Ledová země

Ledová země https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12951/bmid_ledova-zeme-5XU-12951.jpg 4 1878 170

Will a Evanlyn plují do Skandie jako zajatci hrozivého kapitána skandijské vlčí lodi Eraka. Halt přísahal, že Willa zachrání, a udělá vše, aby slib dodržel – dokonce poruší přísahu hraničáře a král ho za to vypoví ze země. Horác, který rovněž chce jet hledat Willa, se k němu připojí a oba společně zamíří do Skandie přes Galiku. Cestou je neustále obtěžují potulní rytíři, neblaze proslulí jako lupiči a hrdlořezové. Horác však o bojování už něco málo ví a díky svým neobyčejným schopnostem začne brzy přitahovat pozornost rytířů a válečníků na míle daleko. Přijedou do Skandie včas, aby zachránili Willa před životem v otroctví? .... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Icebound Land , 2005

eva-lupen
22.08.2021 4 z 5

Pěkné. Poslouchám to jako audioknihy a vždycky je hrozně rychle konec. Jdu na další díl.

Ešína
25.07.2021 3 z 5

Zatím nejlepší díl této ságy. Už se nemůžu dočkat dalšího :)

Zojka
23.05.2021 5 z 5

(SPOILER) POZOR! MALINKATÝ SPOILER KE KONCI KOMENTÁŘE!
další super kniha.
akorát mi tady scházelo trochu více akce (jak už tady přede mnou někdo psal) a víc než kdekoliv jinde mi vadila "černobílost" postav. proto jsem váhala mezi 4. a 5. hvězdičkami tady to ale vyváží samostatný děj.
(ještě teď v duchu děkuji Erakovi že byl tak hodný a pomohl Eavin a Wilovi utéct a zbavit se tak otroctví jinak by byl s Wilem konec)
moc oceňuji mapku na začátku knížky.

Taťka Hraboš
13.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Pro mě v tomto okamžiku nejslabší díl ze série, což je ale asi dáno i jeho určením – být přechodem mezi dějově bohatými a relativně uzavřenými prvními dvěma díly a těmi dalšími. Proto mu prostě chybělo více toho, co autor umí podat výtečně – více akce. Závěrečný souboj pod hradem Montsombre znamenal jen částečnou kompenzaci. Kromě toho tu Will skončil jaksi na vedlejší koleji, ač je to série s ním v hlavní roli. Na druhou stranu oceňuji, že se v tomto díle autor pokusil i o osvětu – ukázat dětem, jak nebezpečné jsou drogy a co s člověkem dokáží udělat (tady možná trochu přeháněl, ale v tomto případě souhlasím, že účel světí prostředky).

Vjeerus
12.05.2021 4 z 5

První díl, kdy nám autor nevyzradil půlku děje názvem nebo anotací, chválím!.
Tento díl není tak akční jako předchozí, zato nás jasně morálně poučí. Děj je rozveden do dvou dějových linek - Horác s Haltem na cestě přes Galiku a Evanlyn s Willem a jejich strasti v otroctví ve Skandii. Nemohla jsem si povšimnout, že Flanagan má jistý vzhled a charakter "padoucha" a toho se drží, takže mi bylo jasné, že skandijci nejsou to nejhorší.
Jako předchozí díly, tak i tento je opravdu dokonalá ukázka knih pro mladé kluky, tentokrát i s varováním, co se člověku může stát, když se chová špatně a nechá se zlákat špatnými lidmi. Pro starší už je děj dost průhledný. Přesto má autor čtivý styl psaní a já se k jeho knihám ráda vracím.

LunaL.
25.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Tenhle díl už nebyl tak dětský, byl vážnější. Hlavní postavy poznali, že svět je krutý - někdo v otroctví, jiný na Temné hoře. Ale také si připomněli, jak je důležité se nevzdat a hlavně, jakou cenu má přátelství. Přestáli hodně překážek, ale ještě se nedovíme, jak tahle jejich nedobrovolná pouť skončí.. Nemůžu jinak, vrhám se na další díl :)

Lucka12345
13.04.2021 5 z 5

Kniha byla o něco málo horší než předchozí dva díly.

U předchozích dílů jsem nedokázala pochopit proč autor píše patnáct dílů a stále dopisuje další a další. Můj názor se nezměnil že, bych radši zakončenou sérii. Ale už začínám chápat autora protože to samé sleduju na mně: Když jsem četla druhý díl tak jsem si říkala že je to super ale že dál číst nebudu. To se nestalo.... odůvodnila jsem si to tak že mě zajímá jak se děj a postavy budou vyvíjet. JENŽE teď jsem dočetla třetí knihu a začínám chápat co se děje já ty postavy NEDOKÁŽU opustit!!! A kvůli tomu chci číst další díl. A myslím že neskončím tím že čtyřka byla skvělá ale pětku už nechci....... dopadne to stejně jako u dvojky a trojky.

V každém případě autor umí psát, umí vymyslet dobrou zápletku a umí vymyslet dobré postavy...

Knihu můžu jen doporučit!

ElessaRiverbow
30.03.2021 5 z 5

Na začátku jsem se bála, že si nebudu pamatovat, co se dělo v předešlých dílech, protože jsem je četla téměř před rokem. Naštěstí jsem si ale během čtení prvních pár kapitol téměř vše vybavila. Zdálo se mi, že zde bylo méně akce, ale děj byl stále zajímavý a kniha se četla rychle. O trochu víc mě bavila dějová linka s Willem a Evelyn. Doufala jsem, ať to s ním dobře dopadne a u konce jsem neměla daleko od slz radosti. Erak, díky tomu, co udělal, se stal jednou z mých oblíbených postav, i když jsem tak trochu od začátku předvídala, že jim nakonec nějak pomůže. Nejradši bych se pustila do dalšího dílu, ale mám teď spoustu rozečtených knížek, které chci dočíst, a tak čtvrtý díl bude muset chvíli počkat.

Tamten
28.03.2021 3 z 5

Pro děti vynikající, dospěláci to sice přežijí, ale díky jednoduchost a průhlednost příběhu to pro ně nebude nijak skvělé.

Verunka926
13.03.2021 3 z 5

Ačkoli zde moc akce oproti předchozím dílům nebylo, příběh jsem si stejně velmi užila a těším se na pokračování. Willa, Halta, Horáce i Evanlyn jsem si moc oblíbila a doufám, že se opět brzy setkají.

159
24.02.2021 5 z 5

Opět naprostá bomba. I přes to, že vím, že se jedná o knihu určenou pro mládež a tedy pravděpodobně nenastane masakr ve stylu hry o trůny, stejně jsem byl od poloviny knihy napnutý jak kšandy a vydrželo mi to až dokonce.

soupik2012
21.02.2021 5 z 5

Pokračování příběhu je trošku slabší než byl Hořící most, ale stále velmi dobré. Dvě dějové linky. V té první sledujeme osudy unesených Willa s Evanlyn a jejich snahu uprchnout z otrockého zajetí. Ve druhé dějové lince sledujeme jak se Halt s Horácem snaží Willa najít. Na můj vkus je příběh až příliš předvídatelný, málo tajemný a nebezpečný. Je to hodně pro děti. Ale bavila jsem se a budu se těšit na další putování. Tuto sérii, velice dobře načetl pan Matouš Ruml.

vojta888
29.01.2021 5 z 5

Skvělá kniha, znovu jsem se od ní nemohl odtrhnout.
Velmi se mi líbila postava Eraka a Svengala , jdu hned na další díl.

VeruMalfoy
27.01.2021 4 z 5

Tenhle díl mi oproti předchozím dvěma přišel trošku slabší. Když si vezmu, že kniha byla delší, tak se strašně vlekla. Vše se zbytečně natahovalo a prodlužovalo. Ale i tak jsem si knížku užila a trápení Willa mě dost zasáhlo a celou dobu jsem mu držela palce, protože už ušel ve svém rozvoji fakt dlouhou cestu a to, co ho potkalo, bylo dost kruté. Takže se těším na další díly a snad se Willovi zas bude brzy dařit lépe!

MiLiška
20.12.2020 5 z 5

Po trochu "nudnějším" 2. díle (dala jsem 3 hvězdičky bez komentáře) opět velmi napínavé čtení, od kterého se nešlo odtrhnout... Hned jsem si poslala pro další díl, vypadá to, že tuhle knižní sérii přečtu celou a že bude ozdobou mé už tak rozsáhlé knihovny.

Vanya
13.12.2020 5 z 5

Kniha byla hezká a dost zajímava.

1259
30.11.2020 5 z 5

Nevím jak u vás, ale mě ta kniha vtahuje čím dál víc do děje a potřebuju vědět víc.

Jarka_rybář
15.11.2020

Velmi pěkná kniha. Série Hraničář opět nezklamala.

Kajksa17
02.11.2020 5 z 5

Tato kniha je skvělá, opravdu skvělá. Když jsem jí četla spíš nečetla, ale hltala někdy jsem si přála abych tam byla s nima. ❤️

tereza1198
26.10.2020 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Je velká škoda, že jsem si tyhle knihy nemohla přečíst jako mladší. Je to bezvadně napsané, poučné. Paráda.