Hra s ohněm

Hra s ohněm https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301234/bmid_hra-s-ohnem-vaU-301234.jpg 4 422 142

V potemnělém římském obchůdku se starožitnostmi objeví houslistka Julia Ansdellová náhodně notový zápis neobyčejné, neznámé skladby – valčíku Incendio – a jeho zvláštní melodie, plná vášně, bolesti i mrazivé krásy, jí okamžitě učaruje. Julia se rozhodne Incendio nastudovat a seznámit s ním veřejnost. Vrátí se domů do Bostonu, ale od okamžiku, kdy se její smyčec dotkne strun a vzduch se rozezní ohnivými, hypnotizujícími tóny, začne se dít cosi podivného – a Juliin svět se octne v ohrožení. Ve snaze ochránit svou rodinu se Julia rozhodne vypátrat autora skladby a důvod, proč vznikla. Ve starobylých Benátkách objeví desítky let staré tajemství. Kdosi je však odhodlán zabránit odhalení pravdy, ať to stojí cokoli. Výjimečný samostatný thriller autorky případů Jane Rizzoliové a Maury Islesové, mimořádný tím, že houslovou skladbu, která tvoří jeho hlavní zápletku, složila sama Tess Gerritsenová…... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Playing with Fire , 2015

Leena
13.06.2019 4 z 5

Přečetla jsem za pár hodin, dojemné, ale něco tomu chybělo, proto plný počet dát nemůžu:-(

iLuciferie
12.06.2019 3 z 5

Více se mi líbila linka s Lorenzem. Juliin příběh mi přišel hodně přitažený za vlasy.

wlado
24.05.2019 4 z 5

Tess je skutočne výborná spisovateľka. Výborný námet, skvelý dej a brilantný záver.

kob
06.05.2019 5 z 5

Jedna z těch knih, na které určitě nezapomenu.

LuciezOstravy
23.04.2019 5 z 5

Tato malá knížka na mě udělala veliký dojem! Objevila jsem jí díky Čtenářské výzvě. Dva silné příběhy v různých časových rovinách spojené překrásnou (poslouchala jsem ji na internetu) valčíkovou skladbou Incendio, kterou složila sama autorka. Mohu jen doporučit.

dulenka
22.04.2019 5 z 5

Nikdy nesmíme zapomenout !!!
Autorka umí vtáhnout do děje, zajímavé propojení událostí a časů,..
Příběh, který vás jen tak neopustí.....

elotriel
15.04.2019 5 z 5

Tak tahle knížka se mi fakt líbila a přečetla jsem ji jedním dechem.

Tazi78
11.04.2019 5 z 5

Fascinující a bolestný příběh. Přečteno jedním dechem se slzami v očích. Doporučuji!

ivakola
05.04.2019 5 z 5

Velice čtivá knížka. Jak už jsem dříve uvedla knížky od Tessy mě vždy mile překvapí a ani Hra s ohněm není vyjímkou. Opravdu dobře napsané.

Stanas513
04.04.2019 5 z 5

Přesto, že moc nemusím knihy, které se zabývají i tématikou války, tato kniha ve mně zanechala zvláštní pocit. V polovině knihy jsem začala věřit, že za všechno může dítě (kdysi jsem četla hororovou povídku "Malý vrah" ), ale nakonec se ukázalo, že je nemocná matka. Zápletka s hudební skladbou se mi také líbila. Pokud je někdo milovníkem vážné hudby, Incendio od Tess G. je opravdu krásná skladba.

DJANKA
26.03.2019 4 z 5

Knížky od Tess mám moc ráda a ani tahle není výjimkou. Asi jako většině ostatních se i mě líbil více příběh z minulosti, ale byla jsem zvědavá i na ten současný. U něho jsem se trochu bála, že to bude vysvětleno nějakým nadpřirozenem, což já nemusím. Naštěstí to tak nebylo. Za mě určitě knížku doporučuji k přečtení. Mě se líbila.

kuti
15.03.2019 5 z 5

Kniha jako taková byla dobrá. I když téma první dějové linky mělo pro mne dost jednoduché zakončení. A téma druhé dějové linky... no smutný osud Židů.
Ale co mne opravdu dostalo, je skladba Incendio. Nejen, že je naprosto úžasná a při četbě knihy jsem si ji pouštěla stále dokola, takže jsem ji slyšela snad 100x. Ale fakt, že ji složila sama autorka, mě úplně odzbrojil.

Pauline23
11.03.2019 4 z 5

Kniha je čtivá. Líbí se mi jak se střídá minulost s přítomností. Tajemná minulost se zamilovaným párem se mě líbila asi víc. Nesmí se zapomenout na hrůzy války. V přítomnosti mě bylo líto kocoura. Závěr byl takový uspěchaný. Jdu si poslechnout skladbu. Díky výzvě jsem se dokopala k této knížce v knihovně. Stojí za přečtení. Takže díky.

Zdekat
10.03.2019 4 z 5

Četl jsem do čtenářské výzvy, americká houstliska díky starým notám z antikvariátu objevuje hrůzné reálie válečné evropy, se kterými jsme postupně a opatrně seznamováni v druhé dějové lince. Čtivě a myslím i s řadou nepříliš známých pohledů na popisované události, které se skutečně staly. Psáno asi hlavně pro americké čtenáře, kteří nemají v sobě zakořeněnou zkušenost s válkou jako Evropané - zřejmě i proto historický příběh provázaný se současností.

Dela111
08.03.2019 4 z 5

V knize jsou dvě dějové linie, které spojuje záhadný valčík s názvem Incendio (oheň). Jak moc ten název vypovídá, poznáme na konci.
Děj z minulosti je dobře vymyšlený. Začíná těsně před druhou světovou válkou, hlavní postavou je talentovaný houslista Lorenzo. Děj se točí kolem hudby a první lásky. Do toho zasáhne nemilosrdně válka... Podobných osudů bylo jistě hodně a tady je to poutavě napsané.
Děj ze současnosti s houslistkou Julií je proti tomu slabý, umím si v tomto případě představit daleko lepší pro spojení s minulostí.
Je to škoda, ten příběh měl obrovský potenciál, mohl z něj být román dvojnásobného rozsahu.
Za děj z minulosti 4*.

pingu1
05.03.2019 4 z 5

Samostatná kniha, trochu nezvykle dvě dějové linie. Místy drsná, každopádně zajímavá ...

katka.oo
05.03.2019 5 z 5

Na knihu jsem se chystala už dávno, ale pak jsem od ní upustila a teď jsem si ji přečetla do výzvy a můžu říct velice mile mě překvapila, čtivé, pro mě výborné téma, dobré propojení 2 příběhů z minulosti a současnosti. Hlavně ten z minulosti mě zaujal, smutný příběh, ale je pořád potřeba o tom psát, aby se nezapomnělo...

jarabr
03.03.2019 4 z 5

Dočetl jsem první část a byl jsem překvapený nenadálým ukončením. Říkal jsem si, že to tedy bude asi povídková knížka. Po druhé části jsem pochopil o co běží - zajímavě komponovaný příběh, kde se prolíná historie a současnost. Historie přidává mrazivý nádech tajemna, současnost má v sobě jiskru napětí a zvědavosti, co se to vlastně děje. Po propojení dějových linek vzniká uvěřitelný příběh s dobře vysvětleným rozuzlením, založený na skutečných historických událostech.

munka
28.02.2019 5 z 5

Napínavý príbeh, striedanie súčasnosti a minulosti. Záver nečakaný a prekvapivý. Doporučujem.

janesis
24.02.2019 3 z 5

Jsou to vlaste dva příběhy v jednom a oba pro mne byli zajímavé a čtivé.