Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku I – Jižní Morava

Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku I – Jižní Morava https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55892/hrady-zamky-a-tvrze-v-cechach-na-morave-a-ve-slezsku-jizni-morava-55892.jpg 4 21 6

Kuža007
09.09.2022 5 z 5

Velice příjemná encyklopedistická série týkající se hradů, zámků a tvrzí v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Tento díl se týká tedy Jižní Moravy. Řekl, že toto je asi nejlépe zpracovaný díl z celé série. Pánové Ladislav Hosák a Metoděj Zemek si opravdu dali tady s tímto dílem záležet. Samozřejmě vnímám fakt, že tato série je inspirována hlavně sérií Augusta Sedláčka či jiných autorů. Ale v případě Jižní Moravy bych řekl, že byl i Sedláček překonán.

JLČ
22.03.2017 4 z 5

Poměrně nekvalitní encyklopedie, kterou ale přesto nelze úplně hodit přes palubu. Dobré snad jen pro první informace, ale chce to obezřetnost a většinou revizi.

Gold351
01.10.2015 5 z 5

Komplet všech dílů jsem si pořídila v době studií na gymnáziu a dost jsem na ně šetřila, proto jsem z nich byla nadšená. Nejsem odborník, stačí mi základní informace, navíc už zase od vydání uplynulo dost let. Pravda, s dílem pana Sedláčka se hned tak něco měřit nemůže ...

Sandik
15.03.2015 2 z 5

Velmi nekvalitní zpracování tématu, v podstatě vykrádající Sedláčka, Menclovou, staré i nové soupisy památek a další publikace. Navíc je plná chyb. V žádném případě nedoporučuji ani pro základní orientaci. Dneska máme k dispozici celou řadu kvalitnějších publikací.

Sandik
15.03.2015 2 z 5

maryzka
15.09.2012 3 z 5

Na tehdejší dobu to byla a je dobrá encyklopedie. I když nyní - v současnosti na cestách je člověk překvapen jak některé zámky jsou i zpřístupněli

rodokmeny jižní Morava hrady a zámky moravské hrady a zámky

Autoři knihy

Ladislav Hosák
česká, 1898 - 1972
Metoděj Zemek
česká, 1915 - 1996

Kniha Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku I – Jižní Morava je v