Zimní moře

Zimní moře https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282276/bmid_zimni-more-Sem-282276.jpg 4 333 117

Hrad Slains série

Úspěšná spisovatelka Carrie se vydává do Skotska, aby tam rozepsala plánovaný historický román. Slainský hrad, kde se děj její knihy má odehrávat, je jí podivně povědomý, a za svou hrdinkou si vyvolí Sophii, svou dávnou předkyni, která v těch místech žila. Carrie nejdřív podivným předtuchám nepřikládá váhu, ale když mezi řádky jejího románu začíná prosvítat skutečný, pravdivý a dávno zapomenutý příběh, hranice mezi fikcí a skutečností se nebezpečně rozpijí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Winter Sea , 2008

Srni
04.03.2021 5 z 5

Kromě již několikrát zmíněného "ba" to bylo skvělé počtení. Mám ráda příběhy ze Skotska, zvlášť ty, co pojednávají o bojích za nezávislost a je pravda že se historie lépe čte, když je psaná takovouto formou. A je pravda, že mě konec překvapil :-)

Fifth Element
14.02.2021 3 z 5

příběhy zajímavé, uvěřitelné, ale něco mi tam stále vadilo..

Ewwe
06.09.2020 5 z 5

Krásný příběh, který je zasazen do krásného prostředí. Kniha se četla sama a mám ráda, když se přítomnost prolíná s minulostí. Autorka píše opravdu čtivě a umí vše tak do detailu popsat, že jsem si připadala, jako když jsem na pobřeží u hradu s hlavní hrdinkou. Sice mi za začátku vadilo každé ba, ale zase to tomu přidává své kouzlo. Moje první kniha od autorky a určitě ne poslední.

Artep071
29.07.2020 5 z 5

Odkládám knihu, balím do obalu a zařazuji do knihovny mezi mé nejoblíbenější tituly. Jsem okouzlena. Velice se mi líbilo jak se autorka držela historických faktů, jak mě dokázala čtivě vtáhnout do historie a přiblížit mi skutečnosti jenž se udály. Byla to šílená doba, plná konspirací, intrik,zrádců, utrpení a neúspěchu dostat Jakuba na trůn. Skvěle zachyceno a příběh Sofie a Johna mě přes všechna úskalí příjemně provedl historii. Mé milované Skotsko, udatní, hrdí horalové ...nádhera ..

Janík511
29.05.2020 5 z 5

Krásná kniha, krásný příběh. Právem si zaslouží plný počet hvězdiček. Přece jen mám k příběhu trošičku výtku k samotnému konci, byl na mě uspěchaný a až neuvěřitelně pohádkový.

Mishi
13.05.2020 4 z 5

Knížku jsem zvolila jako oddechovku po thrillerech a náročnějším čtení. Tento účel splnila dokonale - zajímavá historie, romantika, sympatické postavy. Nejdřív mě více bavil příběh Carrie, ale pak se to vyrovnalo, takže mi nevadilo, že v druhé půlce knihy historická linka dostala více prostoru.

Lemurka
02.05.2020 1 z 5

"No ba" - jak mi slovo BA lezlo krkem, na každé stránce nejmíň 3x!
Nudné, zdouhavé, historie Skotska a jejich obyvatel mě nebavila číst a v podstatě ani nezajímala. Skončila jsem na 150 straně, neb to pro mě bylo trápení, do čtení jsem se musela nutit.

cérka
03.02.2020 3 z 5

\"No ba\" až po stranu 141 jsem sváděla těžký boj a nemohla se absolutně začíst. Po Ohnivém ptáku, kdy jsem si u knihy báječně odpočinula, mě příběh úspěšné spisovatelky Carrie vůbec nezaujal a nebýt historické linky příběhu, knihu bych odložila nedočtenou.
Takový snový, romantický příběh ze Skotska s přeslazeným koncem (ale to k takovýmto knihám zřejmě patří) hold není pro mě ;).

broskev28
09.01.2020 4 z 5

Od této autorky jsem nedávno přečetla Marianu, a ta byla určitě akčnější a čtivější, ale ani tohle nebylo špatné čtení. Historické peripetie vztahu Skotů a Angličanů (aneb jak Angličané vyšachovali rod Stuartovců) byly zajímavě a fundovaně podané; postavy hraběnky, jejího syna, služebné Kirsty i její sestry opravdu životné. Zaujala mě i Sofiina výuka šachové hry.
A v druhé lince současnost, v níž autorka píše historický román z té doby. Moc se mi líbil vztah otce a dcery a jejich společné genealogické pátrání. Velké kouzlo měly také všechny scény z hradu Slaine, resp. z jeho mořského okolí.
Takže určitě doporučuju, vůbec to není špatné čtení! Pravda, až na to neustálé, údajně skotské - !?! - ba, jehož otravnost už zmínili mnozí přede mnou. Věru by mě zajímalo, jaké slůvko bylo takto intenzívně používáno v anglické verzi . . .

vojteska70
08.01.2020 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Jen ten konec byl trochu moc růžový.
Víc se mi líbila historická část. Je to kus dějin Anglie, který moc neznám.

isner
28.11.2019 5 z 5

Kniha je zajímavá tím, že se v ní prolíná přítomnost s minulostí, jsou v ní události ze začátku 18. století ve Skotsku, které se skutečně staly a příběhy lidí, kteří v té době skutečně žili. Je to hezky napsané, krásný příběh o lásce, přátelství a vzájemné pomoci, o boji za nezávislost Skotska, kterou bohužel ani dnes nemají...

LiLLu
26.11.2019 4 z 5

Uz dlouho jsem necetla jen roman. V poslednich letech ctu jen fantasy a scifi protoze me romany kde se nic nedeje nudily.
Ale po urcite dobe je prijemna zmena si precist neco lehciho.
Bohuzel mi trochu trvalo do pribehu vplout. Nemam rada kde me od hlavni dejove linky odvede dalsi, a to protoze proste chci vedet co bude dal. Bohuzel me se vice libila dejova linka z pritomnosti a celkem me mrzi ze asi od pulky prevladala linka z minulosti. Nerikam ze byla spatna ale me ty veci okolo povstani a politiky nebavi.
Kniha se cetla lehce, pribeh je krasny silny a pro romanticky jak delany. Neni to neco ohraneho, i kdyz vlastne nevim protoze ctu prevazne jiny druh literatury:-)))

lehaje
26.09.2019 4 z 5

Četla se trochu pomaleji. Musela jsem si dávat pauzy, abych tu historii vstřebala. Velmi mě překvapilo nakolik doprodobna se knížka zaobírá samotnou historii a vše je tam pořádně vysvětleno. To knížku protahuje, ale nebylo to na škodu. Samotna linka se mi libila, jak historická, tak aktuální, mě moc bavila. P. Morray, tedy vlastně i Graham by klidně mohli obživnout. Další literární postava, kterou bych ráda poznala.

essene
18.09.2019 5 z 5

moc pěkná,čivá

knihomolka27
28.07.2019 1 z 5

Přečetla jsem Marianu a ta byla fakt super, o to víc mě zklamalo, že do Zimního moře jsem se vůbec nedokázala začíst ani po 100 stránkách a tak sem knihu odložila. Ke knížce se určitě ještě někdy vrátím, a třeba i přehodnotím svůj názor.

CelticKate
02.06.2019 5 z 5

Nádherný příběh...a ten konec mě úplně a totálně dostal....jedna z mála knih, u kterých jsem si pobrečela! Wau.

Luisa22
02.05.2019

Moc příjemná a oddychová knížka kde se prolíná historie se současností

zazvorka
23.04.2019 3 z 5

Romantický příběh, střídání časových rovin, hodně skotské historie. Četlo se to celkem dobře.
Jen to otravné "no ba" - to mne fakt ne-ba...

sarka0505
07.04.2019

Od této autorky jsem zatím nic nečetla a tato kniha mě příjemně překvapila. Mám ráda historické romány, které zajímavou a nenásilnou formou poučí čtenáře o minulosti. Skotské dějiny jsou pro mě jednou velkou neznámou, ale autorka je podala velmi čtivě. Příběh je vyprávěný ve dvou časových přímkách, v minulosti a přítomnosti, byť osudy obou hlavních hrdinek se někdy až snově prolínají. Láska, která musí překonat překážky, pochopitelně nesmí chybět ani v jedné době, takže jsem si opět pobrečela.:-) Popis skotského pobřeží je tak poutavý, že jsem mnohdy měla dojem, že slyším příboj a burácení větru kolem. Hned bych se tam rozjela, abych všechno viděla na vlastní oči, ale pak zpátky do tepla paneláku:-)

Misha224
26.03.2019 3 z 5

Zajímavý příběh, kde se minulost střídá s přítomností.

cestování časem Skotsko jakobité prolínání minulosti a současnosti

Susanna Kearsley
kanadská, 1966