Halt v nebezpečí

Halt v nebezpečí https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56239/bmid_hranicaruv-ucen-halt-56239.jpg 5 1307 112

Pronásledování zločinců může být smrtelně nebezpečný úkol – dokonce i pro hraničáře. Halt, Horác a Will sledují Tennysonovu stopu z Clonmelu přes Piktu až do Araluenu. Falešný kazatel se svými nohsledy unikl v Hibernii spravedlnosti a Halt nechce dopustit, aby se totéž stalo znovu. V Hibernii porazil Will jednoho z Tennysonových genoveských nájemných vrahů – jenže ještě dva zůstali naživu. Bude Willovo a Haltovo mimořádné lukostřelecké umění stačit na to, aby je zachránilo před úkladnými vrahy? Nebo má Willův učitel před sebou svůj poslední boj?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Halt's peril , 2010

knihomolka74
knihomolka74
05.03.2024 5 z 5

Tento díl ukázal, že nikdo nemůže být dokonalý. Chyby se v životě stávají a přesvědčuje se o tom nejen Will....
Ohrožení Haltova života, pátrání po bandě zločinců, kteří se schovávají za náboženství, prostý lid, který chce věřit a snadno se nechá napálit....to vše Willa i Horáce posiluje a zoceluje....už to dávno nejsou ti naivní a zbrklí mladíci..

Lucif
Lucif
24.02.2024 5 z 5

Opět jako ve skutečném životě, nic není hned a jeden člověk nestačí na vše sám. Občas by to člověk chtěl urychlit, ale vše má svůj čas. Další napínavý příběh z úžasné série Hraničářův učeň :0*

Njangu
Njangu
22.01.2024 5 z 5

Začátek byl vlažnější, ale druhá polovina mě dost pobavila. Špičkování hlavních postav bylo vtipné a zábavné. A moc jsem si to užila.
A navíc to byl opět pěkný díl.

Lanika
Lanika
16.01.2024

Děj se trochu táhl, ale i tak to bylo chvílemi dost napínavé. :)

LunaL.
LunaL.
06.12.2023 5 z 5

Prvnich sto stranek se trochu tahlo, potom to ale bylo tak napinavy..! :)

Ronnie68
Ronnie68
29.11.2023 4 z 5

Trochu delší dějová linie ... která stála za to ... Halt měl na mále (ale jen malém) ... četlo se to skvěle...

Ailee
Ailee
06.11.2023 4 z 5

Tentokrát mi přišel díl mnohem zdlouhavější, ale zato uvěřitelnější. Docházelo na chyby, postavy nebyly dokonalé hned na první dobrou... Ale oproti předchozím dílům se to více vleklo. Ponechávám čtyři hvězdičky z dřívějšího hodnocení, ale dnes bych hodnotila jen třemi.

mareksevc
mareksevc
15.10.2023 3 z 5

ku koncu slabšie ale stále sa to dobre číta

vlkodlaq
vlkodlaq
13.09.2023 5 z 5

Devátý díl je za mnou, toto letí. Ohrožení života jedné z hlavních postav ubralo postavě supermanovství a nezničitelnosti a přidala hloubku a uvěřitelnosti. Ačkoliv sérii Hraničářův učen hodnotím skvěle od prvního dílu, přesto je vidět zrání autorových schopností vykreslit postavu i děj. Vrhám se na další díl, nečekaně :)

Pasadenka
Pasadenka
30.08.2023 3 z 5

Tento díl mi zatím sedl nejméně. Vše je tak, jak by mělo být. I ohrožení Halta je super. Jen to pronásledování kultistů mě moc nebavilo. Už v předchozí knížce mě toto téma moc nechytilo a zde, když už jsme se nenimrali v Haltově životě...

AdamBookmage
AdamBookmage
02.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Další parádní díl. Haltova fingovaná smrt, jak už se tu o ní někdo zmínil, mě dostala, avšak po dvou větách jsem si domyslel, že to jen nastražili...asi jsem se vzpamatoval z prvního šoku :D Jinak co se mi opravdu líbilo, byla situace ohledně jedu, jímž byla napuštěna Genovesanova šipka. To opravdu klobouk dolů, nikdy jsem na podobné potíže s jedem nenarazil (ok, asi to bude tím, že jsem toho zatím moc nepřečetl :D )...ale i tak to byl zatím nejlepší díl ze série. Moc se těším na další a příznivcům fantasy vřele doporučuji :)

eva-lupen
eva-lupen
02.07.2023 4 z 5

Tenhle díl byl pro mne moc předvídatelný, už nějak i odhadnu, co udělají nebo řeknou, a řeknu to dřív než oni (poslouchám to jako audioknihy), ale naštěstí mají stejné nápady jako já (nebo já jako oni), takže mi to nijak nevadí. :-D

pepa4081
pepa4081
28.05.2023 5 z 5

Paráda. Snad ještě napínavější než jindy. Při líčení Haltova pohřbu jsem myslel, že snad už dál nezvládnu číst.
Vrcholně uspokojivé.

kuruteku
kuruteku
21.02.2023 5 z 5

Celé to do sebe zapadá - doba, kdy se děti začínají starat o rodiče, kdy si uvědomují svou smrtelnost, svou zodpovědnost. Snad první vážnější díl, kdy si začíná i čtenář uvědomovat, že hrdinové nemusí přežít úplně všechno. A vtipná řešení velkých problémů plus špičkování to ještě hezký okoření.

Terezinka890
Terezinka890
23.10.2022 5 z 5

Já prostě miluju, když si Will s Haltem dělají legraci z Horáce. :D

Ešína
Ešína
16.06.2022 3 z 5

Kniha se mi líbila i když už to pro mě ztrácí své kouzlo. Nevím, zda je to tím, že byl díl slabší nebo mě série přestává bavit. Každopádně další díl si přečtu i tak.

petrulka
petrulka
07.06.2022 5 z 5

Vynikající díl. Napínavé, vtipné. Hlášky, zvedání obočí, "mluvící" koně, prostě klasika která nezklame a baví. K tomu famózní Malcolm, se kterým jsem se opět ráda setkala. Je to čtení pro mládež a není možné v něm hledat stoprocentní logiku, ale především zábavu. Je to odpočinek, příjemný zážitek po náročném dni. Je to fajn

soupik2012
soupik2012
03.06.2022 3 z 5

Bohužel zatím nejslabší díl z celé série. Zklamání je to o to větší, protože předchozí kniha mi naopak přišla jako zatím ta vůbec nejlepší. Jak zde již někdo zmiňuje pode mnou. Hlavním hrdinům trvá strašně dlouho, než vůbec přijdou na to, co je zcela zřejmé. Také mi začíná vadit, že koně rozumí téměř všemu jako lidé. Příběh je nudný, až na samotný závěr se v podstatě nic zajímavého neděje. Snad to byla jenom autorova slabší chvilka a další příběhy nás znova vrátí do dobrodružného módu. Audioknihu, jakož i celou sérii, velice dobře načetl pan Matouš Ruml.

toni-az
toni-az
20.04.2022 3 z 5

(SPOILER) Jako vždy napsané napínavě, ale naprostá absence logiky už zde byla příliš. Dva zkušení hraničáři a radit jim musí Horác? A proč se Will chová jako by byl pořád učeň? Žádné vlastní nápady, ve všem spoléhá na někoho jiného...

Že jde o jed bylo jasné dřív než se vůbec ukázaly příznaky, jen jsem rostl jak je to furt nemohlo napadnout. Podruhé jsem rostl, když pořád nikdoho nemohlo napadnout ta nakonec Horácova finta s Genovésanem, na to jsem čekal snad půl knížky a pořád nic. A do třetice jsem rostl když Lexa neuměl číst a leckdy přečetl větu nejen tak, že nedávala smysl, ale dávala smysl naprosto opačný. Zase to bude chtít před dalším dílem tak půl roku pauzičku...

alabra
alabra
24.03.2022 4 z 5

V centru pozornosti opět Halt, Will a Horác, přestože v předchozích dílech dospěli a osamostatnili se, tady se z nich opět stávají chlapci podléhající Haltovu vedení, poučování a kázání. Příběh byl opět trochu jiný, ale vcelku se díl odehrával podle předchozích modelů, neškodilo by kapánek zestručnit.