Ledová země

Ledová země https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12951/bmid_ledova-zeme-5XU-12951.jpg 4 1879 170

Will a Evanlyn plují do Skandie jako zajatci hrozivého kapitána skandijské vlčí lodi Eraka. Halt přísahal, že Willa zachrání, a udělá vše, aby slib dodržel – dokonce poruší přísahu hraničáře a král ho za to vypoví ze země. Horác, který rovněž chce jet hledat Willa, se k němu připojí a oba společně zamíří do Skandie přes Galiku. Cestou je neustále obtěžují potulní rytíři, neblaze proslulí jako lupiči a hrdlořezové. Horác však o bojování už něco málo ví a díky svým neobyčejným schopnostem začne brzy přitahovat pozornost rytířů a válečníků na míle daleko. Přijedou do Skandie včas, aby zachránili Willa před životem v otroctví? .... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Icebound Land , 2005

Lubisek
01.05.2019 5 z 5

Opět parádní díl. Již po přečtení prvního dílu jsem si sérii zamiloval a jsem nesmírně rád, že jsem si pořídil celý komplet 12 knih. (i když jich už je 13) :) Vůbec netuším, jak série bude pokračovat, ale zdá se mi, že právě tento díl bude znamenat velký předěl mezi tím, co bylo a co bude. Knížka byla tajemná, plná dobrodružství. Také se v této sérii poprvé objevil prvek krutosti a série se stává strašidelnější. Navíc se kniha čte opravdu skvěle. A to hlavně tím, že každou kapitolu přeskakujeme z místa na místo. Opravdu paráda a těším se na další díl. ;)

Dada_cte
23.04.2019 5 z 5

Ledová země je naprosto dokonalá kniha stejně jako ostatní z této série. Je to spíše taková oddychovka oproti ostatním knihám, ale i tak je nevymněnitelná. Doporučuji ❤️

kusma
17.03.2019 5 z 5

Série mě baví stále víc a víc. Z čtení tohoto dílu na mě šla pěkná zima. Snad se v dalším pokračování zahřejeme.

jirka3176
16.03.2019 4 z 5

Kniha byla slabším kouskem o proti knize minulé, ale stále nepostradatelná v příběhu knih nadcházejících.
4*/5*

MonaLisa42
10.02.2019 4 z 5

Tento díl je trochu jiný než ty předchozí. Je stejně skvěle napsaný a čte se velice rychle. Opět chválím přiloženou mapu. Každá kapitola končila napínavě a na pokračování jsem si musela počkat, protože v další kapitole pokračoval druhý příběh (Will vs. Hall). Nedokáži říct jestli se mi to líbilo, nebo ne.
Z této velice dojemné knihy je mi smutno. Willův osud mě hluboce zasáhl, to jak droga dokáže někoho úplně zničit je strašné. Předchozí díly nasadily vysokou laťku, ale zde jsem se při čtení občas nudila, bylo zde málo akce. Kvůli tomu ubírám jednu hvězdičku. Těším se na pokračování. Děkuji!!!

SarahRoyalAss
04.01.2019 5 z 5

Díl co díl a stále mě každá knížka baví o 106. Čtenář se dostane mimo Araluen a jsou mu představeny nové země. S Willem a Evanlyn se dostaneme přes moře do Skandie a s Haltem a Horácem vidíme cestu přes Galiku a Teutland. Miluju ten svět. :)
Pasáže Willa a Evanlyn ve Skandii jsou smutné a Willovo stav hraje člověku na city a dává to zabrat. (alespoň u mě, jsem citlivka) Ukáže se nám způsob zacházení s otroky ve strašných podmínkách a způsob života Skandijců.
S Haltem a Horácem člověk prožívá rytířské dobrodružství, které neomrzí a sledujeme také i vývoj postav - hlavně Horáce.
Konec mi zahřál u srdíčka a nalákal na další díl.

Devil-Ivet
16.12.2018 4 z 5

Další super díl. Will je s Evanlyn ve Skandii a Halt s Horácem se je snaží zachránit. Vážně skvěle propracované. Dobrodružné a napínavé.

Haloon
05.12.2018 3 z 5

Dílo ihned navazuje na dramatický konec Hořícího mostu a týká se toho, zda budou Will s princeznou zachráněni ze skandijského zajetí. Celou knihu pak provází zvláštní schyzofrení stav, ve kterém skandijci chtějí prodat hrdiny do otroctví a zároveň pro ně chtějí jen to nejlepší.
Nehledě na to, je příběh napínavý a oproti druhé knize znamená zlepšení.

Chytuš
16.11.2018 5 z 5

Opět skvělé! V tomto díle jsou sice Halt a Will po celou dobu odděleni, takže celou knížku sledujeme dvě dějové linky, obě jsou však zajímavé a nedají vám vydechnout. Četli jsme synům před spaním, kluci byli každý večer napjatí a škemrali o přídavek.
Nedávno u nás byli známí se stejně starými dětmi, rozečtené knížky si všimli, takže nám nabídli všechny díly jako audioknihy (prý poslouchali společně s dětmi při dlouhých cestách autem, děti seděly a ani nedutaly :-) Tak uvidíme, možná taky vyzkoušíme, zatím jdu každopádně zamluvit další díl v knihovně :-)
Zkrátka skvělá série, která baví jak děti, tak dospělé.

žanda545
05.10.2018 5 z 5

Prostě úžasné.

dadako
04.09.2018 5 z 5

Další pěkný díl pěkné série.

Micumys06
09.08.2018 5 z 5

Musím říct že jsem si fakt trochu pobrečela......( ok, asi jsem citlivka :)). Ale kniha se mi každopádně opravdu mega moc líbila:), nezklamala mě a jen jsem si znovu potvrdila že Willa i Halta zbožňuju.
Určitě pět hvězdiček. Tady stejně jako u ostatních dílů není co řešit :D

Hadati
02.07.2018 3 z 5

Zde je už daleko více vidět, že autor čerpal ze skutečné historie, kterou pak převedl do fantasy. Araluanci tak jsou artušovský Angličané, Galika je Francie a Skandijci jsou Vikingové. Po celou knihu sledujeme dvě příběhové linie, které se nijak nepropojí. První z nich je o Willovi a Evanlyn, které unesli Skandijci, druhou putování Halta za Willovou záchranou. Osudy Willa a Evanlyn až na celkem zajímavý rozjezd byly dost nudné. S Haltem to pak bylo daleko lepší, i když jeho způsob, jak se vzepřít královské moci, mi přešel zbytečně překombinovaný a nelogický. Nevím, zda budu pokračovat ve čtení této série, jestli se příběhy alespoň o něco nezlepší.

andrejci
10.06.2018 5 z 5

To jak se Halt rozhodla zachránit Willa mě dostalo. Oblíbila jsem si tím ještě víc.

Didi15
23.05.2018 5 z 5

ano, Učeň mě zkrátka chytl. A asi miluju Halta:D..Těším se na další díl:)

any333
17.04.2018 5 z 5

Už podle anotace nám může být jasné, že Halt dodrží svůj slib, netypovala bych ale, že zrovna tím způsobem, jaký použil. Ze začátku se mi víc zamlouvaly části s pohledy z Ledové země - tedy až na tu událost v hospodě - , ale jak se z Horáce stal onen svobodný rytíř, nebyla jsem moc nadšená, že mám náhle číst o Willovi nebo o Evanlyn. To však neznamená, že mě nezaujaly poměry na dvoře, kde musel Will pracovat a jak se tam ještě za takovou cenu udržoval při životě. I když, po tom, co zmizela loď, mi jejich kapitoly připadaly slabší, zabývaly se jen popisem, jak musela odeznít závislost. Oceňuji ale, že tak rychle plynul čas. Každopádně jsem si prostě nejvíc užila rytíře se znakem dubového listu a jsem zvědavá, jestli se skupinka v dalším díle už konečně setká.

brodequin
16.04.2018 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší díl. Líbilo se mi, že je každá kapitola věnována jedné z dvojicí - Halt/Horác a Eanlyn/Will. Po každé kapitole jsem se těšil, až se k ní opět vrátím a takhle to bylo vlastně až do konce. Oproti předchozímu dílu jsem byl konečně začtený a budu doufat, že si udrží zbytek série podobnou kvalitu.

pipa36
25.01.2018 5 z 5

Pokračování v zaběhnutém vysokém standardu, poslechnuto jako audiobook s Matoušem Rumlem - ááááách!
Tento díl je trošku "drsnější", protože ač je Will stále ještě učněm, ze zajetí upadá do otroctví a propadá závislosti na hřejivé trávě. Konec mohl být uzavřenější a celá kniha mohla mít rychlejší spád, ale pan Ruml tomu dal jako vždycky úplně jiný rozměr, takže i nadále 5 hvězd.

teakristof
05.01.2018 5 z 5

Pro mě dost drsný díl, Will je opravdu v otroctví a to, jak propadá hřejivé trávě, je velmi smutné, ale tím, že se kapitoly střídají s cestou Halta a Horáce, se to odlehčí. Ale jinak je to trochu slabší díl.

Půca4
20.11.2017 4 z 5

20.11.2017 Tuto knihu považuji o něco slabší, než předchozí díly. Není to tak, že by tam něco bylo špatně nebo se mi nelíbilo, knihu jsem si užívala stejně jako jiné díly, ale nezanechala ve mě takový ten báječný pocit po přečtení. Ano, smlsla jsem ji za 2 dny a litovala, že jsem si s sebou na internát nevzala další díl, protože jsem nutně potřebovala pokračovat a vědět , jak to dopadne. Možná i tématem a osudem Willa, Halta a Evanlyn to byl spíše takové smutné dobrodružství. Nenechte se ale oklamat, vše dobře dopadne!