Císař Nihon-džinu

Císař Nihon-džinu https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75637/bmid_cisar-nihon-dzinu-ieu-75637.jpg 5 1212 103

Horác by se coby vyslanec v cizí zemi neměl vměšovat do vnitřních záležitostí – ale nedokáže nečinně přihlížet, jak se křivopřísežný šlechtic pokouší uchvátit trůn. Horác odjel s vojenským poselstvím ke dvoru císaře Nihon-džinu. Od té doby už uplynuly celé měsíce, a on se dosud nevrátil. Pak Evanlyn dostane zprávu, že v Nihon-džinu vypuklo povstání sendžiů proti právoplatnému císaři a Horác se rozhodl zůstat a postavit se na stranu svrženého panovníka. Evanlyn si dělá o Horáce starosti a ve společnosti Willa, Alyss a Halta se mu vydá do Nihon-džinu na pomoc. Zatímco Horác a Will se pokoušejí vytvořit z nihondžinských lesních dělníků vojenskou sílu, která by dokázala čelit dokonale vycvičeným sendžiům, Evanlyn a Alyss musejí překonat dlouho trvající vzájemné soupeření a hledat pomoc u tajemných horalů na severu.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Emperor of Nihon-Ja , 2010

Sariega
29.10.2020 5 z 5

doporučuju

Ailee
23.08.2020 4 z 5

Dobré zakončení série... teoreticky zakončení. U jiných sérií by zde bylo nějaké velké finále, nějaká událost, která by to celé zakončila, ale tenhle díl končí, jako kdyby dál mohla pokračovat. Mám z toho takové zvláštní pocity.

ZuKo
17.08.2020 3 z 5

Halt mě začal hodně iritovat s tím jak pořad věci schazoval a to i v předchozích dílech. Také mě zaráží, že těm mladým musí být něco hodně přes dvacet a Halt se k nim chova jak k dětem a oni se chovají jak děti. Teď by ty přiběhy měly mít trochu jinou strukturu než ty na začatku.

TeoK7
23.07.2020 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších HU

jean_ralphio
24.03.2020 1 z 5

poprve, co me hranicar nebavil, ta horacova anabaze v uvodu me skoro unudila k smrti.

dia.riedl
22.03.2020 4 z 5

Dějově trochu jednodušší a pomalejší, ale nové prostředí bylo celkem zajímavé. Horáce mám díl od dílu radši, Will mi na druhou stranu připadá občas ještě takový nedospělý. Co se týče romantiky, úplně mi to do příběhu nesedí, ani do celé série, nevím..I když jedna dvojice se k sobě podle mě hezky hodí, s druhým párem je to rozpačité, hlavně proto, že Alyss mi je děsně protivná..

Jess106
22.01.2020 2 z 5

Bohužel, tenhle díl nebyl tak dobrý jako ty předchozí, ale na jeho obranu nemůžu říct, že by se nedal číst. Trošku utahanější děj, víc popisů vojenských taktik a méně věnování se postavám. Je úctyhodné, že autor zakulhal až u desátého pokračování,. Doufám, že další díl bude lepší.

N30Ncz
31.12.2019 odpad!

Už totální slatanina... Opetovna recyklace textu a odkazy na děj o kapitolu zpět, příběhové a logické díry, postavy o ničem, císař antypatický pozér, ....
Velké zklamání

Renatapek
03.11.2019 5 z 5

V desátém díle serie Hraničířův učeň se spolu s Horácem vydáme ke dvoru císaře Nihon-džinu. Konečně se i udatný Horác dostává do popředí děje. V císařství se dostane do víru událostí, které by neměl ovlivňovat, ale nemůže si pomoci. Má velké štěstí protože Evanlyn, Alyss a Wil mu i císařství jedou na pomoc. Nepřestává mě udivovat, kam všude nás Hraničářův učeň zavede a i když je to desátý díl, rozhodně nemáte pocit, že by autor příběh cucal z paty. Naopak stále je velmi čtivý a napínavý.

kyticka152
18.06.2019 5 z 5

Tento díl byl opět úžasný jako předchozích devět dílů před ním. :) Knížka byla napínavá i přesto, že některé části dokážu předpokládat, jak dopadnou. Přece jenom to není moje první kniha od Johna Flanagena. :) Ale přestože Flanaganův smysl pro humor už mám taky zmáklý, tak mě nepřestává překvapovat a dovádět k smíchu. Já ho prostě zbožňuji. Doporučuji k přečtení!!!

PhoebePollard
21.05.2019 5 z 5

Asi jeden z mých nejoblíbenějších dílů. Císaře Šigerua jsem si skutečně oblíbila a navíc se zase oblíbila má nejoblíbenější vedlejší postava vakíra Seletina. Skvělé.

Dada_cte
25.04.2019 5 z 5

Kniha je opravdu vydařená. Je to zase něco jiného, než ostatní knihy, ale rozhodně ne o něco horší. Moc se mi líbila, všem doporučuji ❤️

Devil-Ivet
24.03.2019 4 z 5

Po dlouhé době jsem se vrátila k Willovi a jeho dobrodružství. Jeho nový příběh mě opravdu pobavil, a přestože jsem na fůru věcí pozapomněla, autor lehce přiblížil některé situace, postavy a činy. Díky tomu jsem se rychleji začetla. Bylo to svižné, vtipné a napínavé.

Čtenář1234
01.03.2019 5 z 5

To je prostě srdcovka . Při téhle knize , jsem zažíval neskutečné emoce . Co jsem tak slyšel je , že další díly by už tak dobré neměli být , uvidíme . Každopádně tenhle díl velká špica a zasloužených 5 hvězd .

LilianaFalcon
06.02.2019 5 z 5

Tak tohle bylo parádní! Sice jsem občas měla pocit, že se autorovi nechtěla knížka rozdělovat na dva díly, a tak tam některé věci hrdinům hodně zjednodušil, ale bylo to výborné a vtipné.

Daniel2009
15.12.2018 5 z 5

Z deseti dílů, které jsem zatím přečetl, je tento nejlepší.

dadako
23.08.2018 5 z 5

Jelikož mě předchozí díl vůbec nenadchl, tak tento byl příjemnou změnou a návratem ke standardu dřívějších dílů.

vodopad152
02.08.2018 5 z 5

Kniha byla zase úžasná, tak jako skoro všechny od Johna Flanagana. Moc se mi líbila osobnost císaře byl takový jak se patří a k tomu moc moudrý. Úžasné.

sola_lupa
02.07.2018 5 z 5

Hraničářův učeň nikdy nezklame. Pořádná zápletka, boj a inovace bojové strategie ve stylu - jsme úplně v háji, ale dobrý nápad nás zachrání.

andrejci
28.06.2018 5 z 5

Tenhle díl byl podle mě trochu slabší ,ale i tak byl super.