Ohnivý pták

Ohnivý pták https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362883/bmid_ohnivy-ptak-3gf-362883.jpg 4 137 42

Hrad Slains série

< 2. díl

Nicola Marterová se narodila se zvláštní schopností. Když se dotkne předmětu, který někdy v dávné historii hrál důležitou roli, dokáže zahlédnout záblesky minulosti jeho majitele. Návštěvnice Nicoliny galerie s sebou jednou přinese malou vyřezávanou dřevěnou sošku, která v Nicole rozezní celou symfonii podivných vzpomínek. Ví například, že soška představuje ptáka ohniváka, tajemné mytické zvíře z ruských bájí. Ve snaze dozvědět se víc Nicola následuje mladou dívku jménem Anna do minulosti a nechá se zavést na šlechtické dvorky skotských Jakobitů i ruských carů. Tam se skrývá příběh lásky, odvahy a vykoupení.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Firebird , 2013

vojteska70
vojteska70
12.01.2020 5 z 5

Moc ráda jsem ji četla. Líbil se mi i historický i současný příběh.

K.Lara
K.Lara
29.12.2019

Po dlouhé době jsem narazila na knížku, která přestože měla přes 500 stránek, byla příliš krátká

cérka
cérka
11.08.2019 5 z 5

Trochu váhám zda 4*nebo 5*, ale u knihy jsem si tak skvěle odpočinula, že i přes pár až příliš zdlouhavých pasáží hodnotím plným počtem bodů. Člověk hold někdy potřebuje vypnout, hodit starosti za hlavu a nechat se pouze unášet romantickým příběhem, dobrem a až sálající láskou (místy jsem se culila jako puberťačka). První díl mám ještě před sebou, takže se mám na co těšit.

Vlcice72
Vlcice72
18.07.2019 4 z 5

Škoda, že jsem 2.díl této série četla až s ročním odstupem od Zimního moře. Některé souvislosti už mi vypadly a na některé vedlejší postavy jsem si vzpomínala jen matně. Celkově kniha neurazila, ale ani nenadchla.
S autorčinou Marianou, která mě naprosto pohltila, se to srovnat nedá....

CelticKate
CelticKate
02.06.2019 5 z 5

Krásné pokračovaní příběhu Zimního moře! Poprvé jsem se setkala s tak charakterní hrdinkou (Annou Morayovou) - chytrá, statečná a pevná ve svých názorech a přesvědčení...skutečná dcera svých rodičů!

Vatram
Vatram
19.04.2019 3 z 5

Až když jsem knihu začala číst, jsem zjistila, že je to druhý díl. Jinak byla knížka celkem čtivá, jen ta časová linka byla místy divná, ztrácela jsem se. Pro mě neurazí, ale ani nenadchne. Nevím, zda jí doporučit, ale i tak si myslím, že si své čtenáře najde.

Haneez
Haneez
12.03.2019 4 z 5

Pěkná knížka,občas jsem se,ale trochu ztracela...

Kamiliana
Kamiliana
15.02.2019 5 z 5

Ohnivý pták je kniha, na kterou musím i několik týdnů po přečtení stále myslet. Autorka nesmírně sugestivně vylíčila nejen život malého dítěte v klášteře, obklopeného vzpomínkami na milého zachránce, ale i život mladé ženy v Petrohradě. Historický příběh mi přišel neskonale poutavější než současnost, kterou jsem samou nedočkavostí přeskakovala a až pak se k ní vracela :-) (navzdory Robbiemu - sympaťákovi a Skotovi v jednom!! :-)

eva-lupen
eva-lupen
06.02.2019 3 z 5

Tak teda nevím. Kniha byla čtivá, romantická, ale nepřeslazená, jen mi tam ta současná časová osa připadala úplně zbytečná a víc se mi líbila ta historická část. Hodně mne překvapil doslov o existujících postavách. Jak to měla autorka nastudováno, to klobouk dolů.
Zimní moře se mi líbilo víc a Mariana je super.

Leninkka
Leninkka
01.02.2019 5 z 5

Krásná kniha. Propojení dvou dějových linek bylo tak nenásilné, že se kniha velmi dobře čte a člověk se neztrácí v ději. Příběh jsem hltala a nemohla se odtrhnout. Moje první kniha této autorky, ale už se chystám na další :)

astra3
astra3
25.01.2019 2 z 5

Po Zimním moři je pro mě tato kniha zklamáním. Zdlouhavé omílání toho samého.

MíšaS.
MíšaS.
02.11.2018 3 z 5

Příběh se mi celkem líbil, četl se hezky, ale není to nic světoborného.

bararich8
bararich8
29.10.2018 5 z 5

Ohnivý pták se mi do rukou dostal úplně náhodou, vyhrála jsem ho v soutěži. A po dočtení mám z té výhry opravdu radost! Shodou okolností jsem ho četla po Anně Karenině, takže jisté odlehčení v podobě nadpřirozených schopností a milostného oťukávání jsem jenom vítala. Musím říct, že Nicola mi moc sympatická nebyla, zato Anna mi k srdci přirostla a celkově mě její příběh bavil víc. Ale i to prolínání bylo skvělé. No prostě tato knížka pro mě skýtala milé překvapení!

helenkan
helenkan
25.09.2018 5 z 5

Mám ráda příběhy o lidech se zvláštními schopnostmi. A tahle knížka mě naprosto dostala. Jakmile jsem četla o Nicole, hnala mě zvědavost jak to pokračuje s Annou. A takhle se to stále střídalo. To bylo pak dilema ,,mám číst dál,nebo mám jít spát"? :-)

Moncele
Moncele
16.09.2018 4 z 5

Romantické, čtivé, zajímavé, i slzy byly ... Tajně jsem doufala, že se Anna v dospělosti do Jamiesona zamiluje... (nebudu samozřejmě prozrazovat...) Líbila se mi jak současná linka, tak i minulost. Ráda si od této autorky, s nějakým časovým odstupem, znovu něco přečtu.

Gweny
Gweny
04.09.2018 5 z 5

Od první stránky až po tu poslední jsem se od knihy nemohla odtrhnout a často četla až do noci. Je to čtivé, pro lidi s bohatou představivostí a fantazií naprosto nádherně popsaná místa, která třeba už dnes neexistují. U knihy jsem se smála i uronila slzičku. Byla to moje první kniha od této autorky ale rozhodně ne poslední.
Nutno dodat, že knihu jsem četla ještě před Zimním mořem. Příběhy se najednou nádherně spojily.

pip11
pip11
16.08.2018 5 z 5

Nádherné pokračování Zimního moře. Od začátku až do konce, naprosto skvělé. Velmi se mi líbí propracovanost skutečných historických postav v celém příběhu, děje a faktů, spolu s těmi neméně zajímavými smyšlenými. Příběh mě okouzlil, už jen tím, jak napínavě navazuje na předchozí knihu a nedá vydechnout, dokud ji nedočtete do konce.

zuzana2599
zuzana2599
23.06.2018 4 z 5

Na Ohnivého ptáka jsem se docela těšila, ale příběh zcela nenaplnil mé očekávání. Dlouho mi trvalo než jsem se do knížky začetla a až historická část příběhu mě dostala do děje a začala jsem se i na čtení těšit. Linka ze současnosti mě tentokrát moc nebavila, spíše mě rušila ze čtení příběhu z historie.
I tak za hezký příběh mladičké dívky Anny dávám knize čtyři hvězdičky :-)

Jana77
Jana77
16.06.2018 5 z 5

Naprosto dokonalé. Po zklamání ze Zimního moře, je Ohnivý pták jako závan čerstvého vzduchu. Autorčinu první knížku Mariana zbožňuju, stala se mou srdeční záležitostí. Ale Ohnivý pták se jí v mnohém vyrovná. Krásný příběh minulosti, který promlouvá hlavními aktéry v současnosti, vás prostě musí vtáhnout do děje, ať chcete nebo ne.

pixie6855
pixie6855
14.04.2018 5 z 5

Naprosto úžasné :) Nevím co víc k tomu dodat. Opět budu mít na dlouho v srdci tento příběh, jako u předchozích knih.

Susanna Kearsley
kanadská, 1966