Hraničáři od Adamovy hory

Hraničáři od Adamovy hory https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299037/mid_hranicari-od-adamovy-hory-LE1-299037.jpg 5 4 3

Již sedmé pokračování edice vzpomínek nás tentokrát zavádí do míst, jehož středem je dělostřelecká tvrz Adam v Orlických horách. Publikace zahrnuje na více než 121 stranách textu vzpomínky bývalých hraničářů jmenované tvrze, ale i 3./19. a 4./19. hraničářské roty. Kniha je doplněna rovněž bohatou fotografickou přílohou, která obsahuje 229 dobových fotografií, z nichž mnohé jsou publikovány vůbec poprvé. Kniha obsahuje také technické výkresy všech objektů v popisovaném úseku a do rozsahu je kniha téměř tožná s titulem "Zapomenutí hraničáři", který přišel na knižní trh v loňském roce.... celý text

Dant76
Dant76
30.09.2022 5 z 5

Kniha sestavená ze vzpomínek vojáků a dalších lidí, kteří byli v roce 1938 odhodláni bránit naši vlast.
Obsahuje výkresy všech těžkých objektů opevnění v dané oblasti a spoustu zajímavých fotografií.

konicekbily
konicekbily
04.09.2021 5 z 5

Další knížka o vzniku hraničního opevnění v Orlických horách před druhou světovou válkou je sestavena převážně ze vzpomínek tehdejších zúčastněných, kteří popisují vznik opevnění, postupy při jejich stavbě, způsoby výcviky vojáků na jejich obranu a o tom jak je museli opustit. To vše se týká popisu opevnění na či u hory Adam. Kniha obsahuje hodně dobových fotografií s vysvětlujícími komentáři.

Akula
Akula
25.12.2017 5 z 5

Výborná kniha a nádherné staré fotky. Tuto část linie mám poměrně prochozenou, o to víc mě tato kniha bavila.