Hračkář

Hračkář https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347630/bmid_hrackar-5zo-347630.jpg 4 228 69

Adam Kulakov je spokojený člověk. Střední věk na něj zatím nedolehl plnou silou, hračky z jeho továrny dělají radost dětem na celém světě, má více peněz, než kdy může utratit, miluje svou ženu a syna a vydržuje si tolik milenek, kolik jen před nimi dokáže utajit. Adam však není jediný, kdo v rodině Kulakovových pečlivě střeží osobní tajemství. Jeho dědeček Arkadij se roku 1944 ocitl v Osvětimi, a tam se mu naskytla velmi neobvyklá příležitost. Nyní, když se jeho život chýlí ke konci, vynakládá nesmírné úsilí, aby pravda zůstala navždy ukrytá. Není to pro něj snadné, protože drtivé vzpomínky na setkání s jedním z největších monster lidské historie dotírají stále intenzivněji. Právě tehdy dojde k události, která může rozmetat Adamův pohodový život jako domeček z karet; následně Arkadije dostihne hrůzná minulost v plné síle. Vše, co oba muži celý život budovali, je nyní v ohrožení. A společně zjišťují, že svým nejbližším můžeme paradoxně nejvíce ublížit tehdy, když se je snažíme před něčím uchránit.... celý text

Literatura světová , Válečné , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Toymaker , 2016

Princezna22
01.05.2018 2 z 5

Tak tohle bylo,jako co?? Při začátku knihy jsem měla pocit,že čtu spíše něco co mělo být původně jiný typ knihy nebo co.. A chtěla knihu okamžitě zavřít (bylo to až nechutné) ...Tohle jako autor nemyslel vážně... Jinak dějová linie s koncentračního tábora mě dostala do kolen a mrazilo mě s ní.. Konec knihy mě překvapil.. Nechápu trošku pojem knihy ,proč byla napsaná a čekala jsem podle anotace trošku jinačí příběh. Jinak průměr...

cace
02.04.2018 4 z 5

Čtivé. Konec se mi až tak překvapivý nezdál, v jistém momentu již předvídatelný.

vevu.
28.03.2018 4 z 5

Jednoduše prostě wow.. Brala bych však, kdyby byly kniha o nějaký kus tlustší, aby tam dostalo vyprávění všech problémů větší prostor. Závěr byl na mě trošku urychlený, ale i tak nepopiratelně překvapivý.

JustWomen
23.03.2018 4 z 5

Bylo to zvláštní, dva odlišné příběhy, minulost a současnost, erotické scény versus popisy holokaustu a života v Osvětimi a opravdu překvapivý, nečekaný, ale logický závěr. Hodně dobré, přečíst !

Sorrow
07.03.2018 5 z 5

Dva extrémně kontrastní příběhy se v knize důmyslně protnou a já jen dočítala s otevřenou pusou a nevěděla, který z nich mě šokoval víc. Tomuhle autorovi se fakt nedá věřit a to v tom nejlepším slova smyslu. Po delší době román, kterému bez mrknutí oka dávám pět hvězd a doporučuji dál. Navíc se dá díky krátkosti slupnout za odpoledne, a přesto je to jeden z těch příběhů, které mě budou provázet už navždycky.

limetka2008
07.03.2018 odpad!

Ale bleee, nedočteno, příběh se táhne, pomáhá si prvoplánovým popisem erotických scén a zvěrstev v koncentráku a jinak nuda nuda nuda. Ráda končím kolem strany 100. Teď čtu na záložce o autorovi, jak od 13 let kouřil marihuanu, tak tím se možná leccos vysvětluje...

Sidonia
27.02.2018 3 z 5

Téma zajímavé, přišlo mi ale moc závažných témat najednou - nevěry, nacismus, problémy třetího světa, kniha na mě působila neuceleně, zápletky nedořešeně.

porcelainswan
23.02.2018 2 z 5

Vlastně se mi oddychlo, když jsem knihu konečně dočetla. Tíživé pasáže z období holokaustu se vždy dotýkají až na dřeň a vím, že dlouho nic podobného číst nechci. Konec byl poněkud překvapivý, ale už v půli knížky mě tato varianta napadla, takže jsem nebyla tak šokována. Závěrem knihy se také člověk pozastaví nad paradoxem celé situace, kdy se potomci "dědečka" zachovají úplně stejným způsobem, aniž by oni sami tušili. Válka neválka, lidi se nemění. Kniha ale ve mně obecně zanechala nepříjemný dojem a pocity, na přečtení bych ji asi jen tak nedoporučila.

Inka063
19.02.2018 4 z 5

Opravdu zajímavý námět, vylíčení hrůz v Osvětimi tak nějak bez emocí, proto o to působivější, a nešťastný současný život Tess a Adama, přestože se topí v penězích. Opět proto. Naprosto dokonalé vyústění příběhu - kdo jsou lidé, s nimiž žijeme nebo se s nimi setkáváme? A závěr snad už ani jiný být nemohl - bez iluzí.
Malinko mi vadily politické vložky a historická vysvětlování, ale je možné, že za pár let budou mnozí v historii už tápat a pak by jim chyběly souvislosti. Pasáž s přesunem výroby a ostatní věci s tím související se mi zdála trochu překombinovaná. Opravdu těžko se v tomto případě píše komentář bez spoilerů - vše je zde propojeno a navazuje na sebe. Doporučuji jediné - přečíst :-)!

saruse
04.02.2018 4 z 5

Někdy trochu dlouhé a krkolomné věty a slovosled, musela jsem se vracet a číst znovu, abych pochopila smysl. Pasáže ze současnosti mi taky přišly někdy moc rozvleklé. Ale to jsou asi jediná drobná mínus. Jinak mě obtěžovalo vaření, chození do práce a na nákupy... protože jsem chtěla číst a číst a číst a dozvědět se, jak to celé dopadlo! Z komentářů tady na DK jsem věděla, že závěr bude překvapivý, ale toto mě opravdu nenapadlo! Cítila jsem se podvedená!! - ale v dobrém, jakože WAU!!! A z dalších komentářů jsem věděla, že líčení Osvětimi bude síla. Byla... :-( odkládala jsem knihu, dávala přestávky, vydýchávala, bylo mi opravdu nevolno... Je to prostě silný příběh. Syn byl den poté, co jsem knihu začala číst, se školou v Osvětimi. Jeho líčení se mi s příběhem úplně prolnulo, protože průvodce ty osmáky a deváťáky
nešetřil a předložil jim všechna fakta a všechny hrůzy. Myslela jsem, že mě v tématu holocaust už nic nepřekvapí, ale jo. Skvělé!

Adso
04.02.2018 4 z 5

Fascinující příběh propojující dvě hlavní dějové linie, které mezi sebou úzce souvisejí. U Adama se o jeho minulosti dovídáme prakticky hned na začátku knihy, u Arkadije se jeho příběh rozplétá postupně a končí pro některé možná překvapivě. U mě lehčí zklamání z toho, že kniha končí tak, jak mě někdy uprostřed čtení napadlo, a nebyl jsem tedy až tak v závěru překvapen. Proto nedávám 5 hvězd. Jedno zamyšlení: oba hrdinové měli za sebou svou minulost, jen jednoho však dohnala. Čí minulost ale byla horší?

Terez25
30.01.2018 5 z 5

Velice emocionální a silný příběh. V každém případě stojí za přečtení.

janica09
28.01.2018 5 z 5

Nečekaný závěr, zajímavý silný příběh.

kristynao
17.01.2018 5 z 5

Pokud bych měla vybrat jediné slovo, jakým knihu charakterizovat, řekla bych silná, neskutečně silná. Autor se nebojí čtenáře šokovat, a činí tak velmi okouzlujícím způsobem. Rozuzlení je pragmatické, logické, vysvětlující. Jenže zároveň také překvapující a zcela odzbrojující. Neměla jsem vůbec ponětí, co se na nás - čtenáře - chystá, celé mi to docvaklo jen pár vět před samotným odhalením. Přijde mi naprosto neuvěřitelné, jak famózně si autor dokázal s příběhem a jeho vyústěním pohrát a musím říci, že to knihu v mých očích zvedlo z tisíců hvězdiček na milion hvězdiček. Autorům se málokdy podaří doopravdy čtenáře překvapit, nedopustit, aby jejich záměr odhalil dříve, než sami chtějí. Liamu Pieperovi se to povedlo beze zbytku. Nefalšovaná dokonalost, opravdu.

miuk
09.01.2018 4 z 5

Rozhodně čtivé, ke konci rozuzlení, ze kterého mi bylo až zle...Lze zlo odčinit dobrem?

Lindulinek
06.01.2018 5 z 5

Pěkně napsaná kniha se zajímavě zpracovaným příběhem. Na konci přišel i wow okamžik. Doporučuji.

stavinohova
01.01.2018 5 z 5

Me se kniha velmi libila, kapitoly prechazejici z minulosti do soucastnosti mi pripominal neco jako film. Velmi dobre se cetla.... za me supr

Verousek
17.12.2017 5 z 5

Úžasná, úžasná kniha! Jedinečný příběh, který mnou velmi silně rezonoval :)

Sobotikova
15.12.2017 3 z 5

Asi tu do nadšených komentářů nezapadnu, ale knížka mne příliš nezaujala. Děj odehrávající se v přítomnosti se hrozně vlekl, příběh odehrávající se za holocaustu byl zajímavější,ale celkový průměrný dojem z knížky nezachránil.

fruitbueno
11.12.2017 4 z 5

Australská linka, která se odehrává v přítomnosti, naprosto ustoupila fascinujícímu vyprávění z minulosti. Je velká pravda, že ten překotný konec knize spíš uškodil, na druhou stranu se na malé ploše všechno osvětlilo, vysvětlilo a vše do sebe zapadlo.