Hrady, zámky, zříceniny ekniha

Zajímavá publikace "Hrady-zámky-zříceniny" je přehledně zpracovaným průvodcem po téměř dvou stovkách panských sídel ve 180 heslech. Zahrnuje jak místa všeobecně známá, tak i téměř neznámá. Každé heslo obsahuje údaje o historii a současnosti popisovaného památkového objektu a je doplněno fotografiemi a orientační mapkou. Připojena je také stručná informace o přístupu pro motoristy, případně i o dostupnosti železnicí, a také zajímavost, která se váže k místu nebo jeho blízkému okolí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114006/hrady-zamky-zriceniny-114006.jpg 4.614

Kniha Hrady, zámky, zříceniny

Edera
23.01.2020

Zdařilá publikace i o méně známých zámcích, hradech a zříceninách. Po zámcích chodím ráda, zpracováno je to dobře a tak není co řešit.

Nibiru
19.08.2014

U této publikace se mně kromě kvality provedení rovněž líbí, že u každé stavby obsahuje mapovou výseč pro lepší orientaci a také popis přístupové trasy či cesty. Pro milovníky historických staveb doporučuji!

Bránolog
07.02.2012

Moc pěkně zpracované "medailonky" známých i neznámých objektů, koncipováno trochu jako průvodce, trochu jako encyklopedie.