Ledová země

Ledová země https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12951/bmid_ledova-zeme-5XU-12951.jpg 4 1877 170

Will a Evanlyn plují do Skandie jako zajatci hrozivého kapitána skandijské vlčí lodi Eraka. Halt přísahal, že Willa zachrání, a udělá vše, aby slib dodržel – dokonce poruší přísahu hraničáře a král ho za to vypoví ze země. Horác, který rovněž chce jet hledat Willa, se k němu připojí a oba společně zamíří do Skandie přes Galiku. Cestou je neustále obtěžují potulní rytíři, neblaze proslulí jako lupiči a hrdlořezové. Horác však o bojování už něco málo ví a díky svým neobyčejným schopnostem začne brzy přitahovat pozornost rytířů a válečníků na míle daleko. Přijedou do Skandie včas, aby zachránili Willa před životem v otroctví? .... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Hezká knížka je
doporučuji !!!!!!!!!!!!

kuruteku
24.08.2022 5 z 5

Je to tam. Skvělé. Willa zachranuje Kasandra (nebo Evenlyn) od drog a Halt s Horácem se protloukají cizí zemí a učí se, že rytíř ještě nemusí být opravdu rytířem. Všechno dobře dopadne, ale dá to fušku. Jsem chycen a hledám další díly.

Retketka
29.05.2022 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Má velice zajímavý a dobrodružný děj, postavy se velice povedly. Hodí se jak pro mladší, tak i pro starší generace. Po prvním dílu se mi to zdálo nemožné, ale díl od dílu jsou knihy lepší a lepší. Rozhodně doporučuji. Dávám šest hvězd z pěti, protože kniha vás neomrzí ani po hodinách čtení.

Terezinka890
28.05.2022 5 z 5

Tuhle sérii prostě žeru. :)

Péťa Z.
17.05.2022 4 z 5

Bezvadná oddychovka, která pobaví. Jestli jste se dostali ke třetímu dílu, určitě sáhnete i po dalším. :-)

Bafy
11.04.2022 5 z 5

Příběh který chytne a nepustí :-)

petrulka
17.02.2022 5 z 5

Pro mě nejlepší díl. Nejzajímavějším obdobím, je to strávené v otroctví, ozvláštněné zajímavým vývojem postavy Eraka, naproti tomu nejzábavnějším, veskrze pohodové putování Halta s Horácem (až na "malý" zádrhel). Výborně napsané vtipné situace, pasáž s Horácovou nevyslovenou otázkou je vyloženě skvělá. Na správných místech příběhu tak odlehčuje pasážím s nelehkým osudem Willa a Evanlyn.

alabra
11.02.2022 4 z 5

Děj se zpomaluje, zlo zhušťuje, záporné postavy převládají, příběh se dělí na dvě linky, což zajišťuje více akčnosti, která tomuhle dílu chybí, jinak zase pokračuje to ploché vykreslení postav, jsou buď hezcí, hodní, chytří, nebo oškliví, zlí, hloupí, se zavrženíhodním chováním. Do toho otroctví a drogy, ale on svět je převážně zlý. Díky za Eraka. Přesto hodnotím knihu jako super četbu pro dospívající.

Drakobrouk
31.01.2022 5 z 5

Bylo to stejně dobré jako první a druhý díl, ale bylo to smutné. Je to smutné, protože je Will v otroctví a to se mi nelíbí.

Danielka959
27.12.2021 5 z 5

Kniha byla úžasná ale nejdřív se mi do ní moc nechtělo ale jsem ráda že jsem si ji s mamkou přečetla a jsem moc ráda že dobře dopadla sice Halt ještě musí najít Willaa ale těším se na další díl ;))

ondra295
11.12.2021 4 z 5

Obecně asi o něco horší, než první dva díly. Willova dějová linka mi přišla až zbytečně moc natažená, ale chápu, že autor chtěl zdůraznit jeho neutěšenou situaci a navodit tak trochu depresivní atmosféru tohoto dílu. Haltova a Horácova dějová linka je sice o něco akčnější, ovšem postava galijského rytíře, u kterého jsou "vězněni", mi moc nesedla. Úplně totiž nechápu jeho motivaci a je až trochu směšné, jak nakonec nechá Halta, aby ho porazil.

Jinak ovšem musím pochválit celkovou postavu Eraka, který se mi velice líbil a napříč celou sérií ho hodnotím jako jednu z nejlépe napsaných postav. Celkově opět zábavné a kvalitní dílo, které ale laťku předešlých knih nepřekonalo...

toni-az
07.12.2021 4 z 5

(SPOILER) Kvalita v podstatě setrvalá, příběh v podstatě nový s drobnou návazností od minulých dílů. Očekávám, kdy začne kvalita upadat, v tomto počtu dílů to musí jednou přijít, ale zatím se tak nestalo.

Musím přiznat, že v tomto díle mě víc bavilo sledovat Halta s Horácem než Willa, ale to nevadí, hlavně že je nějaká postava, s kterou se člověk může ztotožnit.

MatoPalkes
24.11.2021 3 z 5

Zaujíma ma ako sa postavy vyvinú tak pokračujem v čítaní. Kniha je dosť predvídateľná ale čítanie nenudí.

NextOne
11.11.2021 3 z 5

Třetí díl této série ztratil oproti dvojce na síle. Někteří čtenáři psali, že trojka byla lepší, ale mě to tak nepřišlo. Byl to dosti ponurý díl. K otroctví se přidala ještě drogová závislost a u příběhu Halta, který musel být vykázán, by člověk čekal trochu víc akce na cestách a on společně s Horácem skončí taky vzajetí. Moc negativ a příliš málo pozitiv na to, že to je kniha spíš pro mladé. Líbí se mi postava Eraka, doufám, že se v dalších knihách ještě párkrát objeví. Evanlyn se chová vskutku rozumně a statečně. Musím vyzdvihnout scénu, kde Will vrhal nůž a závěrečný epilog, který pobavil. Bylo to dobrý čtivo, ale mohlo se z toho vytřískat víc. Závěrem bych řekl, že jsem začal číst čtvrtý díl a přijde mi, že se autor fakt vyžívá v tom, když může hlavní hrdiny neustále nechávat zajmout.
Instagram: next_fantasy_one

Ryšava
24.10.2021 3 z 5

Tenhle díl není, tak akční, jak předešlé dva. Ale moc mě mrzelo, co se stalo s Willem. Tohle by neměl nikdo zažít. Knihy jsou trochu předvídatelné. Těším se na další díly.

yaoiyuri
18.10.2021 4 z 5

Hmm... v rámci série takový průměr (hlavně po dějové stránce). Minulý díl - za mě celkem překvapivě - uzavřel jeden větší tematický celek a naznačil nový, který tenhle díl (občas až moc) pomalu rozvíjí.
Willovo živoření ve skandijském otroctví je místy solidní depka, Haltovo a Horácova putování Galikou je pak víceméně pojistka, aby hoši nedoputovali k cíli "příliš brzy", což se odráží i na kvalitě (ne)rytířského záporáka. Další díl však tento vleklý "úvod" do Skandijských reálií a věcí kolem bohatě vykompenzuje.

Cortegos
12.10.2021 5 z 5

Co znám, tak asi nejdepresivnější díl série. Ačkoliv se zdá, že se děj vleče, v každé kapitole se stane něco zásadního.

renefer
03.10.2021 5 z 5

Vždycky, když si myslím, že příběh bude pokračovat podle nějakého daného vzorce, typického pro tento žánr, autor celý děj posune úplně jiným směrem a člověk je nucený vrhnout se na další díl a zase se nechat překvapit.

Veveruška320
21.09.2021 4 z 5

Tento díl byl také pěkný,čtu knihu s dcerou a obě hltáme každou stránku a čekáme s napětím,jak to dopadne:o))) Opravdu pěkné,na chvilku se dostanete se do jiného světa....: o)

kopeceli
05.09.2021 5 z 5

Velmi zajímavý díl! Setkání s drogou jsem nečekala, ale odpovídá to Flanaganově snaze mládež svým psaním něco naučit. Kniha je čtivá stejně jako ostatní předchozí, jde to jako na drátkách.