Hořící most

Araluenské království se chystá na válku proti Morgarathovi a Will s Horácem doprovázejí Gilana s poselstvím do Celtiky. Celtické vesnice a doly jsou však opuštěné. Tři poslové zjistí, proč tomu tak je, až když objeví hladovou a vyčerpanou dívku. Ta jim prozradí, že Morgarath poštval své odporné stvůry, aby Celtiky zotročily. Zatímco Gilan rychle ujíždí zpátky do Araluenu, aby podal zprávu králi, Will s Horácem odhalí pravou příčinu Morgarathova jednání. Chystá se překvapivý útok ze tří stran a Araluenu hrozí neodvratná porážka – pokud naši dva přátelé něco nepodniknou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12950/hranicaruv-ucen-horici-most-gD5-12950.jpg 4.6960
Série:

Hraničářův učeň (2.)

Originální název:

The Burning Bridge (2005)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (95)

Přidat komentář
EngliTer
10. září

Tento autor píše tak skvěle, že se nemůžu skoro odtrhnout :)

VacošVacoš
14. srpna

fuuuuuurt supeeeeeeeeeer knihaaaaa

limo
11. srpna

Toto je dobry díl a pořád to má pointu.

Terka18
11. srpna

Nebylo to špatné, první díl byl o kapičku lepší. Napětí nechybělo, hezké vyprávění a samozřejmě otevřený konec který vás donutí číst dál.

Gordonlord
10. srpna

!!!!!! POZOR - OBSAHUJE SPOILERY !!!!!!!!!


Hraničářův Učeň pro mně zatím tak trochu opisuje příklad Eragona. Ten v první knize začal geniálně, pokračoval dobře a končil nudně, aby s druhou knihou přinesl nejzbytečnější odpad, co kdy fantasy žánr mohl spatřit.

Hraničářův Učeň naproti tomu pro mě byl v první knize naprosto geniální - ano, sice naivní a trochu dětský, ale tohle taky dětské fantasy je - ale měl všechno - napětí, zajímavý děj, poutavé postavy...kdežto druhý díl - "Hořící Most", už nemá snad naprosto nic.

Celé je to jen o tom, že : ´Bacha, neskutečně bad-ass záporák, kterého ani největší válečníci neporazí, se probudil a šikuje armádu , co pak asi chystá´...celá zápletka je vyzrazena v zápětí, klíčové zmaření plánů nepřátelské armády proběhne hladce jako nákup v samoobsluze, snad aby se děti nepolekaly, vystrašené nějakým tím napětím, zajímavým dějem, nebo - nedej bože - zvratem. Osvědčené postavy, které v prvním díle fungovaly, mi najednou přijdou dost prázdné - snad i proto, že se zde nic neděje, nebuduje se žádné drama a s potenciálem klasického příběhu ´hrdinové versus armáda zlého padoucha´ se zde nepracuje ani trochu zajímavým způsobem.
Will se zde tentokrát absolutně nijak neprojevil, ani nevyvinul, Halt je tu taky do počtu, naprostí mistři boje, král i mistři svých oborů zde vypadají jako bezbranné ovečky a dějová linka s princeznou, vydávající se za svoji vlastní služebnou proto, aby unikla pozornosti nepřátel, nakonec vyzní absolutně do ztracena. Celá kniha na mě působila jako jeden nudný díl nějaké venezuelské fantasy telenovely.

A korunu tomu všemu nasadí závěrečný souboj. Takovou, bez odpuštění - kokotinu, jsem snad ještě nečetl. Vím, že je to fantasy pro děti, ale aby záporáka, kterého zde autor celou dobu vykresluje jako neskutečně nebezpečného bad-ass bouráka, před kterým se třese celé království, včetně všech neskutečně nabušených bojových mistrů celé roky , tak tohohle záporáka, tuhle nesmírnou, děsivou hrozbu pro celý svět...na konci sejmul malej fakan, to už je vážně přes čáru. ....Ok. Tímhle pro mě svět Hraničářova Učně skončil. Jak chce "mistr" Flanagan po tomhle budovat nějaké napětí ? Pokud by příští záporák byl třeba samotný bůh války napumpovaný steroidy tak jsem v klidu, protože podle autorovy logiky ho může sejmout klidně i batole.

No - tak jsem se rozohnil, ale abych byl fér...úplná s****a to není, protože pořád se to dobře a docela přehledně četlo a přímo mě to (až na ten konec) nikterak neuráželo. Takže na odpad to ještě pořád není.

Palmanka
02. srpna

Má 2. kniha Kterou mám od Johna Flanagana. Tu jsem od sestry žadonila a nakonec jsem ji našla pod stromečkem. Společně s ní jsem našla i Hraničářův učeň Ledová země. Tento spisovatel je prostě úžasný! Obě tyto knihy doporučuji! :-)

Bookworm11
02. srpna

Ten konec mě přinutil slzet.

PapayaD
16. července

Druhý díl dle mého názoru možná malinko předčil první. Zápletka je zde rozvinutější než v prvním díle, je tu více akce, což mě nutilo číst ještě víc. Flanaganův styl psaní mi sedl, příběh se četl rychle a skoro sám, vůbec jsem se nemusela nutit.
Docela mě mrzí, že Halt zde hraje menší roli než v prvním díle, ale zase mě velmi potěšil příchod Evanlyn alias Kasandry a Eraka, se kterými autor nejspíš zamýšlí i něco většího. Konec mě překvapil, čekala jsem, že z Morgaratha bude Flanagan těžit ještě víc.
Knize nemůžu dát méně než pět hvězdiček.

Kiwi24
04. dubna

M I L U J U tuto sérii. Druhý díl mě jen utvrdil v tom, že tyto knihy stojí za pozornost!! Zasloužených pět hvězdiček!!

PeťkaW.
22. března

Opět krásně čtivý příběh, plný akce a dobrodružství. Jsou tu ještě malé mušky, které chtějí doladit, ale na celkový dojem mají jen malý vliv. Kniha se velmi dobře čte a čas u ní utíká rychle. Je tu i podstatně rozvinutější a poutavější zápletka, než v prvním díle, což je velké plus. Jsem zvědavá na další pokračování, osudy hlavních postav a také to, jestli autor bude svůj styl psaní postupně ladit do trochu "dospělejšího" duchu, nebo zůstane u kategorie četby pro spíše menší publikum.

Anonym11
22. února

Zase parádní knížka i když podle mě trochu slabší než první díl. Jednoznačně 5 hvězd. Nakonci se mi chtělo brečet a už se nemůžu dočkat až si přečtu další díly.

katallinka
10. února

Řekla bych, že druhý díl je o něco lepší než první.

Týnušxxx
30.12.2016

Nečekala bych, že po skvělém prvním dílu přijde tak dobré pokračování, které předchozí knihu možná i předčilo....

MirijamFrankl
22.12.2016

Bála jsem se,že to nebude tak dobré jako Rozvaliny Gorlanu,ale Flanagan mě zase vtáhl do děje.Pribeh byl skvělý a kniha se doslova četla sama.
Jsem napjatá jako struna a doufám,že pro
Hraničáře i jejich přátele vše dobre dopadne.

czpilar
07.12.2016

Nasazená vysoká laťka prvního dílu se drží i zde. Příběh krásně odsýpá a otevřený konec přímo vybízí v pokračování dalším dílem.

adela3429
07.11.2016

Sice mi chyběly společné chvíle Halta s Willem, ale i tak se mi Hořící most líbil ještě víc než první díl! :)

Cipori
22.10.2016

Skvělé jako první díl. :-)

Misan1993
20.10.2016

Další vynikající kousek, který mě utvrzuje v tom, že přímá koupě dvanáctidílného boxu byla skvělá investice. Přečteno skoro jedním dechem a po třetím díle šáhnuto rychlostí předávky štafetového kolíku. Super kniha.

asodomkova
12.10.2016

Je to úplně nejlepší knížka na světě. Jednička byla asi o 000,1% lepší než dvojka ale i tak bylo to stejně napínavé. prostě Best Book Ever

Leome
04.10.2016

Nápaditý svět Johna Flanagana mě zaujal už nějaké tři roky zpátky, kdy jsem přelouskala téměř celou sérii během dvou měsíců - nedostala jsem se pouze k poslednímu dílu, což se ale chystám napravit teď, když jsem se do čtení celé série vrhla znovu, proč také ne, když se to čte skoro samo...

Ve druhém díle Hraničářské série hraje Halt daleko menší roli, než je tomu v díle prvním, přesto je tam znát takový ten vývoj vztahu, kdy z učitel - žák je to spíše o dvou přátelích. Gilan a Horác zůstávají, jak jinak, ale připojí se dvě postavy, které budou důležité i v nadcházejících dílech: Kasandra alias Evanlyn a Erak, který se sice zatím moc neprojevuje, ale to přijde :). Na celé téhle sérii se mi líbí hlavně to, že postavy jsou skutečně vykreslené a moc zajímavé, je radost sledovat jejich dobrodružství.

Ačkoliv je Hořící most nabytý akcí, zdá se mi, že samotný děj je trochu méně poutavý, než u prvního dílu - což ale nic nemění na tom, že se od knihy neodtrhnete, dokud nezjistíte, že jste na poslední stránce. Někdy se v tom taktizování navíc ztrácí i zběhlý čtenář, který už má nastudovanou i mapu, takže to je problém numero dva. Nu což, stejně už se vrhám na třetí díl, protože i když vím, jak to skončí, konec Hořícího mostu je naprosto famózní a skvělý. Nemohu prostě jinak než pět z pěti.

Vysky
04.10.2016

Taková lehčí mírně cestopisna fantasy, urcena spíše pro mladší čtenáře. Tento díl je pomerne hodne čtivý, kniha me bavila už od prvních několika stránek.
POZOR SPOILER:Přátelství Willa a Horace mě potěšilo, hned je Will sympatičtější. Obzvlášť se mně líbila pasáž, kde Horac potrestal sve šikanatory. Těšim se na dalsie díl..

Alyss
09.08.2016

Též krásná knížka, stejně jako první díl:-)

Eaa
01.08.2016

Tohle mě bavilo o něco víc než jednička. Je to hrozně napínavé, knihu jsem přečetla za čtyři dny, což se mi stává málokdy :D

Shira27
04.07.2016

Opět skvělé pokračování, děj je stále víc a víc napínavý. Vrhám se na další díl, nemůžu se dočkat až se dozvím, jak to bude pokračovat.. :)

tatjana1737
18.06.2016

!!! POZOR SPOILERY !!!
Dvojka se mi líbila asi stejně jako jednička. Děj trochu zhoustnul (proto mne překvapil konec, čekala jsem, že z Morgaratha autor bude těžit ještě víc), Horác i Will se ukázali jako velmi zdatní učni (Will získal prostor po odjezdu Gilana, Horác zase po bitvě s Morgarathem), konec překvapil, ale zase je prostor pro pokračování :-). Přestože kniha obsahuje i bitevní scény a zmínky o smrti, není to nic drastického (přece jen je určena pro mládež a děti), ale i tak je to působivé. Jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet postava Evanlyn, se kterou zřejmě autor počítá pro něco většího.

P-man
11.06.2016

Bombastický druhý díl. Jednička sice byla lepší, ale tohle je taky bomba :)

natalie2171
15.05.2016

Bojím se knihu příliš přechválit. A to z jednoho prostého důvodu. Bojím se, že následující díly budou nějakým zázrakem ještě úžasnější a dechberoucí, že mi nezbudou slova.

SocratesJ.Le.
30.03.2016

Knihu jsem měl velmi rád. Je na začátku trochu pomalá, ale začíná se to zrychlovat po třetí kapitole. Ze začátku jsem nepochopil, proč se to jmenuje “Hořící most”, ale u konce to začalo být jisté. Myslím, že je to velmi chytré pojmenovat knihu něco, co nikdo nepochopí dokud si knihu nepřečte. To potom přiláká hodně čtenářů. Tuto knihu doporučuju všem, kteří mají rádi starověké příběhy nebo chtějí něco krátkého číst. Je to dost lehké čtení, ale to ji neubere na kvalitu příběhu. Spisovatel určitě měl hodně fantazie, když psal tuto knihu. Má to totiž velmi napínavý příběh, lehké čtení, zajímavé konflikty, trochu humoru a dobře udělané postavy. Jestli máte čas, určitě byste tuto knihu měli přečíst. Už se těším přečíst třetí knihu!

Šílený.Knihomol
25.03.2016

Musím si rychle obstarat další díl!

Arven2001
08.03.2016

Můj oblíbený díl. Přečteno za jeden den