Hradní paní

Hradní paní https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46283/bmid_hradni-pani-kNn-46283.jpg 4 35 12

Risande Family série

< 3. díl

Lady Tanon hodlá nést statečně svůj úděl. Její sňatek s princem Garethem má ukončit krvavé bitvy mezi Normany a Velšany a zaručit mír. S těžkým srdcem opouští milovaný domov a po boku svého muže se vydává do nitra Walesu. Nad nic netušící novomanželkou se však stahuje smyčka hořké zrady...

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Lord of Seduction , 2007

Lembac
12.01.2023 4 z 5

Hradní paní je hezký romantický příběh, který se odehrává v Anglii a Walesu za vlády Viléma I. Dobyvatele. Řevnivost mezi Walesem a Normany, ale i půtky Velšanů mezi sebou hodně ovlivňují vztah hlavních hrdinů.
Tanon je mladinká šlechtična, kterou vladař použije jako mírovou holubici a provdá ji za velšského prince Garetha. Tanon to tak nějak příjme, nic moc jiného ji stejně nezbývá a Gareth se jeví jako příjemnější společník než další možní kandidáti na manžela. Gareth je popisován extra kladně, až se někdy zdá, že to nemůže být skutečný člověk - krásný, chytrý, dobrosrdečný, dobře trénovaný bojovník a výjimečný stratég. Do takového hrdiny se Tanon prostě musí zamilovat. :-) Trochu problémy nastanou, když se novomanželé vydají na cestu do Garethova domova ve Walesu, ale nebyla by to červená knihovna, kdyby vše nemělo dobrý konec.
Kniha se četla plynule, ale musím přiznat, že mě místy trochu nudila. Jako pozitivum beru, že hlavní hrdinka přijímala svůj osud smířeně, pořád nikam neprchala a nad pravostí lásky Garetha k ní lkala jen omezeně. ;-)

Ála1968
24.01.2022 5 z 5

Byla to nádhera.Od začátku do konce romantika,napětí a vůbec jsem se nenudila.

viki77
08.10.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.Historický romantický román

Radííí
14.09.2018 4 z 5

Dobře se četla, akorát začátek se mi zdá natažený.. škoda, že dej neměl spád už od začátku. Ale ve výsledku se mi líbila.

ariel platto
22.07.2018 5 z 5

Kniha se opravdu velmi dobře četla. Proto plný počet hvězdiček. Jen mi tam chybělo při 14ti denním putování nějaké to ošplouchnutí v potůčku, natožpak před prvním milováním...no a vymetat komín nemohla, jak vím díky čtení romantické historické růžové knihovny, v té době ještě nebyl vynalezen :)

MAFIAGIRL
25.10.2017 5 z 5

DOPORUČUJI.ČTIVÁ KNIHA.NENUDILA JSEM SE.

munka
20.03.2014 5 z 5

Kniha sa mi veľmi dobre čítala, také oddychové čítanie plné zvratov a prekvapení, doporučujem.

Kamiliana
18.10.2013 5 z 5

Nadchla mě postava rozpustilého Velšana Garetha a pobavily komentáře jeho družiny. Odpočinkové čtení, ale myslím si, že by se dalo velice lehce převést do filmové podoby.

Nibiru
30.05.2013 5 z 5

Druhý díl ke knize Hrdá otrokyně. Dante Risande už není sice hlavní postava, ale i tak se kniha četla velmi dobře a nezklamala mě.

rtesarova88
12.05.2013 3 z 5

po přečtení Hrdé otrokyně, mě tato kniha trošku zklamala. Ale i přesto se krásně četla a mohu jen doporučit.

2368
14.10.2012 4 z 5

Takové odpočinkové čtení plné zápletek a zvratů.Velice dobře se čte mohu jen doporučit.

Martinabsp
23.08.2012 5 z 5

Nádherná knížka, napínavá až do samého konce, plná romantiky :o) Ze začátku jsem trochu měla zmatek v postavách, ale postupně jsem se zorientovala...

romance

Paula Quinn