Hra svalů

Hra svalů https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187624/bmid_hra-svalu-WDW-187624.jpg 4 261 42

Darju, hlavní postavu románu Hra svalů, osud zřejmě moc rád nemá, jinak by ji nepřivedl do cesty zlatovlasého svalovce Arnošta.Hlavní hrdinka pochopí, že není zlato všechno, co se třpytí, když je jí souzeno projít strastiplnou cestu vedle Arnošta.Přijde na ní téměř o všechno, co má, nebo by mít mohla. Ztratí věrného a charakterního obdivovatele, dobrou přítelkyni, zaměstnání, několik kilogramů živé váhy a nakonec téměř i holý život.... celý text

Romány , Pro ženy , Literatura česká

Vydáno: , Rod

niknikita
30.05.2023 5 z 5

Příjemný návrat k autorce příběhů, které píše sám život.
Forma, kterou zvolila, byla příjemně osobní, jako když sedíte s kamarádkou u sklenky vína a ona se vám svěřuje slovy: "Poslechni si, jaká jsem byla kráva."

Aleh
05.09.2020 3 z 5

Vztah muže a ženy má opravdu tolik podob, že by se jich člověk nedopočítal. Jsou vztahy, které člověka obohatí a provází jej celým životem. To však není případ Darji, kterou vztah připraví o mnohé... Další z příběhů Simony Monyové,, která vypráví o jedné takové podobě lásky. Čtení pro ženy na jeden večer.

lucie9998
13.04.2020 4 z 5

Knihy Monyové mám velmi ráda, maji v sobě vždy nadhled a humor, i když se jedná o vážné téma.

tabaluga
04.08.2019 3 z 5

Láska je opravdu slepá, jen škoda, že hlavní postava si to uvědomila pozdě...jen mi pořád nešlo do hlavy, jak takový vzdělaný člověk může propadnout závislosti...asi nějaké trauma...

JancaMia
16.02.2019 5 z 5

O tom že vztah muže a ženy , nemusí být vždy procházka růžovou zahradou ..

PetiJelinkova
16.09.2018 5 z 5

Život není žádná pohádka. Nečekejte žádnou přeslazenou romantiku, ale celkem drsný osud zamilované ženy.

stju
11.08.2018 4 z 5

Souhlasím s názorem, který tu opakovaně zazněl - i podle mne kniha patří mezi ty zdařilejší od Simony Monyové. Velmi oceňuji, že způsob, kterým je kniha napsána, odpovídá záměru, který podle slov hlavní postavy Darji, autorka sledovala: "Že je to banální příběh? Berte to prostě tak, že je mi smutno, co s dlouhými víkendy, a občas se potřebuju vypovídat."

cori
01.08.2018 3 z 5

Krátký příběh o Darje, která si své pobláznění kulturistou vyžrala až do hořkého konce, patří mezi ty lepší práce autorky.

EvikU.
07.04.2017 4 z 5

Reálné, bohužel pravdivé. Ale čtivé.

StihOMam
14.03.2017 3 z 5

Autorka umí napsat příběh, který se vám odvíjí před očima rychlostí jednoho odpoledne. Čtivé a reálné, smutné a trochu přemýšlivé. Stačí však jednou.

marketka7279
04.01.2017 3 z 5

zajímavá ... ale pro mě osobně velice smutná kniha :(

elaine
16.06.2016 5 z 5

Doporučuji. Patří mezi jedno z vydařenějších děl Monyové.Přečteno poměrně rychle.

sipkulka
21.02.2016 4 z 5

Super i když smutná oddychovka ....

Kedi
18.02.2016 5 z 5

Přečteno jedním dechem během odpoledne. Doporučuji jako povinné čtení pro mladé dívky i ženy. Závěr mě dorazil.

radus
17.02.2016 4 z 5

Pěkná i když trošku smutná knížka o lásce, která někdy dokáže být slepá...

prochajda
27.11.2015 5 z 5

dojemný, smutný příběh....holt, "každý je sám strůjcem svého štěstí"

Marsemotýlek
15.09.2015 odpad!

Na konci této knihy jsem brečela jak želva. Moc hezky napsaná knížka

Mruskulka
07.07.2015 5 z 5

Příběh dívky, která přes svou zamilovanost nevidí chyby svého miláčka. Až když jí postihne smrt jejího synáčka, pochopí, že je její miláček obyčejný narcis.

Jitaku
06.05.2015 4 z 5

Kniha je opravdu "ze života", moc se mi líbila. Zaobírá se zajímavým tématem, nutí čtenáře přemýšlet, co všechno jsou lidé pro lásku schopni obětovat. Doporučuji přečíst.

Klára90
01.11.2014 5 z 5

Kniha mě absolutně dostala. Přečteno za jeden den, byla jsem naprosto vtažena do děje. Tak reálně napsaný příběh....skvělá knížka.

pro ženy

Simona Monyová (p)
česká, 1967 - 2011
2011  76%Srdceboly
2003  82%Tchyně a uzený...
2006  76%Sebemilenec
2005  81%Krotitelka snů