Jiný svět

Jiný svět https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351093/bmid_jiny-svet-jt1-351093.jpg 5 337 81

Hraju, abych žil série

Lze vyměnit normální život za život ve virtuální realitě? Jeden z nejúspěšnějších titulů žánru LitRPG. Píší se třicátá léta jednadvacátého století a světem se šíří záhadný fenomén nazývaný vtažení. Hráčům online her se stále častěji stává, že se jejich vědomí oddělí od smrtelného těla a zůstane navždy uvězněno ve virtuální realitě. Dokážete si představit peklo, které čeká na nešťastníka vtaženého do hry Tetris? Nebo bezmoc, kterou cítí hráč, který uvízl v tankovém simulátoru a několikrát denně se musí smažit v rozžhaveném pancíři bitevního stroje? Hráčům her na hrdiny se ovšem vtažením otevírá vyhlídka na nekonečné dobrodružství v úchvatném světě meče a magie. Gleb neměl na výběr, nevyléčitelná nemoc ho donutila záměrně podstoupit vtažení, aby z náruče smrti vytrhl alespoň své vědomí. Ve hře ho čeká věčný život, noví přátelé, láska, spousta dobrodružství a také nemálo překvapení. To největší tkví v tom, že na první pohled odlišný herní svět má s tím skutečným mnoho společného…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Срыв (Sryv) , 2013

makynka911
06.04.2018 5 z 5

Stejně jako u Cesty šamana, perfektní kniha, perfektní příběh, perfektní akce.

Snad jediné co se dá knize (zároveň i šamanovi) vytknout je to štěstí, se kterým jim všechno padá do klína. Na nováčka si Laith vede dost obstojně, bez větších problému si prochází celou knihou, questy se mu sypou a nemá problém vyčistit dungeon s vyššími levely. Ale co, je to virtuální realita.

Co naopak oceňuji - slovník, jsem ráda, že autor se nebál použít běžnou hráčskou terminologii a co je hlavní, že ji nevysvětluje přímo v příběhu, ale chytře nechal slovníček pojmů na konci knihy.

Knihu jsem si opravdu užila, 12.4.2018 vychází Klan, pro který hned běžím do knihkupectví :)

Josef.Šlechta
03.04.2018 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Obsahuje nádherný příběh. Připadá mi, že jen co se skloním nad stánky, hned otáčím poslední list a jdu číst znovu. Už se těším na další díl!!!

GinaKicaid
23.03.2018 5 z 5

Kniha se čte sama, to se jí musí přiznat, stejně tak se mi líbí prakticky okamžité vtažení do děje. Gleb je přesně takový hrdina, který člověka jednoduše baví a já jsem si jeho cestu užila :) Moc se těším na další díly...
Jak už zde bylo několikrát řečeno, Glebovi opravdu padá vše do klína, ale někdy člověk chce číst něco, kde hrdina prostě a jednoduše jede :D Ten pocit vítězství a zadostiučinění stojí za to :D
Nevyhnu se srovnání s Cestou šamana od Mahaněnka - každá kniha je pojatá jinak a každá má něco do sebe. Jiný svět mi přijde naivnější a celkově víc dětský, ovšem na druhou stranu... Až překvapivě se tam hemží sexuální narážky na noční radovánky... Hmmm.... :D
Ah... Ještě jedna věc... Autor mě dosti pobavil (nebo to bylo špatným překladem?) tím, že drak (muž, chápejte) snesl vejce, ze kterých se mají vylíhnout dráčata XD... Když mi to došlo, tak jsem se od plic zasmála :D

Bobšule
07.03.2018 5 z 5

Naprosto úžasná kniha!!! Ovšem, je třeba dodat, že je patrně nejvhodnější pro lidi, kteří mají nějakou zkušenost s MMORPG hrami (ideálně je mají velice rádi) a kteří se tudíž nebudou muset vpravovat do terminologie a vůbec se učit chápat prostředí, v němž se děj odehrává. Příběh je vymyšlený skvěle, volba typu avatara hlavního hrdiny je výborná a zajímavá. Jazyk knihy mi zpočátku přišel mírně primitivní, ale s tím, jak se děj přesunul do Jiného světa, jsem si toho všímala už méně a méně. Nikoli proto, že by se styl zlepšil, ale už to pak tolik netlouklo do očí, protože je děj prošpikován různými herními hlášeními, která na první pohled mohou vypadat rušivě. Ve skutečnosti jsou ovšem v jistém smyslu pro děj a především vývoj avatara hlavního hrdiny klíčová. (Čtenář hráč je pak z vlastní praxe na podobná hlášení zvyklý, takže v podstatě podobné vsuvky do textu vnímá jako samozřejmost.)
Jako velká milovnice her MMORPG jsem si knihu nesmírně užila a jakožto notorická lama jsem se možná i lecčemus přiučila. :-) Nemůžu se dočkat druhého dílu!!!!

Lokina
10.02.2018 5 z 5

Tak to byl slušný nářez. Jakožto nehráčka RPG a podobných her, se mi kniha velmi líbila a bylo to příjemné překvapení.
Kniha měla spád, jiskru. Moc se mi líbil svět, do kterého byl hlavní hrdina vtažen, svět byl nápaditý a těším se až ho v dalších dílech poznám více.
Gleb/Laith byl sympatický až někdy trochu arogantní hrdina, který neměl jinou možnost a musel být vtažen. Ve virtuálním světě poznává nové přátele i lásku a objevuje ale i jeho skryté a záludné kouty.
Co mi trochu dělalo potíž, ale to je moje chyba, že jsem se neorientovala v mnoha zkratkách a pojmech, které byly hojně používány během akčních scén. S tím mi ale naštěstí pomohl slovník, který je na konci, takže jsem nebyla za trubku. :-)
Už se moc těším na pokračující díl, který co nevidět, vyjde!

mastermind
08.02.2018 5 z 5

Výborná kniha. Příjemná oddychovka.Připomělo mi to dobu, kdy jsem hrával Diablo 1 a 2. Těším se na pokračování.

DomiSsAbloy
24.01.2018 4 z 5

Suprová knížka, docela mě to bavilo, stejně jako Cesta Šamana: Úkol Přežít od Mahaňenka .. velice podobný příběh, pro hráče MMORPG her suprové knížky :) Mohu jen doporučit.

martin6849
19.01.2018 3 z 5

Hloupoučká kniha jak od puberťáka pro puberťáky, kde se hlavnímu hrdinovi všechno neuvěřitelně daří. Úvodní zápletka s nádorem na mozku byla vlastně úplně zbytečná, kdyby Gleb zakopnul a do virt kabiny spadnul omylem, mělo by to asi stejný význam. :-) Ne, že by se to četlo špatně, ale je to slabé, hodně slabé a to jsem pařan a ve Wowku strávil stovky a stovky hodin.

Navíc český překlad je docela peklo (což ovšem koresponduje s realitou, protože čeké překlady her na tom jsou většinou podobně :-D).

Takua
10.01.2018 5 z 5

Super a přečteno skoro za den .Nejde přestat číst ,moc se mi kniha líbila.
Doufám že překlad zbylích dílů bude brzy ( sedmidílná série )

moira2912
30.12.2017 5 z 5

9.11.2016 - 5*
Oh my, loooove!
Pro hráče je to dokonalý kousek. Nevím, jak moc to bude bavit někoho, kdo nehraje, ale... já jsem zamilovaná. :))

Magdiczka
28.12.2017 4 z 5

Kniha se četla prakticky sama. Přesto, že tento typ her nehraji tak mi to tento herní svět přiblížilo. Jediné co bych vytkla je, že hlavní postava je tak trochu "Marty Stue" (mužská verze Mary Sue) aneb všechny náhody, které se Laithovi dějí mu prostě hrají do karet a ze všeho vyjde jako vítěz.
Přesto se těším na další díl.

kaca3606
21.12.2017 5 z 5

tohle je zajímavá kniha, těším se na další díl, protože určitě postoupíme do dalších, zajímavějších levelů a questů -nebo jak to je správně :D asi jí koupím bráchovi k narozeninám. mně se moc líbila

Deaner
03.12.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetl na jeden dech, zhruba 8 hodin. Jako vášnivý hráč mmorpg a ostatní fantasy her a čtenář fantasy knih, mě tato kniha oslovila.
Děj byl záživný, rozmanitý a ukázal z toho světa maximum co se na 336 stran vejde.
Doporučuji hlavně hráčům mmorpg a čtenářům fantasy.
Těším se na druhý díl, který by měl vyjít na jaře 2018. Jinak tato série má dalších šest dílů, tak doufám že v češtině vydají všechny.

JosefSlechtic
26.11.2017 5 z 5

Výborná kniha má oblíbená. Čtu ji znovu a znovu.

Lilli94
21.11.2017 4 z 5

Zajímavý děj, kniha mě bavila, byla velice originální!

martinpet
16.11.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila,dej byl zajímavý a rychle utíkal. Už nyní se těším na pokračování

Mortadelis
16.11.2017

Kniha bezvadna, precetla jsem ji na jeden nadech a uz nutne potrebuju dalsi dil :).

filip6916
05.11.2017 5 z 5

Super skvělý čtení

H.A.R.R.Y.
26.10.2017 4 z 5

Výborná kniha. Autor zkušeně kroutí pravidly fantasy literatury, když do klasického fantasy světa pošle sympatickou a chytře mazanou postavu, která o něm vše ví. Úplnou spokojenost mi zkazil poněkud nemastný a krátkozraký konec. I tak je to ale jedna z nejzábavnějších knih, jaké jsem četl, a druhý díl vyčkávám dychtivě!

Akainkan
17.10.2017 5 z 5

Kniha pro mně byla super. Až pro mně jako pro bývalého hráče WoW měla místy dost nostalgický nádech.
Velmi příjemné bylo že ústřední hrdina nebyl žádný trouba a už vůbec se nedržel zajetých standartů. I jeho velmi dobré logické uvažování z něj dělalo příjemného sympaťáka.
Děj dle mého názoru osdsýpal přesně podle potřeby, kde bylo potřeba tam jel svižně a naopak v určitých situacích byl dost podrobný.
Knihu rozhodně doporučuji a to nejen všem hráčům RPG. ;)

dobrodružství virtuální realita LitRPG (herní svět + fantasy/sci-fi) fantasy

Dmitrij Rus