Hořící most

Hořící most https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12950/bmid_hranicaruv-ucen-horici-most-gD5-12950.jpg 5 2062 227

Araluenské království se chystá na válku proti Morgarathovi a Will s Horácem doprovázejí Gilana s poselstvím do Celtiky. Celtické vesnice a doly jsou však opuštěné. Tři poslové zjistí, proč tomu tak je, až když objeví hladovou a vyčerpanou dívku. Ta jim prozradí, že Morgarath poštval své odporné stvůry, aby Celtiky zotročily. Zatímco Gilan rychle ujíždí zpátky do Araluenu, aby podal zprávu králi, Will s Horácem odhalí pravou příčinu Morgarathova jednání. Chystá se překvapivý útok ze tří stran a Araluenu hrozí neodvratná porážka – pokud naši dva přátelé něco nepodniknou.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Burning Bridge , 2005

KájaKoxík
24.06.2019 5 z 5

Druhý díl je podle mě lepší než první.
Již známe všechny hrdiny i záporáky a příběh království. Děj se tedy pěkně rozjíždí již od začátku. Děj je celou dobu tak zajímavý, že jsem knihu nedokázala odložit a přečetla ji jedním dechem. Trochu mi vadí otevřený konec. Ale jelikož čtu knihu v době, kdy na další díl nemusím čekat, dávám 5 z 5.

Obsah - spoilery
V království se schyluje k válce a všichni mají spoustu práce.
Will, Horác a Gilan se vydávají do sousedního království Celtiky jako vyslanci. Aby si vyžádali pomoc ve válce. Ale jen co překročí hranice vládne v království podivné ticho. Vesnice jsou opuštěné a nikde ani živáčka. Skupina narazí na potulné lapky a taky na mladou slečnu z Araluenu Evanlyn. Ta jim prozradí, že země byla již napadena. Gilan se rozhodne neprodleně vrátit a varovat krále.
Will, Horác a Evanlyn cestují tedy nazpět pomalejším tempem a spolu. Cestou ale odhalí, že přes Trhlinu byl postaven most, které může přepravit velkou armádu. A tím zasadit královskému vojsku ránu do týla. Mladý hraničář se s pomocí přátel rozhodne most zapálit. To se mu sice podaří, ale on i Evanlyn padnou do zajetí. Ještě se jim ale podaří zjistit, že na krále čeká ještě jedna past. Naštěstí Horác dokáže varovat královo vojsko o blížícím se nebezpečí v čas. Díky tomu je vojsko Morgaratha téměř poraženo. Ten se ale nevzdá, vmete Haltovi do tváře, že vězní Willa a snaží se ho vyprovokovat k rytířskému souboji. Halta předběhne Horác a v souboji překvapivě zvítězí. Morgarathovo vojsko bez jeho vedení a myšlenkových příkazů se úplně rozpadne. Halt se vydává najít Willa, podaří se mu to na poslední chvíli. Vidím už jen jak ho na Vlčí lodi spolu s Evanlyn odváží do cizí země. Slíbí, že udělá vše, aby je dostal zpět domů.

Na to jak to dopadne si musíme počkat do další knihy.

PhoebePollard
21.05.2019 4 z 5

Moc hezké, i když se nejedná o můj nejoblíbenější díl. Evanlyn jsem si moc neoblíbila, ale snad se to zlepší. Kniha je však čtivá, místy vtipná a rozvíjí příběh, který se mi moc líbil.

francouz
12.05.2019 5 z 5

Tak to je ta správna fantasy kniha. Na jedné straně nepoznaný hrdina, který se do toho stavu dostane né o své vůli a na druhé straně zlo, intriky a hra o moc.
Je to opravdu pohodové čtení, které Vás vtáhne do děje. Ano je to jedna z těch knih, kdy se dokážete vžít do těch pocitů, které mladý hraničář musí podstoupit, aby mohl chránit, ty na kterých mu záleží.
Je to až s podivem, jak takto mladý, dokáže rychle uvažovat, sami si říkáte, nelez tam, to co jsi už udělal, to přece stačí, ale tak to přece není.
Ano on je připraven zemřít, aby zachránil ty na kterých mu záleží. To jak se postavil nepříteli, jak si vedl v té opravdu těžké zkoušce, je opravdu pěkné a hodné následování, což měl určitě autor na mysli. Ano, není na tom nic špatného, prostě se vám zaryl pod kůži tak, že hodláte pokračovat ve čtení a sledovat další osudy tohoto mladého hraničáře a dalších postav.....

Dada_cte
23.04.2019 5 z 5

Všechny autorovy knihy jsou dokonalé. Něco tak chytlaveho jsem snad ještě nečetla! U knihy se zasmějete ale má konci si i zabrečíte❤️

Lubisek
20.04.2019 5 z 5

PÁNI! Opravdu fantastická kniha! Musím uznat, že je opravdu zajímavé, jak se mohou jednotlivé knihy z této série lišit (i když jsem zatím přečetl pouze dva díly). Zatímco v prvním se především seznamujeme s prostředím a hlavními postavami, tak druhý obsahuje úplný opak. Od začátku do konce je plná dobrodružství, bojů, plánů a nečekaných kroků. Opět musím vyzdvihnout jazyk, jakým je tato série psána. John použil opravdu nenáročná slova a děj tak plyne velmi plynule a příjemně. Čtení je naprosto bez přemýšlení a jednoduché. Po dlouhé době se stalo, že by mě konec knížky uchvátil tak, jako tomu bylo právě tady. Ten závěrečný boj je opravdu vynikající (i když závěrečné bitvě Harryho a Voldemorta se samozřejmě nevyrovná) :) Jsem v očekávání, jak John vymyslel pokračování. Ale co můžu říci už teď, je to, že se VELMI TĚŠÍM a určitě to bude EPICKÉ!! :)

jirka3176
15.03.2019 5 z 5

Po několika letech jsem se vrátil k tomuto skvostu, neboť už jsem zapomněl většinu jeho obsahu, bylo to jako bych knihu četl poprvé a byl jsem překvapen srozumitelnost í, plynoucí četby a napínavosti knihy.
Má oblíbená postava je Halt díky jeho téměř nadlidskými schopnostem, bystrostí, smyslem pro strategii i smyslem pro humor.
Dávám 5*/5*

MarianP
11.03.2019 5 z 5

Super pokračovanie, ľahké a príjemné čítanie. Nenáročné ale o to fantastickejšie a úprimne napísané. A plné nečakaných udalostí !

Čtenářka602
07.03.2019 5 z 5

Super, že se k výpravě přidal i Horác. Skvělý děj, jen mne mrzí, že Will a Evanlyn nejspíš budou v otroctví..

MonaLisa42
09.02.2019 5 z 5

Druhý díl nezklamal. Hrdinové jsou stále úžasní. Kniha se čte jedním dechem. Líbí se mi přiložená mapa, díky které se v příběhu lehce orientuji.
Ze začátku jsem se trochu nudila. Ale když se objevil Gilan, děj se najednou rozeběhl. Část s Gilanovým příjezdem do bojového tábora a zapálení mostu bych mohla číst stále dokola. To bylo dokonalé. Konec mě překvapil. Těším se na další díl a na to jak to se zajatci dopadne. Děkuji!!!

Devil-Ivet
13.12.2018 4 z 5

I přes ne zrovna záživný začátek jsem se začetla a hltala každou stránku až do konce. Chytlavé, čtivé, dobrodružné, napínavé a místy i vtipné :)

Ailee
30.11.2018 5 z 5

I když jsem si pamatovala, jak druhý díl končí, přesto jsem pořád doufala, že to bude jinak! Takový konec vám nedovolí jinak, než hned sáhnout po dalším dílu. A i já to tak hned udělám! Co na tom, že je to příběh pro děti? Hned mi dejte další díl!

Haloon
27.11.2018 2 z 5

Ani dramatický konec bohužel nevylepší zhoršení, které představuje především pomalý a nezáživný začátek o putování do Celtiky.

Nelly
17.11.2018 3 z 5

Hraničářův učeň prostě není pro mne. Opravdu spíše tak pro desetiletého chlapeckého čtenáře. Jazyk je jednoduchý, děj není příliš akční, chvílemi až nudný. Věřím tomu, že kdyby se tématu chopil zdatný spisovatel thrillerů či fantasy, bylo by to i pro mne zajímavější, protože potenciál tam je. Ale chápu, že spisovatel to psal pro mladší čtenáře. Přesto všechno celou sérii dočtu, protože každý díl zřejmě končí tak, aby to čtenáře nutilo vzít do ruky ten následující. - Jsou to téměř dva roky od dočtení tohoto dílu a bohužel jsem se do dalšího nepustila - volání knih prostě neslyším. A tak mi tam leží celá nedočtená série a bude tam ležet asi na věky...

Čtenář1234
24.09.2018 5 z 5

Skvělá kniha , od začátku až do konce napínavá , za mně lepší než 1. díl .

dadako
04.09.2018 5 z 5

Děj odsýpá a já se ani nenadál a byl konec...

Chytuš
27.08.2018 5 z 5

Asi se budu opakovat - prostě skvělá fantasy série pro kluky a dobrodružně založené holky kolem 10 let. U nás jsme knížku četli před spaním a je to jedna z těch, které si užijí i rodiče. Will, Horác i Evanlyn jsou sympatičtí hrdinové, přitom ani jeden z nich není bez chybičky, takže se s nimi děti můžou snadno identifikovat a vcítit se do jejich pocitů. Navíc konec vás přímo nutí okamžitě si obstarat další díl :-) U nás už se těšíme všichni, až na nás v knihovně dojde řada :-)

Micumys06
09.08.2018 5 z 5

Osobně musím říct že tenhle díl byl o něco málo lepší než předchozí. Evanlyn jsem si hned oblíbila. Opravdu mega moc skvělá kniha :D ale stejně jako minule, když jsem to četla, jsem si u konce trochu pobrečela..... :)
Zase můžu dát jedině pět hvězdiček.

andrejci
06.06.2018 5 z 5

Ten konec byl super. Šlo z něj poznat že Halt je opravdu zoufalý. Já ten svět vprostřed miluji.

žanda545
31.05.2018 5 z 5

Moje 4. kniha hraničářova učně( Turnaj na Gorlanu, Bitva na Hackhamské pláni a Rozvaliny Gorlanu). Prostě úžasné. ♥

Didi15
16.05.2018 5 z 5

Fantasy moc nečtu, nicméně kolegyně mi o tom básnila celou noční, dostala jsem nutkání si tedy tuhle sérii také přečíst. Škoda, že jsem to nečetla jako malá holka, bavilo by mě to o trochu více, je to pro mě vše čitelné a jednoduše psané , přesto dávám pět hvězd, příběh je skvělý. A já doufám, že až syn dospěje do věku, kdy ho takové příběhy chytnou, že si to přečtu klidně s ním ještě jednou:) Dvojka se mi líbíla o krapítek více.