Čarodej na severe

Čarodej na severe https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406213/bmid_carodej-na-severe-BWN-406213.jpg 5 1531 132

Will a Alyss sa ocitnú vo víre nového dobrodružstva, ktoré ich zavedie do odľahlého léna ďaleko na severe. Will tam má tajne vyšetriť, čo sa skrýva za zvesťami o čarodejníctve. A hoci sa v Grimsdellskom lese sám stretne s desivým prízrakom, musí sa pokúsiť nájsť rozumné vysvetlenie. Alebo azda čarodejníctvo skutočne existuje?

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Egmont (SK)

The Sorcerer in the North , 2006

Péťa Z.
17.05.2022 4 z 5

Těším se na filmové zpracování. :-)

petrulka
01.04.2022 5 z 5

Ačkoliv si myslím, že by šlo z námětu vytřískat víc, tedy tajemna, napětí, trochu toho "bojím bojím" a od poloviny knihy je děj pozvolnější, dávám i tak plný počet, jelikož je to prostě stále parádní čtení.

159
09.03.2022 5 z 5

Další perfektní díl, který je od začátku do konce na 5*.

alabra
27.02.2022 4 z 5

První kniha s otevřeným koncem, případem, který není dořešen. Will dostává samostatný úkol, se kterým mu pomáhá Elis, která je zde už něco víc než kamarádka. Zeměpisně se vydává na sever, možný nepřítel se nachází za touto hranicí. Vše se vyvine trochu jinak, dějová linka s čarodějem je spíše úsměvná. Ale budiž, opět dobrý poslech díky panu Rumlovi.

kusma
19.02.2022 4 z 5

Zase pohodové čtení. Beru to, že to je pro mládež, tak mnohé příběhu odpouštím a dobře se bavím.

toni-az
05.01.2022 4 z 5

Tento díl mi zase připadal o něco zajímavější, zase jeden nový začátek, zase jedna nová zvířecí kamarádka. Ale pořád se našlo pár věcí, které mě prudily - špatný překlad, to že Will je pořád nejistý a musí mu v jeho specializaci pořád někdo radit (Alyss, sousedka,...), zjevné nesmysly a nelogičnosti apod. Např. v žádném z předchozích dílů na nic nehrál a ani neměl čas se to učit a teď najednou hraje na loutnu... Mno tak na mandolu, to je jedno.

ondra295
11.12.2021 5 z 5

Tento díl jsem si užil snad ještě o něco víc, než ty předchozí. Opět tu máme drobnou změnu prostředí a jednu zásadní změnu - Will už je bez Halta a musí se tak rozhodovat zcela sám a ukázat, jestli na to má. Je to snad o něco méně předvídatelné, než minulé díly a je tu několik dějových zvratů, které bych nečekal. Kladně hodnotím Malcolma a dějovou linku kolem něj - a také rodící se vztah mezi Willem a Alyss. Jasně, je to taková nevinná a až nerealistická láska - v kontextu toho, že celá série má takový "středověký" nádech. Ovšem i tak jim to člověk přeje a věří jim to. Velice dobře napsáno!

yaoiyuri
27.11.2021 5 z 5

Nevím proč, ale tenhle díl mě hrozně bavil. V základu se ničím extra nevymyká, ale… prostě tam bylo „něco“, co ho ve čtivosti pozvedlo nad ostatní. Nejspíš za to mohlo oživení v podobě Willovy samostatné tajné mise, psa, kejklíře (náplní práce mi připomínal teda spíše „barda“) a záhadného čarodějného lesa s čarodějem navrch.
Přirozeně působilo i uvedení Willa do nového působiště a tamější zdánlivě vyřešená vedlejší zápletka se Skandijci (protože autor někdy vymýšlí „nečekané“ zvraty strašně na sílu). Jen škoda, že navazující díl už opět sklouzl k šedému průměru.

MatoPalkes
26.11.2021 4 z 5

Možno menej akcie ale zatiaľ najlepší diel v tejto sérii. Ľahké čítanie, knihu nešlo odložiť. Prekvapil otvorený koniec, takže hor sa na ďalší diel :)

Ryšava
24.11.2021 5 z 5

Tenhle díl se mi nezdál, tak předvídatelný. Byl napínavý, že jsem nedokázala přestat poslouchat. Dokonce se mi o strašném čaroději zdálo =D po akčním konci jsem si musela hned pustit další díl.

KláraH.
12.11.2021 5 z 5

Konečně se pořád nebojuje a příběh zajímavě plyne. Celá série je super, ale tento díl je pro mě po prvním dílu hned druhý nejlepší. Obdiv autorovi, že má pořád tolik nápadů a k tomu je dokáže podat vtipně a poutavě i při tolika dílech.

soupik2012
04.11.2021 5 z 5

Asi nejlepší díl z této série. I když se to dost těžko posuzuje, většina je jich naprosto perfektních. Ale příběhy v nichž je Will sám, bez svého hraničářského mistra, mi přijdou lepší. Oživením příběhu je přítomnost psa. Doufám, že se nikam neztratí a bude Willa doprovázet i v dalších příbězích. :-) Audioknihu, jakož i celou sérii, velice dobře načetl pan Matouš Ruml.

Cortegos
12.10.2021 5 z 5

Možná můj nejoblíbenější díl. Will je na svých nohou, navíc přibyl pes a v přestrojení řeší nadpřirozené jevy – to je můj šálek čaje. S přibývajícími díly si všímám stereotypnosti ve všem možném (komunikace, popis postav) a taky bych řekl, že z epizody na Seacliffu by šlo vytěžit více. To ovšem nijak nesnižuje to, že Hraničářův učeň je prostě pojem. Skvělý je, že se postavy střídají Halta a Ewanlyn vystřídala Alyss.

Stázka007
04.09.2021 5 z 5

U tohohle dílu jsem se smála, strachovala, někdy posmutněla a někdy jsem byla i překvapená. Tenhle díl byl zajímavý, já když jsem se začetla, nic mě nemohlo odtrhnout, dokud jsem ještě nepřečetla jednu kapitolu. Za mě hodně doporučuji.

Lucka12345
04.09.2021 5 z 5

Příběh mladého hraničáře není dokonalý ale, je naprosto kouzelný. Atmosféra lesa
a střelby z luku spojená s tajemností hraničářů je nezaplatitelná. Moc doporučuji i audioknihu kde se Matouš Ruml opravdu předvedl!

Vjeerus
16.08.2021 5 z 5

Příběh je trošku z jiného soudku. Autor nám plně odhaluje, co obnáší práce hraničáře, že to není jen nekonečný trénink a ježdění po lese na děsně chytrém koni. Opět jsme dostali pár morálních poučení i ukázek toho, že ne vždy jde vše podle plánu, ale je třeba se z toho poučit, oklepat a jít dál.
Celkově si myslím, že tento díl má dětem představit sílu osobního kouzla, přetvařování, předsudků a touhu po moci s lehkou dávkou magických triků. Jak se s prohnanými dospělými popasovat se ale dozvíme až v dalším díle, jelikož zde máme velmi kvalitně připravenou půdu pro další díl.
Prostor dostává stará-nová postava z prvních dílů i velmi pomalu se rozvíjející vztah dvou hlavních hrdinů. Zde se mi trochu nechce věřit, že vzhledem k věku postav, by to bylo tak nevinné a nesmělé, ale pro změnu je vlastně milé číst něco takového.

Taťka Hraboš
05.08.2021 5 z 5

Tentokrát autor trochu ubral akce a přidal intriky, tajemno a psa. A taky konečně poskytl slušný prostor Alyss (jsem zvědavý, jestli někdy něco vymyslí i pro Jenny a George). Nechybí nezbytné morální ponaučení – v tomhle případě že není všechno vždy tak, jak se to jeví, není možné se spoléhat na první dojem a informace z pochybných zdrojů je nutno pečlivě ověřovat. Samozřejmě – na dospělého člověka může tahle snaha působit až příliš okatě (na čemž nic nemění fakt, že velká část dospělé populace se těmihle pravidly nikdy nebude řídit, i když je zná), ale je to stále kniha pro děti, pro které i v tomhle ohledu může být přínosná. Takže opět za plný počet hvězdiček.

Ešína
25.07.2021 3 z 5

V tomto díle mi tam chybělo více Halta, ale i tak mě kniha v celku bavila. Možná chvílemi mi některé pasáže přišli zbytečné až trochu otravné , ale zklamání to i tak určitě nebylo.

Zojka
15.07.2021 5 z 5

do sira kerena (snad jsem to napsala správně) bych to fakt neřekla

Haloon
25.05.2021 2 z 5

Po všech stránkách dokonalý Will je zpět. Zdlouhavé popisky nám to znovu připomenou neboť, proč bychom také měli číst mezi řádky? Bohužel to neustálé dovysvětlování a zbytečné popisy chování zvířat, které si umí každý domyslet sám, otravují příběh zbytečnou omáčkou.