Hrady, zámky a tvrze

Hrady, zámky a tvrze https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162538/hrady-zamky-a-tvrze-162538.jpg 5 7 4

Hrady a zámky patří bezesporu k pokladům naší republiky. A nejen po stránce architektury. Za jejich zdmi často žily pozoruhodné osobnosti, odehrály se tu neodvyklé, mnohdy tajemné příběhy či dramatické události, některá místa mají dodnes své záhady. Právě k těmto tématům upírá pozornost tato knížka.

Filomena1961
05.11.2023 5 z 5

Přehledná kniha pojednávající o zajímavostech z historie, doporučující na výlety, zpestřující o pověsti a záhady, upozorňující na zajímavá filmová místa a jiné zajímavosti. Kniha je rozdělená podle krajů České republiky a v závěru obsahuje rejstřík. Každá část má hned v úvodu mapku se zaznačenými historickými objekty. Nutno podotknout, že kniha je prezentována na kvalitním křídovém papíru a obsahuje nejen celou škálu informací k daným objektům, ale je doplněna velkým množstvím fotografií. Autoři Petr David a Vladimír Soukup nám připomínají jak je naše vlast mimořádně bohatá na zámky, hrady, tvrze. Máme být na co pyšni. Kniha se mi moc líbila a už jsme si našli tip na výlet. Hodnotím všemi hvězdičkami a doporučuji.

knihomolka27
04.12.2020 5 z 5

Knížka vás naláká na cestování po zámcích o kterých se v ní sice něco dozvíte, ale není to tolik, aby vám to stačilo. Pro milovníky historie hradů a zámků jeto spíš jenom takový velký přehled všech možných zámků........jinak se, ale nic moc nedozvíte. Jako inspirace, ale stačí.

Luccy24
02.10.2017 5 z 5

Super knížka, přehledná, vhodná k výběru výletů.:)

kej7my
10.05.2017 5 z 5

naprosto skvělá kniha! ideálně pro nadšené turisty. Fakt super.

Autoři knihy

Petr David
česká, 1949
Vladimír Soukup
česká, 1949

Kniha Hrady, zámky a tvrze je v