Klan Rudé lišky

Klan Rudé lišky https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390821/bmid_klan-rude-lisky-yfT-390821.jpg 4 497 77

Přichází čas nové generace hraničářů, která nyní musí převzít odpovědnost a chránit Araluenské království. Maddie úspěšně ukončila třetí rok svého hraničářského výcviku a je povolána zpět na hrad Araluen. Jednotvárný život na hradě ji však ubíjí, cítí se v něm jako ve vězení a touží z něj uniknout. V okolí se začínají šířit zvěsti, že království hrozí nové nebezpečí. Tajemný klan Rudé lišky, skupina rozvracečů v liščích maskách, útočí na královskou rodinu a zpochybňuje nástupnictví princezny Kasandry a její dcery Maddie na araluenský trůn. Podaří se Rudým liškám odstranit Kasandru a Maddie a uchvátit trůn pro sebe? Na pokračování..... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Red Fox Clan , 2018

Nikola131
21.01.2019 4 z 5

Jako ostřílený čtenář Flanagana musím přiznat, že když jsem dočetla tak 60% knihy, už jsem věděla, kdo je hlavní záporák. Člověk už prostě ví, co čekat a co ne. Ale vůbec mi to kupodivu nevadilo, že kouzlo napětí trochu vyprchalo. On mě ani zklamat nemůže, každá jeho knížka je skvělým nostalgickým návratem do mého oblíbeného fantasy světa a k mým oblíbeným postavám. Těším se na pokračování. On prostě umí.

Vidět celý hraničářský sbor stárnout a odcházet do důchodu je hořko sladká záležitost, hlavně u Halta. Možná proto teď lnu více k Prvním rokům, kde je navíc ještě vidět úžasná dynamika Crowley x Halt. Ty dva jsou spolu úžasní.

Ps. Jeho popisy jídla mě někdy vyženou od četby do spíže.

Jane007
19.01.2019 5 z 5

I když to nebylo typicky hraničářské (nedostatek válení v blátě, pití kávy, zelených pláštěnek,...), čtení jsem si skvěle užila. Hlavně mi Maddie konečně přirostla k srdci (ne tolik jako Halt a Will). Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. Doporučuji

Zmiu
12.01.2019 3 z 5

Přiznám se, že jsem si to ani moc nevychutnala. Už je to všechno na jedno brdo. Konec aspoň slibuje, že v dalším díle by to mohlo být zajímavější. Překlepů bylo hodně a změny ve jménech mě taky rušily. Ale nehanila bych jen překladatelku, Co tak vím, termíny bývají šílené, prachy mizerné, tohle mají pohlídat hlavně korektoři a vydavatel. Ale stejně jako u Kaldery, to někdo odfláknul.
Podle anglické wiki je Blaze skutečně klisna, ale měli by to fakt sjednotit, když v předchozích dílech to byl hřebec. O dalších jménech nemluvě. Co mě ale zarazilo, je ta rudá liška. Ono totiž Red Fox je naše obyčejná liška obecná, takže Liščí klan by bohatě stačil. :-)

pejty
10.01.2019 3 z 5

První třetina knihy byla dosti nudná. Tak nudná, že mě nakonec donutila knihu odložit a jít radši číst něco jiného. Teď když jsem knihu vzal znovu do ruky a donutil se jí dočíst, tak nakonec musím říct, že jsem opět nadšený z dalšího příběhu Hraničářova učně. Od poloviny mě kniha totiž už chytla a nepustila. Opět jsem dostal napínaví příběh plný dobrodružství a napětí. Bohužel ale nemůžu odpustit první části knihy, a proto hodnotím tentokrát knihu trochu hůře.

Aaginka
09.01.2019

Takže, ráda bych se tu pořádně rozepsala, ale udělám to jinak. Úplně souhlasím s komentářem od MissArattay. Moc jsem se těšila na pokračování, ale dost mě to zklamalo. Ale zase na druhou stranu jsem ráda, že vůbec nějaké pokračování je.

Terie
08.01.2019 3 z 5

Jako všechny knihy Johna Flanagana přečteno jedním dechem, ale... Will Treaty? Treaty?! A Blaze jako klisna? Jako vážně? Až na ten tragický překlad a občasné chyby v textu celkem příjemná četba.

MissArattay
07.01.2019 4 z 5

Doplňuji svůj názor.
V několika bodech souhlasím s komentářemi tady. Mizerný překlad je prostě první věc, která ruší. Popadla jsem tužku a vše, co bylo zle, jsem poškrtala a přepsala. Korektor asi taky usínal (narazila jsem na pár chybějících čárek při přívlastku volném).
Chyběl mi Will. Fakt hodně. Mám ho ráda jako postavu a teď tam prostě není!
Taky se mi zdá, že několik věcí se od minulých knih změnilo (ale ruku do ohně za to nedám). Opravdu Sněm trval dva týdny, byl pokaždé na jiném místě a chodili tam na poslední den kuchaři? Vždyť... (Jo a to s děrováním lístku taky nikde nebylo.)
Přijel Hal a jeho Volavky. Hurá! Počkat- kde je Ulf a Wulf? Nějak jsem je nepostřehla. A Lydii nechat doma? Ale néé.
Jen tak mimochodem, od kdy se Kas chová takhle? Pojďme trochu přemýšlet.
Ztrácím se v počtech, které absolutně nesedí (třeba věk Gilana), ale to necháme být. Kas musí být stejně stará jako Will. A tomu je teď kolik? 45? Zhruba. To znamená, že Kas je stejně stará. Proč se chová na dvanáct?
Jsem ráda, že HU pokračuje, ale tohle je takový... Já nevím.
Ovšem abych jen nehaněla... Bavilo mě to číst. Od druhé části mě nerušil špatný překlad a já si do připlutí Volavek užívala. Tajná chodba. Wow.
A to je asi všechno, co teď dokážu vypíchnout. Doufám, že další kniha bude alespoň o polovinu lepší.

rencovav
06.01.2019 3 z 5

No, musím se přiznat, že jsem trochu zklamaná. Jako asi se dalo čekat, že s příchodem Maddie coby nové postavy hraničářské učnice se příběh trochu změní, už jen proto, že tam prostě bude v hlavní roli holka. Je to super, že se autor rozhodl nasadit nějakou genderovou vyváženost a napsat, že holky mohou být úplně stejně dobré jako kluci. Ale v tomhle díle to bylo dost bláznivé. Ochránci mužského dědictví trůnu, něco jako zemanovci odsuzující feministky. Navíc se tu dost naráželo na ideologie dvacátého století. Mně nikdy tohle "brakování" historie a zeměpisu nevadilo, ale tady mi to přišlo tak jako zvláštně překombinované. Navíc autor prozradil zápletku série Bratrstvo, kterou jsem si teprve chtěla přečíst. A hlavně! Třináctý díl je dost poznamenán změnou překladatele. Neříkám, že nová překladatelka je horší, ale změnila spoustu základních pojmů a dost mě to v první polovině knihy rušilo a štvalo. Jo a taky mi tady chyběl Will. A štvala mě Kassandra, jak se z ní mohla stát taková nemožná osoba? Jo a v minulém díle byla Maddie zasažena do stehna a teď má bolavý bok, to se mi nezdá. :D

Alex.Barunka
06.01.2019 3 z 5

John Flanagan měl tuto sérii rozhodně ukončit a nenavazovat dalšími příběhy. Zkrátka už to není ono, to kouzlo hraničářského sboru a skvělých dobrodružství vyprchalo lusknutím prstů. Místo toho tu máme princeznu Maddie a její matku, princeznu regentku, která se chová asi tak na dvanáct. Plno nesrovnalostí a dějových nelogičností. Jediný světlý pod přišel s Volavkami, a to taky jenom na chvíli.

Ano, něco z původního Flanagana to mělo, ale byl to bohužel jen závan toho, co bylo dřív. A s prominutím mizernější překlad jsem už dlouho neviděla. Paní překladatelka si měla určitě přečíst nějaký z předchozích dílů. Protože my chceme Willa Dohodu a ne Willa Treatyho! A to nemluvě o kostrbatosti celého textu.

Viky007
28.12.2018 4 z 5

Trochu jsem se toho obávala a mé obavy se bohužel naplnily. Řeknu to tak - Flanagan už měl celou sérii důstojně ukončit a nezačínat zase s dalšími díly. Chápu, že své postavy miluje, ale už to nějak ztrácí šťávu a příběh je stále předvídatelnější. A nemůžu si pomoct, Maddie mi prostě není sympatická. Jediným opravdu světlým bodem byl Hal a spol. Propojení s Bratrstvem mi přijde jako fajn nápad, když už teda autor pokračuje s dalšími díly.

Jinak to ale bylo skvělé počteníčko jako vždy. Kapku pohádkové, ale milé.

kuba4822
27.12.2018

Nová překladatelska by si mohla přečíst staré knihy a držet se trendu překladu. Z Willa Treathyho mi krvácí oči. Jinak zatím dobré.

Cabelkab
18.12.2018

Bylo to super počteníčko :) Sice je ta knížka lehce prohlédnutelná, kdy Vám už ve čtvrtce knížky dojde jak se to asi přibližně bude vyvíjet, ale to mi v případě Hraničářského učně vůbec nevadí. Knížku beru jako odpočinkovou a na cestě do práce i z práce ideální čtení. I když v této knize mi lehce chyběl Will s Haltem.

MissArattay
17.12.2018 4 z 5

Moc jsem se na ni těšila. Ovšem překládat Blaze jako klisnu? Tak to ne. To zabolelo.
Velmi mě to mrzí, protože HU je můj život a tohle je rána pod pás. Eva Dejmková, která, mimochodem, přeložila i Kalderu je podle mě lehce mimo. Kaldera byla taky otřesná.

chizuru7160
13.12.2018 3 z 5

Knížka se mi líbila, jako všechny od J. Flanagana. Jediné, co mě zklamalo, byl překlad, některá jména a citáty se mírně liší.

tomas5018
03.12.2018 5 z 5

Velmi povedené, přečteno jako vše za den :-D každopádně už se těším na pokračování, akorát sem teď zmaten věkem různých postav. Erak, Svengal a Thorn jsou generačně jako Halt a Duncan, tudíž mezi Horácem a Stigem jsem čekal jen pár let. Zdá se že mají věkově blíž spíše k Maddie. Jinak nejspíš spoiler: rozhdoně bude skupina vojáků bratrstvo, dokonce očekávám Stiga po boku Maddie v budoucnosti na Araulenském trůně, ale tak nějak by mě zklamalo, kdyby eso z rukávu nevytáhl Will...
Datum vydání další knihy asi neznámé že?

KnihoMorka
01.12.2018 5 z 5

prahnu po dalši

simon8349
29.11.2018 5 z 5

Super kniha, akorát mě štve že je na pokračování... Mám rád sérii hraničářova učně, ale Bratrstvo od Johna Flanaga je lepší.. Jinak fajn kniha jako každá jiná..