Hraničářův učeň I - XII

Hraničářův učeň I - XII

Všech dvanáct dílů fantasy série příběhů o Willovi a jeho přátelích z hradu Remontu s novými obálkami v brožované verzi v dárkovém boxu. Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou. Místo toho se dostane do učení k Haltovi, tajemnému hraničáři, jehož záhadnou schopnost neviditelně se pohybovat lidé přičítají černé magii. Will se postupně učí používat zbraně hraničáře: luk a šípy, šedozelenou pláštěnku a houževnatého malého ponyho. Ačkoli Will nemá meč ani velkého koně, po kterých tolik toužil, zjistí, že dobrý hraničář je pro království stejně důležitý jako slavný rytíř. A když se s Haltem vydá na nebezpečnou výpravu do pustiny, aby vystopoval děsivé tvory, kteří se chystají zabít krále, zjistí nakonec, že hraničářské zbraně nejsou tak špatné... Krabice obsahuje romány: - Hraničářův učeň I: Rozvaliny Gorlanu (Ranger's Apprentice I: The Ruins of Gorlan) - Hraničářův učeň II: Hořící most (Ranger's Apprentice II: The Burning Bridge) - Hraničářův učeň III: Ledová země (Ranger's Apprentice III: The Icebound Land) - Hraničářův učeň IV: Nositelé dubového listu (Ranger's Apprentice IV: Oakleaf Bearers) - Hraničářův učeň V: Výkupné za Eraka (Ranger's Apprentice VII: Erak's Ransom) - Hraničářův učeň VI: Čaroděj na severu (Ranger's Apprentice V: The Sorcerer in the North) - Hraničářův učeň VII: Obléhání Macindawu (Ranger's Apprentice VI: The Siege of Macindaw) - Hraničářův učeň VIII: Králové z Clonmelu (Ranger's Apprentice VIII: The Kings of Clonmel) - Hraničářův učeň IX: Halt v nebezpečí (Ranger's Apprentice IX: Halt's Peril) - Hraničářův učeň X: Císař Nihon-džinu (Ranger's Apprentice X: The Emperor of Nihon-Ja) - Hraničářův učeň XI: Ztracené příběhy (Ranger's Apprentice XI: The Lost Stories) - Hraničářův učeň XII: Královská hraničářka (Ranger's Apprentice XII: The Royal Ranger)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/199839/hranicaruv-ucen-i-xii-pRi-199839.jpg 4.9197

Hraničářův učeň

Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

LenkaKT

Léto s hraničářem se vydařilo. Protože sama střílím z luku a občas se projedu na koni, oceňuji přesnost práce s rekvizitou do nejmenšího detailu. Ideální oddychové nenáročné a zábavné čtení. Je znát, že série je určena dětem, všichni kladní hrdinové jsou kladní, záporáci záporní, motivace postav čitelné, děj přehledný a jednoduchý, všichni se mají rádi, dobro vítězí a stát je vzornými jedinci spravován lépe než v budovatelských utopiích. Žádná civilzační deprese a zmar, prostě radostné čtení pro letní lenošení.

Bookworm11

Je to naprosto fantastická série.
Přesto nemá na Pána Prstenů.

coconut2.0

Tuhle sérii jsem objevila v knihovně a jelikož jsem neměla co číst, půjčila jsem si první díl. Za dva dny jsem byla v knihovně znova a půjčila jsem si následující tři díly. Po mě si to přečetla mamka, nalákala jsem tři spolužačky a teď to čteme se ségrou. Opravdu úžasná série!

stozarka

Srdeční záležitost. Četla jsem ji dva roky nazpět a vím, že když se mi u knížky rozbuší srdce napětím a očekáváním, je vážně skvělá. Tady to bylo u každého dílu. Doporučuju! ❤

Řepa

Naprosto úžasná série. Ze začátku jsem byla dost skeptická ale hned první knížka mě zaujala a všechny ostatní v rychlém sledu přečteny. Poutavé, dobrodružné, vtipné, bez zdlouhavých a nudných pasáží. Doporučuji

MirijamFrankl

VAROVÁNÍ-OBSAHUJE SPOILERY!
Sice ještě čtu,mám přeštených teprve sedm dílů,ale je to nádherné.Hezky se to čte.Oceňuji,že se autor vyhnul klišé,které by doprovázelo celou sérii-hrdina versus antihrdina.To,že zabili Morgaratha ve druhém díle a nehonili se za ním celou ságu,jak jsem očekávala,byl mistrný tah.

Kamcatak

Tuto sérii jsem četla před několika lety, ještě jako teenager, a uchvátila mě hned od prvního dílu. Je to taková jednodušší fantasy pro děti/mladistvé, dnes už by mě to asi nebavilo, ale opravdu jsem měla s touto sérií nádherné časy, na které ráda vzpomínám :)

LucyDvorska

Mám jen dvě oblíbené série. První z nich jsou Nástroje smrti a druhou právě tato série Hraničářův učeň. Ne mockrát se mi stalo, abych za jedno odpoledne přečetla celou knihu. A zrovna u Hraničáře se mi to stalo se mi to stalo několikrát. Má napínaví děj, který nutí čtenáře číst dál a dál, protože prostě musíte vědět, co se odehraje na další straně a toto si říkáte po celou knihu až dokonce, a poté musíte číst další a další díl a to vše se znovu opakuje.

LolokiCz

Na tuto serii se nedá říct nic negativního. Přečetl jsem tuto serii 2x a i podruhé mě dojala a pobavila. Will výborný výběr postavy, stejně tak jako všechny ostatní postavy. Zvrtaů tam je nespočet a až dokonce se nebudete nudit.

"D"/d

roxann

Nemám prečítanú celú sériu, ale určite si ju dokúpim a prečítam. Prvé diely boli magické!

StarkSister

Myslím, že když řeknu, že jsem si tyto knihy brala i ke stolu, kde jsme obědvali s rodinou a kam podle nich knihy nepatřily, svědčí o tom, jak skvělá série to je a jaká nebezpečí jsem kvůli nim podstupovala, když jsem si ji tajně četla pod stolem :D

Misan1993
29.12.2016

Srdeční záležitost, co jiného na to říct!

Jackobee
23.10.2016

Velice povedená série, kterou jsem si rád přečetl znovu. Každý díl, jednotlivě, mě zaujal dějem i zápletkou. Rozhodně se těším na další díl.

zuzik2301
29.08.2016

OBSAHUJE SPOILER!!

Celou sérii prostě miluju, přestože už přesahuji věkovou kategorii, pro kterou je určena. Sledovat, jak se Will mění z hubeného malého kluka v muže a jednoho z nejlepších hraničářů, mě moc bavilo. Ani jednou jsem se nenudila a myslela si, že nebude žádné ale. Bohužel je. Velkým ALE a zklamáním se stala poslední dvanáctá kniha. Začátek byl velice slibný. Halt, moje oblíbená postava, je stále naživu u mě to znamená třikrát sláva. Navíc vzájemné pošťuchování jeho a Gilana jsem si na těch pár řádkách prostě užívala. Jenže pak se všechno zvrtlo a šlo do kytek. A důvod? Hlavní postavou se stává Medelyn. Povýšená, rozmazlená a ve všem nejlepší princezna (prostě fracek), která si myslí, že všichni jsou na světě jen proto, aby ji sloužili. Tato postava mi připomněla, proč jsem princezny už od malička bytostně nesnášela. Často jsem si přála, aby bylo možné ji ze stránek vytáhnou, a vrazit ji pořádnou facku.

Díky ní jsem knihu dočetla jen se zapojením veškeré své duševní síly a se skřípěním zubů. Jak může hraničář, byť jen učeň, nechat ležet luk v trávě a plnit úkol bez něj?! Abych ji zase moc nekřivdila ať je jí ke cti, že se trochu změnila, ale znáte to. První dojem je jen jeden.

Myslím, že série měla skončit desátým dílem plus jako doplnění Ztracené příběhy, které jsem si moc užila. Kdyby ta díra v celém setu nevypadala tak nápadně, poslední díl bych založila někam hodně hluboko do knihovny a předstírala, že neexistuje.

Všechny předchozí knihy hodnotím pěti hvězdičkami, protože si to jednoduše zaslouží a zase se k nim s chutí a nadšením vrátím, ale poslednímu jsem musela dát hvězdičky jen tři. Jednu za Halta, druhou za poutavý začátek a změnu Willa a třetí protože jsem si tvorbu pana Flanagana oblíbila a věřím, že tohle byla jen slabší chvilka.

Ria.
18.07.2016

Tuhle sérii v mém žebříčku řadím těsně za Harryho Pottera - četla jsem ji asi před pěti lety a moc ráda bych se k ní ještě vrátila. Will a Halt mi okamžitě přirostli k srdci, stejně tak jako ostatní postavy.

Raven123
22.06.2016

Kdo nepřečetl tuto úžasnou a napínavou sérii, jako by nežil. Tak moc jsem při čtení této knihy hltala každou stránku a každičký okamžik až jsem se do toho dokázala vcítit. Když se stalo něco radostného, usmála jsem se a když se něco smutného, ukápla mi i slzička. Říct doporučuji je opravdu málo :).

carodka
15.06.2016

Tato série je nejlepší, jakou jsem kdy četla :D. Doporučuji!!!! :D

Jane007
20.05.2016

K těmto knihám jsem se z počátku stavěla skepticky, nicméně po první knížce už jsem je vyloženě hltala (každý den jedna kniha). Nejvíc ze všech jsem si oblíbila Halta, jeho specifický humor a hlavně sexy rozcuch:-D. Rozhodně doporučuji

MartinaJacqlin
05.04.2016

Ze začátku jsem knihy číst nechtěla, ale když jsem se do toho jednou pustila, nemohla jsem přestat. Příběh mě uchvátil a přečetla jsem všechny díly jedním dechem. Teď je pro mě Hraničářův učeň symbolem mého dětství a spolu s Harry Potterem jednou z mála knih, které dokážu číst stále dokola a nikdy mě neomrzí.

Jinovatka
15.02.2016

První díly mi přišly slabé, jako kdyby autor neměl vůbec promyšlené, co bude psát. Ty další už byly lepší. Nejvíc se mi líbil Císař Nihon-džinu. Celkově bych dala tak tři a půl hvězdičky.

Barbucha97
15.02.2016

Každou z těchto knížek jsem přečetla jedním dechem. Jsou to drahokamy, opravdu. Vždycky jsem měla podobná témata ráda a pan Flanagan umí nádherně vyprávět. Příběh nikdy nenudí, vždycky se najde zajímavá zápletka a jeho humor je neuvěřitelně osvěžující.

Viky007
22.01.2016

V příštím životě chci být hraničářka, toulat se po lesích, jezdit na koni, střílet z luku, vrhat noži a pít kávu s Haltem, Gilanem, Willem, Horácem,... no prostě se všemi hrdiny z této série :-).

Albina
17.01.2016

Občas si nechám doporučit knihy od mládeže a nelituju. Z této série jsem zatím přečetla jen dva díly a líbily se mi oba, i když na sebe bezprostředně nenavazovaly. Tím jsem si také všimla, že zatímco v prvním dílu Will Haltovi tyká, v tom dalším mu vyká. Změnil se překladatel?
Myslím si, že knihy tohoto typu jsou pro mladé čtenáře velmi důležité - dávají jim pozitivní vzory, je v nich jasně definováno a odděleno dobro a zlo. Přitom ale postavy nešustí papírem, nejsou to neživotné bezchybné loutky vedené vychovatelským záměrem. Hrdinové dělají chyby a poučují se z nich, nevzdávají si při prvním neúspěchu, pomáhají si vzájemně.

Ketzka
07.01.2016

Naprosto jsem si celou sérii zamilovala a od prvních kapitol jsem se nemohla odtrhnout. Oblíbila jsem si Willa s Horácem a Haltem. Alyss mě nepřekvapila svou odvahou a Evanlyn svou tvrdohlavostí. Co dodat, asi si k ní sednu znovu:)

kalache
06.01.2016

...každý spisovatel,který donutí mládež přečíst alespoň jednu knihu,by měl být oceněn.Pan Flanagan to se svou sérií dokázal,si myslím.Krátké,čtivé,svěží,přítulné až vlezlé,bez uměleckých ambicí..

Denny.3
21.12.2015

Super příběh!!!

Linda6
20.11.2015

Má nejoblíbenější série. Neomrzí se, žasnu pokaždé, když ji čtu. Mohu vřele doporučit všem, kteří mají rádi dobrodružné knihy, ve kterých je humor. Jak jsem záhy zjistila při doporučování ostatním, vhodno pro všechny věkové kategorie. Skvělý děj, postavy, místa, kde se vše odehrává. Zalíbí se všem normálním lidem, kteří ho přečtou =D Halt nikdy nezklame =D Vřele též doporučuji i další sérii, Bratrstvo, ve kterém se objevují i postavy z Učně.

woodward
12.11.2015

Je to lehoučké, má to napětí a švih. Nemá smysl srovnávat tuhle sérii s Harrym Potterem - to jsou příběhy psané tak, aby "stárly" se svým hrdinou a každý díl je vlastně určen trochu jiné věkové kategorii. Hraničářův učeň takové ambice nemá - a to je dobře, protože těch dvanáct dílů člověk zhltne tak rychle, že určitě nestihne zestárnout o víc než o pár dnů.

crazybeatinghea
10.11.2015

Super....SUPER...A SUPER.....četla jsem to několikrát ... taky jsem se kolikrát rozbrečela....hlavně u 12. dílu......ale jinak je to naprosto super série

livres
06.10.2015

Nádherný příběh. Slovy se ani nedá popsat...četla sem 2-krát. Ale příběh je stejně napínavý, i když to čtete dokola a dokola.