Ledová země

Ledová země https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12951/bmid_ledova-zeme-5XU-12951.jpg 4 1869 170

Will a Evanlyn plují do Skandie jako zajatci hrozivého kapitána skandijské vlčí lodi Eraka. Halt přísahal, že Willa zachrání, a udělá vše, aby slib dodržel – dokonce poruší přísahu hraničáře a král ho za to vypoví ze země. Horác, který rovněž chce jet hledat Willa, se k němu připojí a oba společně zamíří do Skandie přes Galiku. Cestou je neustále obtěžují potulní rytíři, neblaze proslulí jako lupiči a hrdlořezové. Horác však o bojování už něco málo ví a díky svým neobyčejným schopnostem začne brzy přitahovat pozornost rytířů a válečníků na míle daleko. Přijedou do Skandie včas, aby zachránili Willa před životem v otroctví? .... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Icebound Land , 2005

tlllk
tlllk
16.11.2017 4 z 5

Toto ma k Fantasy, ako Minecraft k reálnemu svetu, to ale neznamená že sa človek nepobaví. Občas je fajn vidieť svet čierno-biely a jednoduchý.

ReziEngli
ReziEngli
14.09.2017 4 z 5

Prostě John Flanagan je mistr spisovatel! Byť je tato série pro mladší čtenáře, naprosto mě vtáhla! Přečetla jsem tři čtvrtě knihy jenom za hodinku a půl v hromadné dopravě!! A hned taky jdu na čtvrtý díl!!

limo
limo
11.08.2017 5 z 5

Zajímavý a podle mě druhý nejzábavnější díl z této serie.

Terka18
Terka18
11.08.2017 3 z 5

Prozatím nejslabší díl. Pro mě moc zdlouhavé vyprávění, které by se dalo zkrátit a bylo by pro mě poutavější. Nic pořádného se nedělo. Žádné velké napětí ani nic moc překvapivého.

Kiwi24
Kiwi24
13.06.2017 4 z 5

Super. Miluju Eraka!

Leome
Leome
31.03.2017 4 z 5

Třetí díl Hraničářské série je trochu odlišný od těch předchozích i těch následujících. Když opomenu to, že je to poslední díl s nádhernou obálkou od Paola Barbieriho, tak je tento díl trochu pomalejší a celkově uvolněnější. Není tam akce na každém kroku, jako v předchozích dílech. Zároveň ale nejde tenhle díl nečíst, přeci jen, konec druhého dílu dožene každého čtenáře k tomu, aby si následující díl přečetl - protože otevřené konce nikdo nemá rád :). Tenhle díl sice také končí otevřeně, ale zároveň více optimisticky, než druhý díl.

Děj se dělí na dvě linky, plus občas se najde i pohled další postavy: Eraka. Právě ten se přidal ve druhém díle a ač by se nemusel zdát nějak významnou postavou, ve třetím a čtvrtém (a pátém) díle je prakticky jeden z hlavních tvořitelů příběhu. Evanlyn je stále Evanlyn, tentokrát si ji ale čtenář oblíbí mnohem více. Během Willova a Evanlynina dobrodružství jsou navíc na cestě Halt a Horác - jak jinak - kteří je hledají. Zážitek a konečný souboj s jedním z baronů v Galice je opravdová chuťovka.

Jenže přes to všechno si myslím, že tenhle díl je slabší, než všechny ostatní. Není úplně nudný, ale rozhodně není na úrovni zbytku knih, ať už té první, nebo poslední. Proto se nakonec rozhoduji pro čtyři z pěti hvězd: i když to není úplně 100%.

PeťkaW.
PeťkaW.
23.03.2017 3 z 5

Ledová země je opravdu oproti předchozím dvěma dílům o něco pomalejší a "lyričtější". Děje je, co by se za nehet vešlo, ale i tak je kniha čtivá. Doufám, že v pokračování bude opět nějaká větší zápletka, aby příběh znovu dostal trochu života. Jsem zvědavá i na to, jak si autor poradí s vnitřní charakteristikou postav, protože události tohoto dílu je nutně musely všechny trochu změnit. Uvidíme, co má pro nás nachystáno ve čtvrtém pokračování.

asodomkova
asodomkova
27.02.2017 5 z 5

Výborná knížka, hrozně napínavé opravdu doporučuji.

katallinka
katallinka
16.02.2017 4 z 5

Tato třetí kniha mi přišla slabší. Chyběla mi tam nějaká větší zápletka. Zdálo se mi, že se na těch 280 stranách nic moc nestalo.

MirijamFrankl
MirijamFrankl
15.01.2017 5 z 5

Jako obvykle čtivé,jenom mi chyběly společné chvilky hraničářů.

dpxcz
dpxcz
11.12.2016 5 z 5

Čtivé, dobrodružné, vtipné, milé.... Opravdu skvělá fantasy série.

Gurus
Gurus
07.12.2016 3 z 5

za mě to byla nejslabší knížka serie, ale musím říct, že jí nemám dočtenou ale do 9 knihy rozhodně nejslabší.

adela3429
adela3429
18.11.2016 5 z 5

Při čtení jsem trpěla jako zvíře spolu s Willem a Haltem, když byli od sebe tak daleko, ale i bez jejich společných scén jsem si knihu neskutečně užila! Hraničářův učeň prostě nemůže zklamat :)

Misan1993
Misan1993
23.10.2016 5 z 5

Co na to říct jiného než paráda!! Jen škoda, že nejde dát více hvězd!

Vysky
Vysky
14.10.2016 5 z 5

Tato kniha se mi zatím četla ze série nejlíp, uvidíme jak to bude s dalšími díly.

Alyss
Alyss
09.08.2016 5 z 5

Znovu krásně napsané dílo, výstižně popsaná Willova závislost na hřejivé trávě, jen poněkud zdlouhavé.

Shira27
Shira27
07.07.2016 5 z 5

Opět napínavé pokračování Hraničářova učně mě šokovalo. Nepředvídatelné zvraty a nečekané události mě nutí k tomu, abych celý den jen seděla a četla.
Doufám, že se co nejdříve vrátí zpět do Araluenu, už mi chybí ty původní postavy... :)

tatjana1737
tatjana1737
21.06.2016 3 z 5

Na třetím dílu mne mrzí to, co mne zamrzelo už u dvojky - že nejde o samostatný uzavřený příběh. S tenčícím se počtem stránek do konce bylo jasné, že na další osudy hrdinů si budu muset počkat. Dle anotace se děj přesouvá do Skandie a Galiky (podobnost s Evropou čistě náhodná, ale autor hezky vystihl jiné postavení feudálů a krále v Galice oproti Araluenu, které odpovídá i středověké Francii), jsem zvědavá, zda se ještě setkáme s osádkou hradu Redmontu, s Gilanem (chytili hraničáři toho Morgarathova následovníka??) a ostatními učni.

Více se mi líbily první dva díly, od popisu poměrů ve Skandii bych čekala více, ale chápu, že je série určena především dětem a mládeži (takový Martin by z toho udělal docela hustý nářez). Jarl Erak potěšil, doufám, že se v knížkách bude objevovat i nadále (něco mi říká, že by se mohl stát oberjarlem :-)).

Viky007
Viky007
12.06.2016 5 z 5

Musím říct, že třetí díl se mi vážně moc líbil, i když se od prvních dvou dílů docela liší. Will nám zkrátka dospěl. Díky tomu, že už není pod Haltovou ochranou, se musí spolehnout hlavně sám na sebe a na svůj úsudek. Bylo mi vážně líto, co mu autor potom provedl.
Evanlyn už byla o něco snesitelnější - už mi tolik nelezla na nervy, i když princezničku v sobě přece jen nezapře.
Zkrátka velmi příjemný díl, který byl psychologicky o něco víc propracovanější.

SocratesJ.Le.
SocratesJ.Le.
26.05.2016

Ledová země je moc dobrá kniha. Neměl jsem moc času si ho dostatečně přečíst, ale to co jsem přečetl, bylo dobře napsáno. Radši si ale přečtěte první dvě knihy než přečtete tento. Nebude to dávat žádný smysl. Moc dobře byli napsané bojové scény; nejvíc se mi líbil boj mezi Deparnieuxem a Haltem. Tato kniha možná nebyla tak akční jako první dvě, ale myslel jsem, že měla zaujatější příběh. Mělo to hodně konfliktů, ne vnější (mezi dvěmi lidmi), ale spíše vnitřní. Evanlyn se musela starat o Willa a zárověn se naučit lovit. Will si musel srovnat se svou adikcí hřejivé trávy. Horác si musel naučit věřit Haltovi. Deparnieux se naučil, že každou bitvu nemůže vyhrát, zvláště s Haltem. Doporučoval bych tuto sérii každému, který má rád středověkou akci.