Hraničářův učeň I - XII

Hraničářův učeň I - XII

Všech dvanáct dílů fantasy série příběhů o Willovi a jeho přátelích z hradu Remontu s novými obálkami v brožované verzi v dárkovém boxu. Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou. Místo toho se dostane do učení k Haltovi, tajemnému hraničáři, jehož záhadnou schopnost neviditelně se pohybovat lidé přičítají černé magii. Will se postupně učí používat zbraně hraničáře: luk a šípy, šedozelenou pláštěnku a houževnatého malého ponyho. Ačkoli Will nemá meč ani velkého koně, po kterých tolik toužil, zjistí, že dobrý hraničář je pro království stejně důležitý jako slavný rytíř. A když se s Haltem vydá na nebezpečnou výpravu do pustiny, aby vystopoval děsivé tvory, kteří se chystají zabít krále, zjistí nakonec, že hraničářské zbraně nejsou tak špatné... Krabice obsahuje romány: - Hraničářův učeň I: Rozvaliny Gorlanu (Ranger's Apprentice I: The Ruins of Gorlan) - Hraničářův učeň II: Hořící most (Ranger's Apprentice II: The Burning Bridge) - Hraničářův učeň III: Ledová země (Ranger's Apprentice III: The Icebound Land) - Hraničářův učeň IV: Nositelé dubového listu (Ranger's Apprentice IV: Oakleaf Bearers) - Hraničářův učeň V: Výkupné za Eraka (Ranger's Apprentice VII: Erak's Ransom) - Hraničářův učeň VI: Čaroděj na severu (Ranger's Apprentice V: The Sorcerer in the North) - Hraničářův učeň VII: Obléhání Macindawu (Ranger's Apprentice VI: The Siege of Macindaw) - Hraničářův učeň VIII: Králové z Clonmelu (Ranger's Apprentice VIII: The Kings of Clonmel) - Hraničářův učeň IX: Halt v nebezpečí (Ranger's Apprentice IX: Halt's Peril) - Hraničářův učeň X: Císař Nihon-džinu (Ranger's Apprentice X: The Emperor of Nihon-Ja) - Hraničářův učeň XI: Ztracené příběhy (Ranger's Apprentice XI: The Lost Stories) - Hraničářův učeň XII: Královská hraničářka (Ranger's Apprentice XII: The Royal Ranger)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/199839/hranicaruv-ucen-i-xii-pRi-199839.jpg 4.8230

Hraničářův učeň

Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

Zuzkaasheltie

Tato série se mi moc líbila♡
Fantazy spojené s životy hraničářů-to je pecka! Tyto knihy mi ukázaly moje kamarádky a jsem moc vděčná za to, že jsem ji objevila. Je výhodnější koupit si celou sérii v boxu.
PS: kdo se po přečtení těchto knih nechtěl stát hraničářem?

ekvador197

Super kniha.

kach_ni

Všem bych doporučila přečíst tuto fantazy ságu, kvůli celkovému prožitku z příběhu. Jeho děj vás vtáhne do dobrodružného prostředí a hrdiny, co si zaručeně získají vaší přízeň.

Petass

Nová srdcovka! Miluji pohádky... Hraničáře jsem objevila v knihovně až ve třiceti a je to prostě krásné oddechové čtení, nejen pro teenagery... Hrdinové představují "správné hodnoty" a bojují proti zlu, nic víc jsem ani neočekávala. Až budu "velká" pořídím si vlastní kolekci všech dvanácti dílů a jednou ji hrdě předám svým dvěma dětem :) Málokterou knihu si koupím až po přečtení...

Romca753

Já se k tomu dostala čistě náhodou, poslechla jsem si audioknihu "jedním dechem" a to je mi hodně přes tricet. Škoda jen, ze zatím není namluveno více dílů - zatím jen 3.

Lili000

Všchny knihy se mi moc líbily. Doporučuji klukům i holkám.

Mabie
29.12.2017

Škoda, že série má jen 12 dílů :-).
Souhlasím, je to pro mládež, ale to neznamená, že ji nemůžu číst i skoro v šedesáti a užívat si každou stránku. Kladní hrdinové jsou skutečně kladní (já to mám ráda), ale je u nich v průběhu jejich dospívání vidět vývoj a růst osobnosti, záporní hrdinové jsou dokonce občas napraveni (pokud nejsou zabiti), ale hlavně - celkové vyznění knih od Flanagana je pozitivní.
Mám několik oblíbených knih s obdobnou tématikou (třeba Sedmý smysl od Pacovské, Pán prstenů, Harry Potter), ale Hraničář se jim vyrovná.
Je to pohádka pro velké, ale moc povedená. Čtivé, nápadité - doporučuji.

rosta75
15.12.2017

Nádherná recenze od Elerrina,hlavně věta-"čtvrtá kniha se ovšem zvrhla v něco tak dětinsky nesmyslného, že pohádky Boženy Němcové jsou proti tomu dílo vrcholného realismu. "-,ale ono to je pohádka,a jak je u tebe psáno jednoduchá.A tím je krásná,čtivá,člověk uteče od starostí a zapadne do dobrodružného světa a hlavně už v mém věku.Pokud potřebujete u knihy tak strašně přemýšlet,musíte si najít jiný žánr.

Skripi
14.12.2017

Príjemne prekvapila...

Pepek24
07.11.2017

Prečetl jsem tuhle serii snad za tyden....

.Jek01
29.10.2017

Naprosto super celá série. Doporučuju.

Elerrina
03.10.2017

Už ten sluníčkový, přehnaně zidealizovaný svět Araluenu na začátku mě měl varovat, ale fakt jsem tomu chtěla dát šanci.
Bohužel, zásadní a neodstranitelný problém Hraničářova učně tkví v neexistenci jakékoliv psychologie postav. I ty nejpropracovanější, jako je Will, jeho kamarádi a jeho učitel Halt, jsou tak nějak jednoduché a idealizované (což by ještě nemusela být nutně vada). Ovšem všichni ostatní jsou neskutečně ploché, jednorozměrné loutky, které se jednak chovají, jak se to právě hodí, za druhé pak plní funkci obdivem vzdychajícího obecenstva. Od toho se odvíjí i extrémní jednoduchost zobrazovaného fantasy světa, který je vlastně jen minimalisticky namalovaným plátnem na pozadí tohohle loutkového divadla.
V prvních třech knihách to ještě tolik nevadilo, protože to bylo vykompenzováno kvalitní snahou hlavního hrdiny a ne úplně předvídatelným dějem, čtvrtá kniha se ovšem zvrhla v něco tak dětinsky nesmyslného, že pohádky Boženy Němcové jsou proti tomu dílo vrcholného realismu.
Čtvrtou knihou asi končím, nemám sílu číst dál. Přesto dávám tři hvězdy, alespoň za tu počáteční snahu o nenásilnou výchovnost k pozitivním hodnotám.

MDKrupka
01.10.2017

Velmi pěkné čtení. Po přečtení prvního dílu jsem se nemohla dočkat dalšího. Velmi čtivé a zábavné.

LenkaKT
29.08.2017

Léto s hraničářem se vydařilo. Protože sama střílím z luku a občas se projedu na koni, oceňuji přesnost práce s rekvizitou do nejmenšího detailu. Ideální oddychové nenáročné a zábavné čtení. Je znát, že série je určena dětem, všichni kladní hrdinové jsou kladní, záporáci záporní, motivace postav čitelné, děj přehledný a jednoduchý, všichni se mají rádi, dobro vítězí a stát je vzornými jedinci spravován lépe než v budovatelských utopiích. Žádná civilzační deprese a zmar, prostě radostné čtení pro letní lenošení.

Bookworm11
01.08.2017

Je to naprosto fantastická série.
Přesto nemá na Pána Prstenů.

coconut2.0
19.07.2017

Tuhle sérii jsem objevila v knihovně a jelikož jsem neměla co číst, půjčila jsem si první díl. Za dva dny jsem byla v knihovně znova a půjčila jsem si následující tři díly. Po mě si to přečetla mamka, nalákala jsem tři spolužačky a teď to čteme se ségrou. Opravdu úžasná série!

stozarka
11.07.2017

Srdeční záležitost. Četla jsem ji dva roky nazpět a vím, že když se mi u knížky rozbuší srdce napětím a očekáváním, je vážně skvělá. Tady to bylo u každého dílu. Doporučuju! ❤

Řepa
30.06.2017

Naprosto úžasná série. Ze začátku jsem byla dost skeptická ale hned první knížka mě zaujala a všechny ostatní v rychlém sledu přečteny. Poutavé, dobrodružné, vtipné, bez zdlouhavých a nudných pasáží. Doporučuji

MirijamFrankl
29.04.2017

VAROVÁNÍ-OBSAHUJE SPOILERY!
Sice ještě čtu,mám přeštených teprve sedm dílů,ale je to nádherné.Hezky se to čte.Oceňuji,že se autor vyhnul klišé,které by doprovázelo celou sérii-hrdina versus antihrdina.To,že zabili Morgaratha ve druhém díle a nehonili se za ním celou ságu,jak jsem očekávala,byl mistrný tah.

Kamcatak
19.04.2017

Tuto sérii jsem četla před několika lety, ještě jako teenager, a uchvátila mě hned od prvního dílu. Je to taková jednodušší fantasy pro děti/mladistvé, dnes už by mě to asi nebavilo, ale opravdu jsem měla s touto sérií nádherné časy, na které ráda vzpomínám :)

LucyDvorska
14.04.2017

Mám jen dvě oblíbené série. První z nich jsou Nástroje smrti a druhou právě tato série Hraničářův učeň. Ne mockrát se mi stalo, abych za jedno odpoledne přečetla celou knihu. A zrovna u Hraničáře se mi to stalo se mi to stalo několikrát. Má napínaví děj, který nutí čtenáře číst dál a dál, protože prostě musíte vědět, co se odehraje na další straně a toto si říkáte po celou knihu až dokonce, a poté musíte číst další a další díl a to vše se znovu opakuje.

LolokiCz
26.03.2017

Na tuto serii se nedá říct nic negativního. Přečetl jsem tuto serii 2x a i podruhé mě dojala a pobavila. Will výborný výběr postavy, stejně tak jako všechny ostatní postavy. Zvrtaů tam je nespočet a až dokonce se nebudete nudit.

"D"/d

roxann
03.03.2017

Nemám prečítanú celú sériu, ale určite si ju dokúpim a prečítam. Prvé diely boli magické!

StarkSister
08.02.2017

Myslím, že když řeknu, že jsem si tyto knihy brala i ke stolu, kde jsme obědvali s rodinou a kam podle nich knihy nepatřily, svědčí o tom, jak skvělá série to je a jaká nebezpečí jsem kvůli nim podstupovala, když jsem si ji tajně četla pod stolem :D

Misan1993
29.12.2016

Srdeční záležitost, co jiného na to říct!

Jackobee
23.10.2016

Velice povedená série, kterou jsem si rád přečetl znovu. Každý díl, jednotlivě, mě zaujal dějem i zápletkou. Rozhodně se těším na další díl.

zuzik2301
29.08.2016

OBSAHUJE SPOILER!!

Celou sérii prostě miluju, přestože už přesahuji věkovou kategorii, pro kterou je určena. Sledovat, jak se Will mění z hubeného malého kluka v muže a jednoho z nejlepších hraničářů, mě moc bavilo. Ani jednou jsem se nenudila a myslela si, že nebude žádné ale. Bohužel je. Velkým ALE a zklamáním se stala poslední dvanáctá kniha. Začátek byl velice slibný. Halt, moje oblíbená postava, je stále naživu u mě to znamená třikrát sláva. Navíc vzájemné pošťuchování jeho a Gilana jsem si na těch pár řádkách prostě užívala. Jenže pak se všechno zvrtlo a šlo do kytek. A důvod? Hlavní postavou se stává Medelyn. Povýšená, rozmazlená a ve všem nejlepší princezna (prostě fracek), která si myslí, že všichni jsou na světě jen proto, aby ji sloužili. Tato postava mi připomněla, proč jsem princezny už od malička bytostně nesnášela. Často jsem si přála, aby bylo možné ji ze stránek vytáhnou, a vrazit ji pořádnou facku.

Díky ní jsem knihu dočetla jen se zapojením veškeré své duševní síly a se skřípěním zubů. Jak může hraničář, byť jen učeň, nechat ležet luk v trávě a plnit úkol bez něj?! Abych ji zase moc nekřivdila ať je jí ke cti, že se trochu změnila, ale znáte to. První dojem je jen jeden.

Myslím, že série měla skončit desátým dílem plus jako doplnění Ztracené příběhy, které jsem si moc užila. Kdyby ta díra v celém setu nevypadala tak nápadně, poslední díl bych založila někam hodně hluboko do knihovny a předstírala, že neexistuje.

Všechny předchozí knihy hodnotím pěti hvězdičkami, protože si to jednoduše zaslouží a zase se k nim s chutí a nadšením vrátím, ale poslednímu jsem musela dát hvězdičky jen tři. Jednu za Halta, druhou za poutavý začátek a změnu Willa a třetí protože jsem si tvorbu pana Flanagana oblíbila a věřím, že tohle byla jen slabší chvilka.

Ria.
18.07.2016

Tuhle sérii v mém žebříčku řadím těsně za Harryho Pottera - četla jsem ji asi před pěti lety a moc ráda bych se k ní ještě vrátila. Will a Halt mi okamžitě přirostli k srdci, stejně tak jako ostatní postavy.

Raven123
22.06.2016

Kdo nepřečetl tuto úžasnou a napínavou sérii, jako by nežil. Tak moc jsem při čtení této knihy hltala každou stránku a každičký okamžik až jsem se do toho dokázala vcítit. Když se stalo něco radostného, usmála jsem se a když se něco smutného, ukápla mi i slzička. Říct doporučuji je opravdu málo :).

carodka
15.06.2016