Čaroděj na severu

Čaroděj na severu https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25343/bmid_hranicaruv-ucen-caro-25343.jpg 5 1531 132

Will coby plnohodnotný hraničář pečující o vlastní léno se záhy přesvědčí, že v každé, dokonce i v té sebeospalejší díře se mohou dít věci ohrožující životy lidí i bezpečnost celého království. Než se naděje, ocitne se spolu s Alyss ve víru nového dobrodružství, které ho zavede do odlehlého léna daleko na severu. Zde má tajně vyšetřit, jaká pravda se skrývá za místními zvěstmi o čarodějnictví. Když se však Will v Grimsdellském lese setká s děsivým přízrakem Nočního bojovníka, musí si položit otázku: Dá se pro to, co viděl, najít racionální vysvětlení… nebo snad čarodějnictví skutečně existuje?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Sorcerer in the North , 2006

technolog
08.06.2015 3 z 5

Jako vždy skvěle napsané, jen nemam rad, když děj neskončí v jedné knížce a musím jít pro další. Jeho knihy bych si dál četl i bez tohoto donuceni :)

Anonymní
17.05.2015 5 z 5

knížka je moc pěkná, trochu mě nudila kapitola, kde Halt Wilovi vysvětluje, jaká je procentoální možnost, že opravdový čaroděj existuje atd. Jinak knížka moc pěkná a všem vřele doporučuji!

termit
09.02.2015 5 z 5

Osobně tuto knihu pokládám za jednu z nejlepších tohoto vydání.

Alma-Nacida
03.02.2015 4 z 5

Poprvé je jeden příběh rozdělený do dvou dílů, nevím, zda to není spíš na škodu... Jinak si řada pořád drží zavedenou kvalitu - pěkné dobrodružné čtení pro větší děti.

Knížkařka
25.01.2015 5 z 5

Nemám slov! Skvělá série!

LazyNight
03.01.2015 5 z 5

Vadilo mi že Will vyrostl, ale to je normální, takže se to stát muselo. Přece jen bych na místě autora už nedokázala vymýšlet další hrdinství k připsání Willovi. Malá vada, ale jinak se mi tento díl moc líbil.

Karoli282
13.12.2014 5 z 5

Znovu skvělý díl. Will nám už docela vyspěl a vyrostl. V knize jsou samé skvělé scény. Bylo to napínavé, těším se na další díl.

Greene
04.12.2014 5 z 5

Po asi třech dílech zase kniha, kterou jsem přečetl jedním dechem. Super!

hankapimi
23.10.2014 3 z 5

Tak jsem jen chtěla nakouknout, jestli by Hraničářský učeň mé vnoučky bavil, neboť jsme se již posunuli se čtením od Veverky Zrzečky přes Eduarda Štorcha k Robinsonu Crusoe. No, a už jsem u 6. dílu !!! John Flanagan píše poutavě, čtivě, napínavě. Pro "dospěláky" trošku předvídatelně, ale pro "náctileté" ušité na míru ! Nevím, jestli dočtu celou sérii, neboť mým favoritem jsou historické romány, ale ráda střídám žánry, abych nezakrněla... A krásně jsem si u čtení o hraničáři Haltovi, šikovném Willovi a jeho přátelích odpočinula. Vřele doporučuji jako oddechovku a nejen -náctiletým !

Eigis
29.09.2014 5 z 5

Urban fantasy ve stylu Johna Flanagana má rozhodně hodně do sebe. Detektivní zápletka není zbytečně komplikovaná, děj se nevleče a má spád. Navíc je vidět, že autor se neustále zlepšuje.

kackaku
31.08.2014 5 z 5

Zatím nejlepší díl!

Tessi08
01.08.2014 4 z 5

Trošku slabší díl, ale pořád super!:)

kuceju
19.05.2014 5 z 5

Moje nejoblíbenější část je, když Will začne zpívat Starý vousáč Halt.....=P

esussi
03.05.2014 3 z 5

Oproti ostatním dílům je to bohužel dost slabota.

Mergirus
20.03.2014 2 z 5

Čaroděj na severu je pro mě docela zklamáním. Děj je trošku rozvláčnější. Domnívám se, že by se tento díl dal zkrátit a shrnout i s následujícím dílem. Ale je tu hezky ukázáno, jak se lidé bojí neobvyklých "věcí" - postižení lidé-, přestože nemají čeho. Důkazem toho je například obr Trobar, který má měkké srdce.

Lodja
07.03.2014 5 z 5

Společně s Obléhání Macindawu jsou to moje obílené díly z celé série. To, co je na celé sáze skvělé, tady je to uvedeno až téměř do dokonalosti, o hezkých pár levelů výš než ostatní díly.

Alex.Barunka
24.02.2014 5 z 5

Od mnoha lidí jsem slyšela názor, že příběhem Čaroděje na severu Johnovi knihy o hraničářích upadají. Já si ale myslím pravý opak. Čaroděj na severu je z celé série mojí oblíbenou knihou. Will se osamostatňuje od Halta a musí si v mnohých situacích pomoci sám. John do děje také zamotal Alyss a pro mě to již není jen vedlejší postava. Prostředí je třešničkou na dortu - sníh, lesy, temný hrad, nadpřirozeno ... Paráda!

Hanny
16.02.2014 4 z 5

Další z příjemných úniků do světa fantazie za doprovodu Willa, Halta a jiných starých známých. Dokonce jsem se tady dočkala i toho sněhu, když v reálným světě mi chybí :) Jen mi vadí ty otevřené konce, obzvlášť když to dočtu v sobotu večer a v neděli mají v knihovně zavřeno.

LuciusWlk
24.12.2013 5 z 5

Další oddechový díl, i když je nutno podotknout, že autor tady trochu nedomyslel koncept s hraničáří. Ale na to už přijdete sami:))

ThePetinka
09.12.2013 5 z 5

Tenhle díl ve velmi radikálně liší od všech předchozích. Will se osamostatňuje od Halta a stává se hraničářem s vlastním lénem, který musí řešit vlastní problémy. Sám, bez pomoci. Je to zvláštní i pro mě, jako čtenáře, ale je to stále stejně dobré. Svým způsobem musíte Willa obdivovat, jak to zvládá s nadhledem a humorem.
Kniha je také o magii a opět se ukazuje, že Will není dokonalý, má strach, bojí se, utíká... ale také to, že to může překonat, dodat si odvahy a nakonec zvítězit. Je to velice motivující. Líbí se mi také, jak příjemně je vykreslený vztah ke zvířatům.
Kniha se mi moc líbila a velice dobře se mi četla. Příběh, stejně jako u minulých dílů, hezky plynul a nikdy nebyl nudný. Stále se něco dělo a svým způsobem to bylo neustále velmi zajímavé. Čaroděj na severu je kniha, kterou si určitě přečtěte. Stojí za to.