Králové Clonmelu

Králové Clonmelu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40947/bmid_hranicaruv-ucen-kral-40947.jpg 4 1360 108

Will je na každoročním hraničářském sněmu, ale Halt vyšetřuje záhadné události na západě. Když se konečně vrátí, přináší špatné zprávy. V Hibernii to vře. Lživá náboženská sekta, která si říká nezasvěcení, rozsévá zmatek a vyvolává vzpoury, a pět ze šesti hibernských království už bylo rozvráceno. Nyní je v ohrožení šesté, království Clonmel, a Halt, Will a Horác se vydají na cestu, aby v něm pomohli znovu nastolit pořádek. Budou jim na výpravě užitečná tajemství z Haltovy minulosti? Jeden hraničář obvykle dokáže zabránit vzpouře, ale tentokrát možná nebudou stačit ani dva...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Kings of Clonmel , 2008

andrejci
21.06.2018 4 z 5

Začátek dílů mě moc nebavila,ale těch posledních 150 stránek jsem nemohla přestat číst.

kyticka152
19.06.2018 5 z 5

Kniha jako vždy nezklamala. Upřímný humor který mě srdečně rozesmál, krásná starostlivost hlavních tří hrdinů o sebe navzájem mě dojímala a dějová linka se také zase povedla. Momentálně jsem měla asi měsíční pomlku a přemýšlela jsem, co si přečtu. A pak mi došlo, že nic jiného mě lépe nedokope ke čtení než Hraničářův učeň. DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!!!

Narissa
08.06.2018 4 z 5

On prostě umí psát! A vážně už dávno nejsem cílová skupina. Ale tyhle knihy jsou skvělé!

Didi15
07.06.2018 5 z 5

Tak jo, osmička předčila mou milovanou pětku :) Skvělá jízda, trojice Halt, Will a Horác prostě nezklame a miluju jejich humor. Doufám jen, že se nezhroutím až dočtu dosud vydané díly:D..Těším na devítku :)

adamn
25.03.2018 5 z 5

Výborné jako vždy4

teakristof
05.01.2018 5 z 5

Patří k mým oblíbeným dílům. Příběh Halta je už možná trochu překombinovaný, ale stále je poutavý a ne směšný. A navíc je to návrat do starých kolejí - Halt, Will, Horác.

vodopad152
10.10.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale mě přišla asi nejslabší díl ze všech předchozích. Ale byly tam moc pěkné hluboké myšlenky. Rozhodně si tento díl, ale musíte přečíst.

Terka18
24.09.2017 5 z 5

Nové věci z oblasti osobního Haltova života. Jsem ráda, že zase byl Halt a Will spolu, když jsou zvlášť není to úplně ono. Chybí Haltovi pohledy a stálé otázky Willa nebo Horáce. Takže když byly v tomto dílu opět všichni tři pohromadě, tak tomu nic nechybělo. Díl na pokračování, takže jsem zvědavá, jak všechno dopadne.

limo
10.09.2017 5 z 5

Tato serie má něco do sebe...Nemůžu se od ni utrhnout a když náhodou nemám další díl nečtu nic jiného.

Slugterra
14.08.2017 5 z 5

Sérii Hraničářův učeň naprosto miluji a ani tento díl mě nezklamal. Byl super. Plný napětí a a trochu také humoru. Jen škoda, že už jsem u devátého dílu. Za chvíli učně dočtu a zase abych si hledala novou sérii. Jinak za mě pět hvězdiček.

MirijamFrankl
31.05.2017 5 z 5

Krásná kniha.Četla se neuvěřitelně snadno,pan Flanagan dokáže popsat sebnudnější scénu tak,že to člověka zkrátka strhne.
Děj dospívá,postavy jsou promyšlenější a mají více chyb,také se ta, objevují nová odhalení a překvapivé zvraty,které prožíváme společně s hrdiny.
A ještě ke všemu je to strašně vtipné.
Už se těším na devátý díl.

MirijamFrankl
31.05.2017 5 z 5

Moc se mi to líbilo,bylo tam několik nečekených zvratů.Halt mi po téhle knize přirostl ještě víc k srdci,už to není jen fiktivní postava,nýbrž skutečný člověk.Kniha se četla doslova sama,minimum hluchých míst.Také jsem ráda,že postavy v sérii jsou postupně čím dál propracovanější,Will do toho s Alyss taky nejde po hlavě,Horác nezabíjí nepřátele pohledem a Will má svoje nálady a nejistoty.
Nemůžu se dočkat devátého dílu.

Shira27
10.03.2017 5 z 5

Teda takovéhle odhalení Haltova původu jsem fakt nečekala! Prostě další pecka od Johna Flanagana. Jsem zvědavá, co přinese další díl. :)

Richardson
07.02.2017 4 z 5

Opět podobně jako u některých předchozích dílů je děj neukončený a naváže na něj další díl - což mně osobně nijak nevadí. Celkem vzato se jedná pořád o příjemné čtení.

dpxcz
11.01.2017 4 z 5

Tento díl je zatím nejslabším dílem celé série. Nicméně je pořád lehce čitelný a příběh ubíhá sám.
Možná je už toho na mě moc a měl bych si od Hraničářova učně dát na chvíli pauzu.

Horselen
11.12.2016 4 z 5

Chvíli mi trvalo se pořádně začíst, díky skvělým hláškám to však zase takový problém nebyl. Souhlasím s ostatními čtenáři, mezi nejzábavnější slovní přestřelku patřila ta s Haltovým chrápáním. Myslím, že nápady byly stejně jako v předchozích dílech originální :)

tatjana1737
20.09.2016 4 z 5

I když se v tomto díle dozvíme Haltovo i Horácovo příjmení, něco o Haltově rodině a konečně je odhaleno tajemství úpravy jeho vlasů :-), považuji Krále Clonmelu za slabší článek série. Flanagan opět navazuje na trend v jedné knize něco nakousnout a příběh dokončit v knize další. Některé momenty mi přišly trochu postavené na vodě a pořád si myslím, že kupu věcí šlo rozpracovat (vztah mezi bratry, vztah mezi králem a jeho synovcem, postavení Seana v království, rozsouzení soubojem, sekta Nezasvěcených jako taková). Autor též opět z ničeho vyčaroval další stát, jen zmíněný, ale pro geografii jeho světa významný (Toskan, odkud pocházejí Genovesané). Pořád je to ale čtivě psané, příběh nenudí a některé slovní přestřelky jsou výborné (viz třeba Willovo vplížení se do hostinského pokoje a spor o to, zda Halt chrápání jen předstíral nebo skutečně spal). Králové Clonmelu daly větší prostor nejen Haltovi, ale i Horácovi, který nám - stejně jako v předchozích dílech Will - vyrostl před očima.

"Je to starobylá pevnost," vysvětlovat Halt. "Je o několik set let starší než hrad Araluen. A stál tu dlouho předtím, než kolem vyrostlo město." Na Horáce to náležitě zapůsobilo a uznale prohnul rty do obloučku. Pak Halt celkový dojem pokazil, protože dodal: "A v zimě tam příšerně táhne."

Včera večer, když tábořili u cesty, měl hraničář plné ruce práce. Horác sledoval, jak vybaluje pera, inkousty, pergameny a tabulky pečetního vosku a povzdechl si. Halt se rozhodl věnovat tomu, co nazýval "tvořivou prací s listinami". Horác tomu říkal padělání. Vzpomněl si, jak Haltovo padělatelské umění kdysi naplnilo hrůzou jeho čestnou a upřímnou duši. Jsem trochu zkaženější, pomyslel si, už mi to tolik nevadí. Usoudil, a ne poprvé, že pokles jeho morální úrovně je důsledkem příliš velkého množství času, které tráví ve společnosti hraničářů.

(...) Přihlížel, jak Halt přitiskl dokonalou napodobeninu araluenské královské pečeti na kolečko vosku ve spodní části dokladu.
Halt zvedl oči. "Duncan by nám jednu dal sám, kdybychom byli měli čas ho požádat. Nevím, proč si děláš takové starosti," poznamenal. (...)
"Možná. Ví ale, že máte tohle?"
Halt neodpověděl hned. "Vlastně ne, připustil, "ale to, co neví, mu neuškodí. Ani mně, což je důležitější."

!!! POZOR SPOILER !!!
P.S.: Obálka mi silně připomíná krále Theódena obarveného na bruneta. Vzhledem k tomu, že má asi jít o krále Ferrise, a že král a Halt jsou jednovaječná dvojčata, mohl si tvůrce obálky toto vypodobnění odpustit, protože Halta si představuji jinak :-).

P.P.S.: Čaj a saze :-).

Viky007
12.06.2016 5 z 5

Halt je má nejoblíbenější postava, takže jsem byla hrozně ráda, že zase získal trochu prostoru.
Rozhodně mě překvapil jeho původ.
V tomto díle nechybí napětí ani vtipné hlášky. Vše je perfektně vyvážené.

natalie2171
28.05.2016 5 z 5

8. díl v pořadí jedné z nejúžasnějších sérií, které jsem měla možnost si přečíst. Do dobrodružství se opět zapojuje Halt. Trochu mě mrzí, že s ním už jsou kluci takoví nerozvážní. Ale je dobře, že ho berou jako svého vůdce a důvěřují mu.

Líbil se mi také všudepřítomný humor, nad kterým jsem ani já nepohrdla a ze srdce se zasmála.

wesulle
10.03.2016 5 z 5

Přečteno jedním dechem - jako každý díl!