Hrabě de Chanteleine (+ Edgar Poe a jeho dílo)

Hrabě de Chanteleine (+ Edgar Poe a jeho dílo) https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276517/bmid_hrabe-de-chanteleine-edgar-poe-a-je-SKS-276517.jpg 4 6 2

Hrabě - příběh vsazený do období Velké francouzské revoluce, konkrétně do válek v kraji Vendée. Sice fiktivní příběh, ale s reálnými postavami té doby a v historických souvislostech. Pro Verna byla inspirací skutečná postava vendéeských válek, poručík Pierre-Suzanne Lucas de La Championnière (1769-1828) sloužící pod Charettem /celým jménem Francois-Athanase de Charette de La Contrie/ (1763-1796), generálem katolické a královské ermády. Poe -Vernova esej pojednávající o autorovi, jehož obdivoval a kterým byl ovlivňován při psaní některých ze svých knih. Na vybraných povídkách Verne ukazuje genialitu umělce, který se nesmazatelně zapsal do světové literatury a jehož dílo nebylo ve svém žánru nikdy překonáno.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Návrat

Le Comte de Chanteleine , 1864

SidoniaL.
SidoniaL.
02.05.2020 4 z 5

Je to pro tvorbu Julese Vernea trochu netypické dílko. Je v něm dobrodružství, je napínavé, to ano, ale moc fantazie a vynálezů v něm není, vlastně vůbec žádné. Jules Verne se nám zde představuje jako oddaný katolík a monarchista. Děj se odehrává v době povstání ve Vendée, které bylo zběsile potlačeno francouzskými revolucionáři, a to se surovostí, která nemá obdoby! Kniha je opatřena velkým množstvím historických vysvětlivek a údajů, což může být pro mladého čtenáře náročné, samotný děj je naopak jednoduchý až na hranici naivity. Přesto knihu vřele doporučuji a věřím, že si své čtenáře najde!

Humpa
Humpa
13.01.2016 3 z 5

Další z těch netypických Verneovek, které nemají nic společného se sci-fi či technologiemi obecně. Ale není to špatné, to vůbec ne.