Hrabě Monte Cristo I (třísvazkové vydání)

Hrabě Monte Cristo I (třísvazkové vydání) https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56033/bmid_hrabe-monte-cristo-i-kniha-zCT-56033.png 5 407 51

První svazek obsahuje 1. a 2. díl. Ilustrace / Fotografie: obálka a úprava Šváb Jaroslav Edice Vpřed,sv. 98

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Mladá fronta

Le Comte de Monte-Cristo , 1844

AndreaD
19.05.2014 5 z 5

Skvost medzi historickými románmi. Nemilosrdné, trpké, vťahujúce. Pozor ale na výber filmovej podoby...

Yorika
22.01.2014 4 z 5

První díl úžasné triologie o jedné velkolepé pomstě nás přivádí k mladému Edmondovi Dantesovi.Příběh je teprve na začátku a Dantes má před sebou skvělou budoucnost v podobě kariéry námořního kapitána a svatby s krásnou Mercedes.Všechno se ale nějak zhatí...Literární klasika.

Jack Bauer
02.11.2013 5 z 5

Jeden z mých nejoblíbenějších historických románů. Různé filmové podoby jsem viděl několikrát snad všechny, nikdy si tento obehraný příběh točený stále dokola a nová filmová zpracování nenechám ujít. Pomsta je naprosto dokonalá, takhle bych se mstil všem politikům a kriminálníkům, aby poznali to utrpení co způsobují jiným. Šibenice by byla pro ně vysvobozením.

pakoshka
22.05.2013 5 z 5

Klobouk dolů před autorem, tohle dokáže jenom mistr. Všechny tři díly jsem zhltla jedním dechem.

Lucie123
10.05.2013 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila a pomsta hraběte byla dle mého dokonalá =D. Velmi čtivě napsaná kniha, i když občas na úkor historie a pravdivosti. Přesto velký zážitek a určitě doporučuji.

kowalenska.m
25.02.2013 5 z 5

Byla jsem velice příjemně překvapena. Miluji Danteho. Je takový, jaký má být a je v něm víc a víc. Navíc je stále trochu záhadný. Historické romány miluji a tak tedy i tento. Vřele doporučuji ! :)

aychend
17.11.2011 5 z 5

Výborná knížka!!! Jsem z ní mile překvapená a vrhám se na další díl.

WEIL
17.08.2011 3 z 5

Vše začíná jako v pohádce, ale pak to utrpení, a přece sse ze zajetí dostane, a vše se obrací k dobrému konci.

Langosh
09.08.2011

Nádherná kniha, perfektní příběh! Mohu doporuit každému! Myslím, že by se každému mohl líbit, sice dluhý,ale to mám rád! Nemám rád krátké knihy, které skončí po 200 stranách a napětí z knihy trvá chviličku.

Siginek
10.07.2011

Cetla jsem nekdy v 15-ti letech, takze pro me byla malinko obtizna a zdlouhova ta cast, kdy je hrdina v kobce...tak jsem tuto cast preskocila a zhruba v polovine knihy se k ni zase vratila - diky bohu.

Adriana.82
19.06.2011

Sice jsem film viděla,ale kam se hrabe na tohle vydání ... úžasný,rozsáhlý ,napínavý příběh psaný starou češtinou :) někdy se vyplatí zahrabat na půdě po literatuře po předcích :)

láska 19. století Francie francouzská literatura zrada nenávist pomsta dobrodružství utrpení odsouzení nevinného

Alexandre Dumas, st.
francouzská, 1802 - 1870
1974  91%Tři mušketýři 1. díl
2008  76%Robin Hood
2003  89%Tři mušketýři
1957  93%Hrabě Monte Cristo I (třísvazkové vydání)
1972  87%Tři mušketýři po dvaceti letech

Kniha Hrabě Monte Cristo I (třísvazkové vydání) je v