Ledová země

Ledová země https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202368/ledova-zeme-202368.jpg 4 1869 170

(3. vydání) Will a Evanlyn plují do Skandie jako zajatci kapitána skandijské vlčí lodě Eraka. Halt přísahal, že Willa zachrání, a udělá vše pro to, aby svůj slib dodržel – dokonce poruší přísahu hraničáře a král je nucen ho vypovědět z Araluenu. Horác, který rovněž chce jet hledat Willa, se k němu připojí a oba společně zamíří přes Galiku do Skandie. Cestou je neustále obtěžují galičtí potulní rytíři, neblaze proslulí spíš jako lupiči a hrdlořezové. Přijedou do Skandie včas, aby Willa a Evanlyn zachránili?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Icebound Land , 2005

items
items
03.03.2024 5 z 5

Ja pri tejto sérii tak krásne relaxujem...

LadyD
LadyD
27.02.2024 3 z 5

Tak musím říct, že tento díl nebyl tak dobrý, jako ty dva předchozí. První polovina knihy se mi hrozně táhla a přišla mi celkem nezajímavá. A trošku mi vadilo přeskakování z jedné dějové linky do druhé při každé kapitole. Chápu, že to pro děj celé knihy bylo důležité, ale mohlo to být méně časté. Myslím, že by to celkově ničemu nevadilo.
Postupně se to začalo trošku zlepšovat a můj prvotní strach, že knihu nedočtu, nakonec zmizel. Závěr už byl o mnoho lepší, zakončení celé knihy bylo hezké. Každopádně, i když se mi třetí díl tolik nelíbil, chystám se na další díl s důvěrou, že bude mnohem lepší než tento a že se vrátí ta prvotní jiskra celého příběhu, která mě tak zaujala.

Lucif
Lucif
19.02.2024 3 z 5

Kamarád nám tuto sérii doporučil a já byla velmi mile překvapena, jen tento díl nás místy moc nebavil (bylo to smutné, drsné, zdlouhavé - příběh Will a Evelin), cesta Halta s Horácem byla celkem fajn - samozřejmě ani zde vše nešlo hladce, ale četlo se to hezky. Tuto knihu jsme celkově četli nejdéle a nejhůře, ale samozřejmě je v té sérii důležitá, tak se nenechte odradit ;). Pokud máte jen tuto knihu, doporučuji dokoupit nebo půjčit začátek (díl 1+2), osobně bych to bez toho super začátku teď asi nedočetla. Ze 16ti knih je to podle mě ta nejslabší, ale dalo se. Jsem zvědavá na 17ku, zítra mi přijde ;).

knihomolka74
knihomolka74
28.01.2024 5 z 5

I třetí díl ubíhá docela svižným tempem. Dvě dějové linky...jedna Haltova s Horácem a druhá Willova s Evanlyn....mi vůbec ve čtení nepřekážely. A opět se ukazuje, že by se nikdo neměl podceňovat a že i zdánlivě krutý a tvrdý člověk může mít laskavé srdce.

Ronnie68
Ronnie68
05.11.2023 4 z 5

Tenhle díl série byl skvělý... I když o trochu méně než ty předchozí... Halt s Horacem začali společně putovat za Willem ... plus příběh Willa s Evanlyn... ale zas tak špatné to rozhodně nebylo ...

Ailee
Ailee
19.10.2023 4 z 5

Po Hořícím mostu je laťka vysoko a tak se není čemu divit, že tento díl tolik nezaujme. Dějová linka s Haltem a Horácem by se dala pojmenovat asi jako "Jak snadno a rychle porazit namyšleného hlupáka" a část s Evanlyn a Willem je taková popisná.

Vendy1993
Vendy1993
10.10.2023 4 z 5

Tento díl mi přišel o trochu slabší než předchozí dva a tak doufám, že s dalšími díly ta tendence nebude sestupová jako dosud ;) jinak příběh byl celkem zajímavý, kupodivu se mi víc líbilo zápolení Evanlyn s Willem, ale i druhá dějová linka s Haltem a Horácem nebyla špatná.

gambinka87
gambinka87
29.09.2023 5 z 5

Přečteno jako audiokniha, skvěle nacteno Matoušem Rumlem. Díl byl o malinko slabší než ty předchozí, ale pořád paráda. Dějová linka Halta a Horace mne bavila o něco více. Těším se na další

Pasadenka
Pasadenka
30.08.2023 4 z 5

Konečně Vikingové. Hrozně mě baví, jak Flanagan komolí jména, nebo hledá alternativy. :D Je to hrozně vtipné. Dvě dějové linky hezky doplní příběh a záchranná cesta hezky zjemní jinak temnější nádech zajetí. Co mě však nenadchlo, že knížka jako taková sama neobstojí. Čtu to postupně, ale to, jak autor děj rozdělil mi přišlo hodně umělé.

mareksevc
mareksevc
27.08.2023 4 z 5

asi to bude chcieť pokračovať ďalej

Barakoudel
Barakoudel
11.08.2023 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha - hlas Matouše Rumla je opravdu příjemným průvodcem knihou.

Až u této knihy mi došlo, že Skandie je svými popisy nápadně podobná dnešní Skandinávii. A ono opravdu. Autor se inspiroval středověkou mapou a událostmi. I pro mě - dějepisného neznaboha - vymaloval události v neuvěřitelně čtivé podobě, že hltám jeden díl za druhým. Díky, díky a díky.
Opět velmi příjemné setkání s Haltem, Evanlyn, Horácem a Willem.

Lovehorses365
Lovehorses365
08.08.2023 5 z 5

Z prvních třech dílů se mi tento líbil nejvíce.

vlkodlaq
vlkodlaq
19.07.2023 5 z 5

V třetím dílu se opět rozvíjel spíše Horác a Will dostával spíš na prdel, přesto se to četlo skoro samo, stačilo knihu (čtečku) jen držet :)
V dalším díle doufám opět ve Willův další rozvoj a vrhám se na něj.

Artemis886
Artemis886
02.07.2023 5 z 5

Emocionální jízda jako vždy, kterou si užívám jak nejvíc umím. Těším se na vývoj děje a osudy postav.

P.S.: Doufám, že se zde ještě objeví Erak, nějak mi přirostl k srdci.

Atak
Atak
14.05.2023 5 z 5

Napínavé dobrodružství pokračuje

LenkaPet
LenkaPet
10.05.2023 5 z 5

Krásně se čte, děj ubíhá a je nejen pro děti.
Budu muset pokračovat dál...

JAnD
JAnD
18.04.2023 4 z 5

Na téhle knize mi vadilo, že se neodehrává v Araluenu a že polovinu knihy je Will nepoužitelný (a navíc bez Cuka) - a jedině kvůli tomu odebírám jednu hvězdu. Naopak Haltova opice, Horácův dubový lívanec a i Evanlyn jsou jako obvykle skvělí. A nezapomenout na Eraka.

Fialka78
Fialka78
17.03.2023 5 z 5

Opět super. Přečteno jedním dechem.

pepa4081
pepa4081
19.02.2023 5 z 5

Tenhle díl se mi četl trochu hůř, protože jsem se o všechny hodně bál. Doporučuji.
Velmi uspokojivé.

Rozari
Rozari
04.10.2022 5 z 5

To už jsem delší čas nezažila. Jsem také lapena. Čtu každý večer dlouho do noci, ráno jsem nevyspalá, ale musím dočíst, jak to s nimi dopadne!
Dnes jsem vrátila do knihovny tento díl a hned jsem si půjčila další tři, to kdybych náhodou četla hodně rychle :-)
Moc mě to baví. Čest, odvaha, vytrvalost, přátelství. Moc pěkné, opravdu.