 z 5

Další skvělé pokračování, které mě opravdu bavilo číst.. Erak je opravdu vtipný chlapík.

slayerCZ
01.07.2021 5 z 5

Sledovačka Temudžajů v podání Halta a Eraka je masakr, takhle jsem se už dlouho nenasmál :D Erak je prostě správnej kolík.

Zojka
21.06.2021 5 z 5

úžasné! tady bylo o hodně víc akce než v předchozím díle. právě tohle zvedá moje hodnocení.

Vjeerus
11.06.2021 5 z 5

Will je opět hlavní hrdina příběhu, doslova. Dostal se ze své krize a jako správný chlap (dospívající muž) musí chránit své přátele. Tento díl je jedno dobrodružství za druhým, naši hrdinové se opět setkávají a pomáhají Skandijcům proti armádě Temudžajů.
Podle mě je to jeden z nejčtivějších dílů plný akce a zvratů. Dovídáme se spoustu nových informací o Skandijcích a hlavně o postavě Eraka, který si nejspíš získá srdce každého čtenáře.
Naproti tomu mé sympatie si stále nezískává Evanlyn. Celý její charakter mi přijde dost výplňový a strojený. V jednu chvíli se ukazuje jako nejstatečnější a drsná holka a o kapitolu dál je z ní nafoukaná princeznička.
Závěr knihy mi přišel možná až moc našroubovaný na vyvolání emocí, ale proč ne, je to kniha pro děti.
Ačkoliv děj knihy považuji za jeden z nejlepších a doporučila bych ho ke čtení všem dětem i dospělým (jako relax), to stejné nemohu říct o obálce, tahle se dle mého nepovedla. Celá postava na mě působí jak vosková figurína.

Taťka Hraboš
03.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Po poklidném předchozím díle to tentokráte v Ledové zemi pořádně žhne. Oč méně prostoru k akci se Willovi dostalo v předchozím díle, o to více naopak v tomto, zatímco Horác a hlavně Halt se tak trochu stáhli do pozadí. Tentokrát Will ani jednou nezaváhá, což by snad někomu vadit mohlo, ale mně ani ne. Je to přece jen pohádka, kde dobro má dát zlu pořádně na frak, a k tomu je pořádného hrdiny zapotřebí. Závěrečnou bitvu mezi Skandijci a Temudžaji rozehrál autor bravurně. A tak jedině – z mého pohledu – nepravděpodobná zrada Slagora (Stálo by mu opravdu za to přivést do poroby celou zemi kvůli nějaké mrzké odměně? Kde by potom sám žil?) trochu zmírnila mé nadšení z tohoto dílu. Připadalo mi, že autor potřeboval více do děje zapojit Evanlyn, a proto vymyslel i tuhle dějovou odbočku.

Tamten
04.05.2021 3 z 5

Pro děti vynikající, dospěláci to sice přežijí, ale díky jednoduchost a průhlednost příběhu to pro ně nebude nijak skvělé.

LunaL.
28.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Pro mě jeden z nejlepších dílů! Líbilo se mi, že Halt věřil Willovi a nebál se mu přenechat část vedení. A Will se nebál do boje vzít i princeznu, což chtělo hodně odvahy! Celkově to byl díl plný opětovného setkání a nových (často i nečekaných) přátelství. Dost jsem si oblíbila i postavu Eraka.

Verunka926
16.04.2021 4 z 5

Opět jsem si čtení moc užila těším se, jak se bude příběh vyvíjet dál.

soupik2012
06.04.2021 5 z 5

Zatím jednoznačně nejlepší díl, který tuto malou sérii uzavírá. Příběh znova plynule navazuje na předchozí knihu. Všichni pohromadě ve spojení se Skandijci čelí nové hrozbě. A zde je důvod, proč se mi tato kniha líbila nejvíc. Vymýšlení strategie jak porazit výrazně početnější armádu. Willova samostatnost v rozhodování, která umožňuje vytvoření dětského hrdiny. Will má již často lepší nápady než samotný Halt. Zkratka tento příběh je určený především pro děti a neklade si žádné vyšší cíle, nežli pobavit a zároveň nikoho nezarmoutit. Bavila jsem se a budu se těšit na další dobrodružství. Tuto sérii, velice dobře načetl pan Matouš Ruml.

vojta888
31.01.2021 5 z 5

Zase skvělý díl od kterého se nedalo odtrhnout, velmi se mi líbila válka proti temudžajům a špičkování Halta a Eraka.

VeruMalfoy
27.01.2021 5 z 5

Tenhle díl se mi opět líbil víc než předešlý, řekla bych, že se rovná jedničce a dvojce. Osud Willa za hranicemi jeho země je akční a zajímavý tím, že se Will stává mužem a učí se rozhodovat sám za sebe. Konečně vidí, že dokáže stát i na vlastních nohách bez pomoci hraničáře.

ArwenEvenstar
14.01.2021 5 z 5

Napínavé jako vždy. Špičkování Halta a Eraka mě pobavilo. A Erakův pokus o jízdu na koni a nenápadné plížení ještě víc.

MiLiška
08.01.2021 4 z 5

Napínavé už od začátku, konec tentokrát na můj vkus trochu rozvláčný, moc "šťastný" a poněkud předvídatelný... A to dělení slov na konci řádků!!! Zbývající díly jsou už na cestě! Těším se na další dobrodružství s Erakem, po Haltovi je to můj nejoblíbenější hrdina. Kdo je ten Váš?

1259
08.12.2020 5 z 5

Od těch knížek se fakt nemůžu odtrhnout, jsou prostě skvělý. PS: přítel lituje, že mě na ně naučil a že se mu nevěnuju. :) :)

Jarka_rybář
15.11.2020 4 z 5

Mno, tohle je trochu slabší díl, ale pořád dobrý. Napínavý a fajn.

tereza1198
06.11.2020 4 z 5

Musím přiznat, že tento díl se mi líbil méně než předchozí. Ale pořád to je nadprůměrné čtení a mé mladší já by z toho zešílelo.

Kajksa17
02.11.2020 5 z 5

Tuto sérii knížek čte i moje kamarádka a obě jsme z toho strašně nadšené. Prostě tyto knihy jsou skvělé. Strašně doporučuji, doporučuji, doporučuji!!!

LillyM.
06.09.2020 4 z 5

Hraničářův učeň. Zase to nebylo vůbec špatné, ale bylo to na mě asi už MOC sci-fi, dobrodružství je ale ukončeno, takže úplně v pořádku:-)

ZuKo
10.08.2020 4 z 5

Je težké pro dospělého hodnotit knižku pro děti protože se na ten děj divá jinak. Celá série je super, jen na můj vkus je tam hodně toho jak je Will skvělý na svůj věk.
Co se mi také líbí je to, jak spisovatel použivá věci z historie Evropy.

iskovsky
28.07.2020 3 z 5

Po sľubnom predchádzajúcom dieli sa to zasa vrátilo do starých koľají priemernej dobrodružnej literatúry pre deti a mládež....
Halt začína strácať svoje charizma kamennej tváre, ktorej najväčším mimickým výkonom bolo "povytažené obočí" a začína byť ukecanejší a vtipnejší... Našťastie nestratil nič zo svojich schopností, ktoré by mu mohli závidieť Winnetou aj Napoleon a tak si hravo poradí s mongoloidnými dobyvateľmi, ktorí mu k víťazstvu pomôžu aj svojou blbosťou...