Hrabě von Stauffenberg

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Je považován za světlou postavu německého odporu proti Hitlerovi. Bomba, kterou nastražil v Hitlerově hlavním stanu, mohla učinit přítrž válce a genocidě. Ale co je mýtus Stauffenbergova příběhu? Co je prokazatelné v každém dni života člověka, který se jako žádný jiný stal předmětem legendy, kterou nově vyvolal holywoodský film Valkýra s Tomem Cruisem v hlavní roli?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77141/big_hrabe-von-stauffenberg-9jk-77141.jpg 3.921
Žánr:
Literatura naučná, Historie, Vojenství

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Stauffenberg: Die Wahre Geschichte, 2008


více info...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Hrabě von Stauffenberg

igor6114
09.11.2021

Nebolo to vobec zlé, zaujimavé fakty zo života Stauffenberga...klobúk dole pred jeho odvahou. Hlavne že aj napriek svojim tažkým zraneniam z fronty sa nebál vziat zodpovednost do vlastných rúk a tam kde mnohý pred ním zlyhali, jemu chýbalo len kúsok štastia a Valkýra mohla dopadnut úplne inak.

SSim
27.11.2014

Ak niekto očakáva napätie ako vo filme Valkyra, bude sklamaný. V mnohých úsekoch ma kniha doslova nebavila, bol som prekvapený, pretože G. Knopp ma nikdy nesklamal. Ako životopisné dielo to je napísane dobre, ale autor sa pomerne do detailov venuje jeho detstvu a jeho rodine a pre čitateľa, ktorý očakáva veľké napätie, tak sa ho dočká až ku koncu, kde je opísaný atentát na Hitlera, ako najdôležitejšia časť, ktorou sa Claus von Stauffenberg preslávil. V texte bolo spomínaných až príliš veľa mien, takže som sa niekoľkokrát musel vrátiť a dohľadať, kto je osoba o ktorej autor píše. Je veľká škoda, že sa atentát nepodaril, bolo by zaujímave vidieť ako sa nacistické Nemecko bude vyvíjať. Po prečítaní je až nepochopiteľné ako dlho a úspešne sa Hilter vyhýbal atentátom.


Pablo Kral
26.07.2014

V jednom válečném dokumentu (a jistě i jinde) zaznělo, že je vlastně dobře, že Hitler přežíval až do posledních chvil. Kdyby Stauffenberg nebo jiní případně uspěli, mohlo by mnoho němců po válce říkat, že „náš Adolf by to ještě dokázal - vývoj války by nakonec zvrátil“, a v srdcích nacistů by fürer stále žil a dával naději... V samotném finále byl tyran cennější živý než mrtvý. Něco na těch slovech je...
Kdybych na první stránce knihy nevěděl, jak to všechno nakonec dopadlo, strašně bych Stauffenbergovi fandil a považoval za pravděpodobné, že se atentát zdaří. Jenomže při fürerovi stála jeho pověstná Prozřetelnost, a tak bych se kýženého konce příběhu jednoho statečného plukovníka nedočkal. Pro mě je to za pět hvězdiček - knížka sice útlá, ale vše podstatné bylo řečeno, a já ji hltal jako prvotřídně upečený thriller.

vorenus
24.08.2013

Nemohu souhlasit s komentáři přede mnou!!!!!Tohle se čte hodně dobře a ani se mi nechce uvěřit, že se to stalo!!!Je vidět, že i na straně němců bylo mnoho hrdinů, co poznali, že jsou v rukou šílence a pokusili se ho odstranit.

Tulenik
05.03.2013

Přelouskat tuto čistě faktografickou monografii byl pro mne opravdu oříšek (rozečtena minimálně dva roky). Nejsem historik, jsem pouhý čtenář a bylo to na mne příliš kostnaté, příliš neživé.
Autor se omezil opravdu jen na čistou faktografii a přizpůsobil tomu i svůj autorský jazyk - žádné obraty vyjadřující domnělé emoce, žádný popis krajin, vjemů, počasí.
Nic, co by nebylo doloženo v dokumentech a bylo by pouhou fikcí.
Stauffenbergova legenda z této knihy opravdu nevyplývá - je to strohý popis života hrdiny snažící se uchopit a popsat souvislosti, ale úplně ignoruje osobnost.
Nu, pro historika je to asi takto dobré, ale já už na další knihu tohoto autora nebudu mít odvahu.

maryzka
01.05.2012

Je to životopisné dílo bohužel jsem se nedozvěděla osudy dětí hraběte, vždycky se těším ale bohužel tato kniha byla na to dost strohá