Hořící most

Hořící most https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12950/bmid_hranicaruv-ucen-horici-most-gD5-12950.jpg 5 2064 227

Araluenské království se chystá na válku proti Morgarathovi a Will s Horácem doprovázejí Gilana s poselstvím do Celtiky. Celtické vesnice a doly jsou však opuštěné. Tři poslové zjistí, proč tomu tak je, až když objeví hladovou a vyčerpanou dívku. Ta jim prozradí, že Morgarath poštval své odporné stvůry, aby Celtiky zotročily. Zatímco Gilan rychle ujíždí zpátky do Araluenu, aby podal zprávu králi, Will s Horácem odhalí pravou příčinu Morgarathova jednání. Chystá se překvapivý útok ze tří stran a Araluenu hrozí neodvratná porážka – pokud naši dva přátelé něco nepodniknou.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Burning Bridge , 2005

Luigi1
27.09.2020 5 z 5

Tento díl jsem přečetl ani nevím jak.Velice poutavé a moc pěkně napsané.Už se těším na pokračování.

LillyM.
28.08.2020 5 z 5

Jde to rychle, stránka po stránce, a najednou jsi na konci, a potřebuješ další díl. Za mě zábavné, akční, milé pohlazení.

ElessaRiverbow
29.07.2020 5 z 5

Druhý díl jsem už jednou četla, a stejně jako první, jsem si ho zamilovala. I když jsem se ze začátku nemohla moc začíst. Jediné, co mi vadí, je předvídatelnost. Bylo mi jasné, že Evanlyn je ve skutečnosti Kasandra, takže když jsem to později zjistila, nebyla jsem překvapená. Na čtení dalšího dílu si čas rozhodně najdu, protože díky otevřenému konci se těším jako malé dítě na Vánoce :D

TeoK7
04.07.2020 5 z 5

kniha byla skvělá! Žral (a to skoro doslova) jsem ji stejně jako minulý díl :-)

vikidala
24.06.2020 1 z 5

Je mi líto, že je příběh s tak dobrým potenciálem napsán tak moc předvídatelně, ploše a jednoduše. Chápu, že je kniha určena dětem, ale vyskytuje se v ní tolik nelogického chování hlavních hrdinů a je tam tolik nedomyšlených nepřesností, že si myslím, že to musí iritovat i ty děti. Je to opravdu škoda.

Dorota09
12.06.2020 5 z 5

Po přečtení první knihy jsem se hned vrhla na další díl, kniha je velmi napínavá a dobrodružná. Je to úžasná kniha, a já ji mohu jen doporučit.

Matessr
03.06.2020 5 z 5

Tož je to fáň

Christien
18.03.2020 5 z 5

Knihu jsem přímo zhltla, úžasně napsaný příběh.

EduardVlach
17.03.2020 5 z 5

Krásná kniha podle mě nejlepší díl ze série

Lzicenka
16.03.2020 5 z 5

Já potřebuji tyhle super kladné hrdiny čili pohádky, takže za mě super.

Lucinda566
29.01.2020 3 z 5

První díl byl rozhodně lepší. Ne, že by Hořící most byl špatný...on byl spíš hodně průměrný. A bylo by fajn, kdyby autor více rozvinul charakter Morgaratha.

Alvari
21.01.2020 3 z 5

Četlo se to opět celkem hezky (což by i mělo), ale první polovina knížky byla taková nijaká. Pasáž kolem samotného mostu byla docela fajn, ale události bitvy byly i na poměry mladších (řekl bych) až příliš předvídatelné.

MartySchattawa
10.12.2019 4 z 5

Druhý díl mě ze začátku moc nebavil, ale pak už to bylo lepší... Jen mě mrzí že v překladu jsou vynechány kapitoly ohledně Halta a Alyss

orson
29.11.2019 3 z 5

Začínám zjišťovat, že už moc věkově nespadám do cílové skupiny této ságy, ale dám tomu ještě jednu šanci. Každopádně pro mládež výborné čtení.

jaroiva
20.11.2019 4 z 5

Lepší než první díl. Je příjemné jen tak si nechat číst pohádky.

š.m.i.k
15.11.2019 5 z 5

Tak to bylo asi ještě lepší než začátek... Fakt moc hezky vymyšlený příběh, krásně se to odvíjí dál, napínavé je to a konec mě nutí okamžitě sáhnout po dalším dílu :)

Renatapek
03.11.2019 5 z 5

Druhá kniha s novou zápletkou. Will, Horác a Gilan vyjíždějí s poselstvím do sousední Celtiky. Cestou zjistí, že se děje něco velmi podivného a pustí se do společného pátrání a odhalování záhady. Proč jsou všechny vesnice prázdné, nikde ani živáčka. Kde se poděli jejich obyvatelé? Gilan se od skupinky oddělí a vrací se do podat hlášení. Wil, Horác a nová hrdinka příběhu se vrací také, ale cestou narazí na nové odhalení, které změní úplně všechno. Víc vám nenapíšu, knihu si určitě přečtěte.

ImGinny
20.10.2019 5 z 5

Kniha se nádherně četla. Přesně pro mě. Není to příliš zamotané, pochopí to všichni. Já si jí budu pamatovat ještě dlouho.

slaska77
14.10.2019 5 z 5

Will a Horác pátrají po kraji Celtiky, kde se začali ztrácet horníci, přitom se setkají s dívkou Evanlyn, dobrodružství je zavede až k mostu, který je možná klíčový pro jejich zem... moc krásný příběh v rámci literatury pro náročného dětského čtenáře. Mí dva dětští čtenáři a já se těšíme na další díl. Celá rodina doporučujeme. (Říjen: 264 str.)

Dycko
14.07.2019 5 z 5

Kniha je od začátku do konce plná dobrodružství. Krásně se čte. Úžasný sled událostí. Napětí až do konce. Nečekaný konec, který mě dostal.