Hořící most

Hořící most https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12950/bmid_hranicaruv-ucen-horici-most-gD5-12950.jpg 5 2063 227

Araluenské království se chystá na válku proti Morgarathovi a Will s Horácem doprovázejí Gilana s poselstvím do Celtiky. Celtické vesnice a doly jsou však opuštěné. Tři poslové zjistí, proč tomu tak je, až když objeví hladovou a vyčerpanou dívku. Ta jim prozradí, že Morgarath poštval své odporné stvůry, aby Celtiky zotročily. Zatímco Gilan rychle ujíždí zpátky do Araluenu, aby podal zprávu králi, Will s Horácem odhalí pravou příčinu Morgarathova jednání. Chystá se překvapivý útok ze tří stran a Araluenu hrozí neodvratná porážka – pokud naši dva přátelé něco nepodniknou.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Burning Bridge , 2005

Artemis886
12.03.2023 5 z 5

Páni jak já miluju tuhle sérii. Postavy, Araluen, děj, napětí, hraničáře, zápletku, no prostě všechno na tom. Už se doopravdy nemohu dočkat na další díl.

Šebestová3
14.02.2023 5 z 5

Báječně napsané, ani druhý díl v sérii nezklamal.

pepa4081
12.02.2023 5 z 5

Další skvělý díl. Konec mne dostal. Doporučuji.
Nanejvýš uspokojivé.

Alíša236
12.02.2023 5 z 5

Druhý díl z mého pohledu lepší než první. Děti se nemůžou dočkat třetího, tedy pokračujeme.

Vendy1993
04.02.2023 5 z 5

Další skvělý díl :) pořád se něco děje, nikde není žádná nudná pasáž a člověk je neustále v napění co se stane a jak to bude dál. A hlavně...chce si přečíst další díly ;)

Fialka78
09.01.2023 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Sice ji měl můj syn jako povinnou školní četbu, ale já jsem tomu úplně propadla:-)) Už se nemohu dočkat dalšího dílu! A děkuji autorovi, že konečně nějaká knížka přivedla mého syna k četbě!

Rozari
25.09.2022 5 z 5

Já to prostě čtu jedním dechem. Původně půjčeno pro syna, ale začetla jsem se hlavně já :-D
Tentokrát otevřený konec, naštěstí mám hned po ruce další díl :))

RemiBlack
08.09.2022 4 z 5

2022/36
Hraničářova učně jsem už jednou četla, a teď si dávám milé opáčko. :) Hořící most je pěkný příběh, super dobrodružné čtení pro čtenáře kolem těch 12 let, ale určitě nebude nudit ani starší. Příběh člověka vtáhne do děje, a postavy jsou skvělé. Všichni jsme si přáli schovávat se pod pláštěnkou jako Will nebo zajít k Haltovi na kafe. ;)
Pár věcí bych sice poupravila, ale nehodlám si stěžovat. Byla to jízda! 4,5*

(2022/37
Série Artemis Fowl patří k mým all-time-favorites, a tak, když jsem se dozvěděla o navazujících Fowl Twins (byť jenom v angličtině, ale to mi teď už sedí i víc), hned jsem se do ní pustila. A rozhodně nelituju! :D
Je to pěkné čtení pro mladší (ale mimo věkovku si to určitě můžete užít taky), s cool postavami a novou dávkou dobrodružství rodiny Fowlů.
Jediné, co je mi líto, je to, že v knize už v podstatě nevystupuje Artemis. No co, asi budu muset rereadnout i předchozí knihy. ;)

2022/38
Vampires Never Get Old: Tales with fresh bite - Zoraida Córdova
Antalogie o LGBT upírských příbězích. Některé byly i docela chytlavé, ale většina mě moc nezaujala, nebo byly vyloženě špatné. 2*)

kuruteku
24.08.2022 4 z 5

A už mne chytl. Zase krátká zápletka - tentokrát se čtyřmi vrcholy: wargolové trápící uprchlíka od Morgaratha, poselstvo narážející na prázdnou Celtiku, hořící most a bitva u průsmyku. Will zapálí most, aby pak padl po zajetí, Horác v osobním souboji s Morgarathem a Halt trpící neschopností rozhodnout se, zda bude dělat to, co chce nebo to, co musí.

Metla
12.06.2022 4 z 5

Pro čtenáře v ideálním věku (+/- 12 let) tahle série zatím vypadá jako špičková záležitost. Odvaha, přátelství, dobrodružství, napětí, akce, pilování fyzických dovedností i utužování charakteru, zkrátka ta správná porce hodnot pro kluky a holky. Fantasy svět je zřetelně inspirovaný tím Tolkienovým, ovšem zjednodušený, s minimální popisností, která by zpomalovala tempo příběhu.
Pohledu dospělého samozřejmě nemůže uniknout určitá naivita (souboje sečnými/bodnými zbraněmi byly spíše záležitostí vteřin, nikoliv minuty trvající přehlídka fines), místy absentuje logika (arcipadouch by musel být úplně dementní, kdyby po letech plánování a budování nechával strategickou stavbu bez dozoru), což je také důvod proč si u mne "Hraničářův učeň" nevystřílel plný terč. Zdůrazňuji však jedním dechem, že potěr školou povinný bude Flanaganovými knihami s nejvyšší pravděpodobností nadšen - já bych před 30-ti lety byla. 80%

Lili2020
31.05.2022 5 z 5

Dobrodružná kniha ale konec malinko smutný.
Už se těším na další díl!!!!!!!

Retketka
29.05.2022 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Má velice zajímavý a dobrodružný děj, postavy se velice povedly. Hodí se jak pro mladší, tak i pro starší generace. Po prvním dílu se mi to zdálo nemožné, ale díl od dílu jsou knihy lepší a lepší. Rozhodně doporučuji. Dávám šest hvězd z pěti, protože kniha vás neomrzí ani po hodinách čtení.

Terezinka890
26.05.2022 5 z 5

Tuto sérii moc moc moc doporučuji! :D

Péťa Z.
17.05.2022 4 z 5

Docela napínavé čtení, které pobaví i dospělé čtenáře. Škoda, že jsem to nečetla už jako dítě!

Jizi
10.05.2022

Druhý díl úspěšně drží vysoko nastavenou laťku - znovu tu máme dobrodružný příběh, který bez problémů učtou nadějní, plus mínus desetiletí hraničáři. Znovu je to vyprávění, která myslí primárně na svoje čtenáře, takže je dostatečně lineární, aby nemátlo, není nijak strašně krvavé, byť o drsné scény není nouze a klade důraz na správné hodnoty. Na
nezodpovězené otázky z prvního dílu dostanou postavy odpovědi, je tu i moment překvapení a dojetí a konec je prostě skvělý, ten se skutečně povedl. A nechybí ani patřičný cliffhanger - ideální brána do světa fantasy.

Bafy
11.04.2022 5 z 5

Super oddechové čtení které neurazí žádného čtenáře :-)

Barakoudel
12.03.2022 5 z 5

Takhle jsem asi úplně nechtěla, aby končil druhý díl. Jak se mám pak učit na státnice a zkoušky, když mě to táhne k Hraničářům? Velmi povedené, poutavé dílo, které mě nutilo poslouchat stále dál. Líbí se mi ve světě hraničářů. Ztratit se v jejich příběhu, na chvíli zapomenout na ten svůj.
Poslechnuto jako audiokniha.

Kaila146
23.02.2022 3 z 5

chybělo mi tak nějaké to pořádné napětí

petrulka
07.02.2022 5 z 5

Mnou původně zamýšlená čtecí "vycpávka" na chvíle, kdy není čas a klid na náročnější knihy, se stala tou, na kterou se těším každý den. Na jednu stranu je úleva neřešit romantické zápletky i bohatě popisované pasáže plné krve a bolesti, kterých se v tomto žánru najde dost a dost, nicméně ději to ani trochu neubírá na atraktivitě. Závěrečná část knihy je dech beroucí, jak Willův souboj s časem, tak Horácův na bitevním poli. Asi se vracím při čtení do dětství, jelikož jsem nadšená i jako dospělá a vůbec mi nevadí to, že je příběh svým stylem určený mládeži. Prostě mě baví a to je hlavní.

alabra
06.02.2022 5 z 5

I druhý díl stojí za to číst či slyšet, setkáváme se s dalšími postavami i samotným zloduchem největším, děj se napínavý, ponouká k dalšímu čtení. Zlí jsou zlí se vším všudy, snad kromě jediné výjimky, kdy postavy sice spolupracují se zlijákem, ale jen pro peníze, a náznak soucitu, kdy neponechají dívku osudu, protože si ji raději prodají do otroctví. No a dobří jsou hodní, šikovní se vším všudy. Ale kniha opět stojí za přečtení a nenudí.