Hračička

Hračička https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97897/hracicka-97897.jpg 4 31 11

Hlavním hrdinou napínavého thrilleru je ďábelský šílenec unášející krásné ženy, se kterými pak hraje psychologickou hru. Nikdy je však nezabíjí, ani neznásilňuje. Jeho trik vychází z maniakální potřeby zesměšňovat druhé a přivést je do kómatu. Z tohoto důvodu ho justiční systém ani policie nemůže obvinit z hrdelních zločinů, jen z ublížení na zdraví. To vše nakonec donutí neuroložku ošetřující všechny jeho oběti, aby se spojila s novinářkou a společně donutili zločince k přiznání nebo spáchání vážnějšího zločinu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , XYZ (ČR)

Toyer , 1998

Mišeec
30.03.2020 3 z 5

Zprvu pro mě bylo náročné se začíst a měla jsem chuť knihu několikrát odložit. Pocit, že to někdy budu muset číst znovu, mě donutil pokračovat. Od druhé poloviny byl děj lepší. Začal se řešit vrahův příběh, což pro mě bylo zajímavější než prvotní plácání o ničem. Znám však lepší díla, mnohem lepší. Jako jedna z mála knížek ve mně zanechala otázky, na něž jsem nedostala během čtení odpovědi. Je to škoda...

čef
28.08.2019 4 z 5

Mohl bych tuto knihu označit za klasický thriller s mnoha inovacemi, ale nemohu napsat, že se mi nějak zvlášť líbila. Skoro všechny hlavní postavy pro mne nejednali jako lidé, ale spíše jako vymyšlené loutky. I příběh se mohl odestát tak pouze v autorčině mysli, dějové zvraty byly pro mne již za hranou tohoto světa. Když si však toto vše odmyslím a soustředím se pouze na myšlenku čisté strašidelné pohádky, mohu být nakonec i spoko a takto to prosím berte, pokud se chcete vydat za hranice nudy a všednosti.

MOmoMO
15.03.2018 5 z 5

Bezva kniha. Určitě doporučuji. Bylo to jedna z mých prvních krimošek :)

Janeee
25.01.2018 5 z 5

Tak tohle byla neskutečná jízda. Kniha mě tolik pohltila, že poslední stránky jsem dočítala i za chůze. Doporučuji a nenechte se zmást některým nízkým hodnocením. ;-)

BlackRaq
11.06.2017 odpad!

Víte, mám ráda thrillery a ještě lépe s vrahy v hl. roli. Například mám ráda sérii Dexter. A proto, když jsem četla "mrazivý thriller" a "hlavním hrdinou je ďábelský šílenec" musela jsem si to koupit. Upřímně, akorát škoda peněz. Hračička tam vůbec nebyl jako hlavní role a už vůbec nebyl "ďábelský". Kniha byla nudná, táhla se, a jediné části, které mně alespoň trošku bavily, byly ty s již zmíněným hračičkou. Bohužel z celé knihy tam bylo těch částí asi jen pět. Spíš mi jako hlavní postava přišla novinářka, která mi absolutně nesedla, byla nudná, nezajímavá a její neustálé problémy mně fuckt nezajímaly. Knihu jsem nedočetla, takže je možné, že byl třeba konec alespoň trošku napínavý, ale z komentářů pode mnou to tak nevypadá... Pro mně snad nejnudnější knížka jakou jsem kdy četla. Nechápu, jak to může být bestseller. Hvězdička je za obálku, ale pokud vím, tak to není autorova práce. Toť názor 12-ti letého kida :D

ferda
25.03.2015 2 z 5

Člověk žesne jak pár slov třeba mrazivý a světový dokáže zvýšit zájem o knihu, které bych se radši vyhnul.

Marsha
24.01.2014 2 z 5

Nechápu jak tato kniha muže mít na přebalu světový bestseller. Pro mě naprostý průměr, bez jakýchkoli větších zápletek.

HanaNov
13.08.2013 2 z 5

Asi jsem četla něco úplně jiného:-D Pro mě je Hračička jednou z nejslabších knih, co jsem v poslední době přečetla. Nijak zvlášť mě neoslovila, označení "mrazivý thriller" je podle mě skutečně hodně nadnesené. Jedná se jen o slabý odvar z fondu napínavého čtení a jediné, z čeho zamrazí, je samotná hlavní myšlenka.
Dle mého názoru autor nedokázal využít potenciál zajímavého tématu, na stránkách knihy tak sledujeme poměrně fádně plynoucí děj, vystavěný na prokreslování psychologických pohnutek a niterných myšlenek jednotlivých aktérů. Hledala jsem napínavé čtení a místo toho mě čekalo poměrně laxně plynoucí vyprávění, do jehož dočtení jsem se musela nutit. Hračička se mi nedokázala dostat pod kůži, nějakým způsobem mě oslovit a vtáhout do děje, takže jsem sledovala vyprávění naprosto nezúčastněně, jakoby z velké dálky a hlavně bez jakýchkoli emocí

kofola33
03.06.2013 5 z 5

Naprosto uzasna knizka! Cetla jsem jednim dechem, nemohla jsem ji odlozit. Napeti by se dalo krajet. VElice doporucuji! Vypada to, ze autor toho asi vice nenapsal, vecna skoda.

Jitulisko
22.01.2013 4 z 5

kniha je super :) Rozjodně se u ni nebudete nudit :) a výsledek mno sila ženy je neskutečná ....

Lenka
03.10.2012 5 z 5

Naprosto bezvadný thriller který má super děj, napětí a zápletky. Doporučuji přečíst.

Autorovy knížky

Gardner McKay