Hořící most

Hořící most https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12950/bmid_hranicaruv-ucen-horici-most-gD5-12950.jpg 5 2064 227

Araluenské království se chystá na válku proti Morgarathovi a Will s Horácem doprovázejí Gilana s poselstvím do Celtiky. Celtické vesnice a doly jsou však opuštěné. Tři poslové zjistí, proč tomu tak je, až když objeví hladovou a vyčerpanou dívku. Ta jim prozradí, že Morgarath poštval své odporné stvůry, aby Celtiky zotročily. Zatímco Gilan rychle ujíždí zpátky do Araluenu, aby podal zprávu králi, Will s Horácem odhalí pravou příčinu Morgarathova jednání. Chystá se překvapivý útok ze tří stran a Araluenu hrozí neodvratná porážka – pokud naši dva přátelé něco nepodniknou.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Burning Bridge , 2005

Taťka Hraboš
14.04.2021 5 z 5

(SPOILER) I druhý díl se povedl, i když mě trochu mrzelo, že už názvem autor prozradil, jak vlastně dopadne jedna z hlavních dějových linií. A upřímně řečeno – a teď budu spoilovat – nečekal jsem, že se už teď rozloučíme s hlavním záporným hrdinou. Způsob, jakým se tak stalo, mě také překvapil a byl z mého pohledu asi nejslabší částí knihy – autor mě svým popisem děje nedokázal přesvědčit, že by se to takto opravdu mohlo stát. Ale já jsem protřelý dospělec se stovkami přečtených knih na kontě a tohle je knížka určená dětem, které asi k takovým úvahám a pochybnostem budou mít daleko. Takže – z pohledu (minimálně mých) dětí – bezpochyby opět kniha za pět hvězdiček.

Hermine108
09.04.2021 5 z 5

Tadle kniha mě naučila že nemám soudit podle obalu. Doporučuji všem kteří mají rádi
dobrodružství.

Lucka12345
07.04.2021 5 z 5

Druhý díl rozhodně nezklamal možná se mi líbil víc než předchozí. Sice kluk na obálce vypadal jako Edmund z letopisů narnie, ale co se dá dělat.

Chraktery postav se nezměnily což je super protože jsou skvělé! Miluju smysl pro humor co se nese celou knihou!

Jestli se mám pustit do dalších dílů, ale váhám.
Ne protože by to nezkončilo dostatečně napínavě.
Ne protože bych dostatečně nemilovala všechny postavy v knize.
Ale protože tahle série má 14 (možná víc) dílů a píšou se další a další a to mi příjde jako moc velké natahování.

Třetí díl si ale asi přečtu a uvidím.
Ale to nic nemění na tom že ta kniha byla super a moooc ji doporučuji!!!

Verunka926
12.03.2021 4 z 5

Druhý díl jsem si užila snad ještě o něco víc než díl první. Skončilo to neuvěřitelně a já jsem opravdu zvědavá, co se bude dít v dalších dílech.

Tamten
19.02.2021 4 z 5

Pro děti vynikající, dospěláci to sice přežijí, ale díky jednoduchost a průhlednost příběhu to pro ně nebude nijak skvělé.

VeruMalfoy
26.01.2021 5 z 5

Druhá kniha si udržovala stejné tempo jako první a byla plná napětí. Rozhodně se hned musím pustit na další díl, protože po konci tohohle dílu bych to asi déle nevydržela. Normálně bojové scény moc nemusím, ale tady byly popsány výborně a opravdu akčně, takže mi nevadily. Doufám, že to tak bude i nadále.

Peterlbda
24.01.2021 5 z 5

Veľmi dobrá kniha
doporucuji

ArwenEvenstar
12.01.2021 5 z 5

U knihy bych uvítala jiný podtitul, takhle totiž čtenář od začátku tuší, co se bude dít. I tak byl ale příběh dobrodružný a napínavý. Podle mě předčil první díl série. Konec knihy mě donutil okamžitě začít čít další díl.

soupik2012
07.01.2021 5 z 5

Pokračování příběhu je mnohem vydařenější než jeho úvodní část. Důvodem je fakt, že se již neseznamujeme s prostředím, nemusíme poznávat jednotlivé postavy, ale jsme rovnou vnořeni do pokračování příběhu. Druhá část, totiž začíná tam, kde první končí. Hraničářův učeň je série, která nejde číst, poslouchat na přeskáčku. Pohádkový příběh, lehce předvídatelný, přesto je napsán tak, že nepostrádá potřebné napětí. Dobrodružné putování se špetkou humoru, romantiky i dojemně očekávaných okamžiků. Tuto sérii, velice dobře načetl pan Matouš Ruml.

vojta888
22.12.2020 5 z 5

Když na konci příběhu bojoval Morgarat z Horácem byl jsem neskutečně vtažený do příběhu.

vojta888
16.12.2020 5 z 5

Super kniha, jednička byla trochu lepší ale ten konec druhého dílu tě přinutí přečíst si další díl.

Vanya
14.12.2020 5 z 5

Je to hezká kniha ale je konci trochu zmatená.

1flanagan.best1
09.12.2020 5 z 5

Stejně dobrá jako 1, akorát možná trošičku slabší

1259
22.11.2020 5 z 5

No musím uznat, že mě příběh stahuje do děje čím dál víc. Zatím fakt super.

Anie.M
19.11.2020 5 z 5

tak jsem si myslela, že slupnu ještě druhý díl a pak si dám pauzu. teď si nejsem jistá, jestli Willa opustím, asi potřebuju vědět co se stane ve třetím díle a tak hurá na něj.

Jarka_rybář
15.11.2020 3 z 5

Dobrý příběh.

Veveruška320
03.11.2020 5 z 5

Tento díl,mě také nezklamal,bylo to kouzelné,roztomilé a napínavé čtení:o))Těším se na další...

Danielka959
03.11.2020 5 z 5

Opět úžasný díl,mělo to napětí až do konce.Těším se na třetí díl:o))

Kajksa17
01.11.2020 5 z 5

Tato kniha byla skvělá jako první. Doufám, že další díl bude stejně dobré jako minulé dva díly :)

Sariega
28.10.2020 5 z 5

snad ještě lepší než první díl