Čarodej na severe

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Will a Alyss sa ocitnú vo víre nového dobrodružstva, ktoré ich zavedie do odľahlého léna ďaleko na severe. Will tam má tajne vyšetriť, čo sa skrýva za zvesťami o čarodejníctve. A hoci sa v Grimsdellskom lese sám stretne s desivým prízrakom, musí sa pokúsiť nájsť rozumné vysvetlenie. Alebo azda čarodejníctvo skutočne existuje?

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/406213/carodej-na-severe-BWN-406213.jpg 4.61000

Hraničářův učeň / Hraničiarov učeň 6.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Egmont (SK)

The Sorcerer in the North, 2006

Kniha Čarodej na severe

Christien

Další skvělý díl plný nečekaných událostí, čte se to opravdu rychle. Když jsem dospěla k Epilogu, řekla jsem: ,,To už je konec? To mi nemůžete udělat?!"Poslední (asi) čtvrtinu knížky jsem netrpělivě čekala, kdy tam přijede (konečně) Horác a nějak to zachrání, ale ono nic. (Našla jsem dokonce spoustu situací, kam by to pasovalo.XD) Neuvěřitelně mi to drásalo nervy, ale dá se říct, že to na čtení (jistým způsobem) miluju!

jean_ralphio

ja nevim, ted kdyz se divam navsechny ty dily, tak asi je tento ten nejlepsi. je to zvlastni, ze zrovna ten, kde je nejmene jinych postav.. vlasnte jen alyss, ktera je ma nejmene oblibena postava v hranicarove ucni vubec (protoze takovi lidi neexistuji, celkove imo flanagan vubec nezvlada zenske postavy).
ale stejne. will, malcolm, autista orman, loutna, atmosfera, zacatek v seacliffu a asi nejlepsi zaporak v serii keren.

Hzjena
16.12.2019

Celkem zajímavý nápad opět autor zprznil jak mohl...(už se zde objevují i celkem zajímavé komentáře /čti: smysluplné/ např. KájaKoxík, Bucifalek apod.) Už v polovině knihy se čtenář začína nudit a je mu jasné že to autor v této knize nedotáhne. Magie se ve Flanagonově světě nekoná, takže se čeká na to jakým způsobem ,,čaroděj,, své triky vytváří. Postavy se už nechovají jen přehnaně hrdinsky a džentlmensky ale přidali novou vlastnost stupiditu, takže to čtenáře nutí rvát si vlasy z hlavy, páč kvůli tomu musí čekat na další díl. Takže opět bezpohlavní, hermetická, vatou a balastem vyplněná Flanaganovka...Na závěr musím zmínit, že obrázky na přebalu jsou neskutečná tragédie. Bohužel to platí u většiny knih...Nejhorší jsou takové, které obsahují spoilery ještě než knihu otevřete.

Chytuš
27.11.2019

Čteno synům před spaním a řeknu vám, že není lepší metody, jak je dostat brzo do postele, než říct: "Když se nebudete loudat, můžeme toho víc přečíst."
Will se pořád dál vyvíjí a osamostatňuje. Halta už si v tomhle díle moc neužijeme, zato Will dostává novou psí průvodkyni. Jeho úkol je opět zajímavý, jen chvilku trvá, než se k němu dopracujeme (ale tak to zatím bylo u všech předchozích dílů - delší rozjezd, ale pak najednou neskutečný dějový fičák). Každopádně i tohle by se u dalšího dílu mohlo změnit, protože tentokrát nejde o dokončení dobrodružství - naopak na konci čeká takový cliffhanger, že doporučuji už mít po ruce hned další díl...

Ailee
27.11.2019

Rychlé, napínavé a vtipné. Jen... takový předvoj k dalšímu dílu. Hlavní zápletka se začala rozvíjet až později a vyústila v otevřený konec. Jak jinak, než sáhnout rovnou po dalším dílu?

š.m.i.k
22.11.2019

fakt moc hezký díl, jen ten konec,... abychom museli pokračovat dalším dílem a hned!

KillHurt
08.11.2019

Opět obrat o 180°. Postav ubylo a příběh je více zaměřený na Willa, jeho první kroky na vlastním lénu a jeho první velký úkol. Do příběhu je přidáno trocha tajemna. Vše končí nervy drásajícím cliffhangerem. Divím se, že jsem po dalším dílu nehmátl hned po dočtení tohoto. Celá kniha jako vždy ubývala velice rychle a to i přes pár hluchých míst, které rád odpustím. Autor zvládá nenápadně čtenářům předkládat detaily o hraničářích i o historii celé země, čímž dokresluje celkový obraz svého světa.

Renatapek
03.11.2019

6 díl a zbrusu nový příběh. Wil je hraničář a dostává na starost vlastní léno. Jen co se tam začne porozhlížet, je odvolán za tajným posláním a Alyss se stává jeho spojkou. Velmi napínavý příběh, který přečtete jedním dechem, ale na to jsme si už u této serie zvykli. Will se nedá zaskočit a pustí se s odvahou do řešení zdánlivě neřešitelné záhady. Pomalu rozplétá nitky opředené tajemstvím. Není v tom sám v knize potkáme známé i nové postavy.