Klan Rudé lišky

Přichází čas nové generace hraničářů, která nyní musí převzít odpovědnost a chránit Araluenské království. Maddie úspěšně ukončila třetí rok svého hraničářského výcviku a je povolána zpět na hrad Araluen. Jednotvárný život na hradě ji však ubíjí, cítí se v něm jako ve vězení a touží z něj uniknout. V okolí se začínají šířit zvěsti, že království hrozí nové nebezpečí. Tajemný klan Rudé lišky, skupina rozvracečů v liščích maskách, útočí na královskou rodinu a zpochybňuje nástupnictví princezny Kasandry a její dcery Maddie na araluenský trůn. Podaří se Rudým liškám odstranit Kasandru a Maddie a uchvátit trůn pro sebe? Na pokračování.....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390821/big_klan-rude-lisky-yfT-390821.jpg 4.2288

Hraničářův učeň / Hraničiarov učeň 13.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Red Fox Clan, 2018

Kniha Klan Rudé lišky

25. listopadu

Díl číslo třináct dočten a musím uznat, že i když tam už moc nefiguruje Will a Halt tak to s princezničkou rozhodně nemá chybu. Takže hurá na díl čtrnáctý.

annes

No s příběhem to jde z kopce..Maddie mi přišla chvílemi fakt natvrdlá:-D a hlavní zápletka je jaksi nuzná:-D nemůžu si pomoct ale teda rozhodně to není na dva díly, tak doufám že se v tom dalším semele fakt něco bomba jinak u toho boje ať to stoji za to..naštěstí byl tenhle díl celkem krátký..

amalis42

Kniha brána samostatně se mi líbila. Hlavní zápletka byla (alespoň pro mne) překvapující, nedokázala jsem ji předem odhadnout. Je pravda, že děj není tak akční, ale i díky tomu jsem se dokázala vžít do Maddie.
Dělá mi ale velký problém přenastavit se na tento způsob četby. V porovnání dobrodružství Willa je to... vlastně to ani porovnat nelze. Je to něco tak odlišného. Pokud bych si přečetla 1. díl a následně dostala do ruky tuto knihu s jistým očekáváním, byla bych z největší pravděpodobnosti velmi zklamaná.

Gordonlord
13. srpnaodpad!

(+ SPOILER) Tohle se už fakt nedalo.

Flanaganova úroveň kvality v rámci hraničářské série poslední dobou hodně kolísá nahoru a dolů a v tomhle konkrétním případě spadla nejníž, co to šlo.

Zápletka tak trochu opisuje Obléhání Macivaldenu, jen tady není nápad, zajímavé postavy, napínavý děj ani strhující atmosféra. Valná většina knihy je nafouknutou, nekonečně prodlužovanou vatou, vyplněnou epizodkami, které se hlavního děje dotýkají jen okrajově, pokud vůbec a bylo by zdravé zkrátit jejich trvání tak o 90%.

Humor a vtipy, které byly vždycky tak trochu trapné, se dostaly tak daleko, že jsem se při čtení za autora hluboce styděl. Úroveň jeho infantility dosáhla kritického bodu a jsem si jist, že při čtení bude trapně i šestiletým dětem. Jeden za všechny - skandijec - rodilý námořník - vyjadřující se k jízdě na koni - "ta věc nemá kotvu, tak nevím jak ji zastavit". Hahaha, no tyvole...

Trochu to mohl zachránit konec, kde se zdálo, že to už začne gradovat, ale potom přijde zcela očekávaný zvrat, velmi nudně znovu-opsaná zápletka minulých knih zdechne se smrtí jediné zajímavé postavy (samozřejmě nikdo z hlavních hrdinů, nebojte se děti !) a skončí naprosto náhle, bez jakéhokoliv rozuzlení.

Jasně, je možné, že se Flanagan připravuje půdu pro další díl a tam to bude lepší. Ale já mám jen tenhle a ten budu hodnotit. Jenže ono není co. Bylo to utrpení.

Ailee

Dloooouhé, na to, že se tam nic moc nedělo, a předvídatelné. Až moc. A kam se ztratil Will? Pokud to už dál bude jenom o princezně Madelyn, tak nevím, jestli chci pokračovat. Ne že by to byla špatná postava, ale Hraničářův učeň je Will, ten do toho příběhu patří.
Asi chápu, proč to v originále je rozdělené po Ztracených přibězích na dvě série.

lemur007

Když jsem Klan Rudé lišky četla poprvé, skončila jsem u 50 stránky, nebavilo mě to. Později když vyšel 15 díl HU, jsem se odhodlala a dala knížce druhou šanci.

Bylo to lepší než poprvé, ale pořád nic extra,s porovnáním s předchozími díly. Knížka měla celkem pomalý rozjezd a pořádná akce se dostavila až ke konci. Kniha je vlastně hlavně o Maddie, kterou jsem si ve dvanáctce moc neoblíbila, zkrátka mi tam chybělo Halt a Will, kteří byli kdesi v království a chytali zloduchy.

Polovina knihy je jen o tom, jak se Maddie vrací na zámek Araluen a Horác s Gilanem jedou zastavit povstání takzvaného klanu Rudé lišky, klanu, který nesouhlasí se zákonem, jenž opravňuje ženské nástupnictví na trůn. Vyprávění bylo zpestřeno, Maddiiným hledáním Araluenských tajných chodeb.

Co se autorovi musí nechat je svět, který mám moc ráda a popisy. Téměř vše jsem si dovedla živě představit a popisy soubojů byly vážně skvěle provedené. Já celkově mám ráda styl psaní Johna Flanagana, i když tenhle díl byl, spolu s jedenáctou, asi nejslabší ze série.

Důvěřuj pláštěnce.

kyticka152

Kniha se mi moc líbila. Typické příjemné počteníčko od Flanagana. Bavilo mě, jak se nově vyvíjely postavy, které v příběhu nedostaly tolik prostoru jako teď. Jsem zvědavá, jak bude děj pokračovat, a jakým způsobem tentokrát spisovatel své hrdiny vysvobodí ze složitých situací. Doporučuji k přečtení!

vodopad152

Tento díl byl trošku slabší. Chyběli mi tam Halt a Will. Ze začátku mě to moc nebralo, ale postupně se vše spojilo a dávalo smysl. Padouch je moc dobře vykreslený a jsem zvědavá, jak to dopadne