Hra s ohněm

Hra s ohněm https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301234/bmid_hra-s-ohnem-vaU-301234.jpg 4 422 142

V potemnělém římském obchůdku se starožitnostmi objeví houslistka Julia Ansdellová náhodně notový zápis neobyčejné, neznámé skladby – valčíku Incendio – a jeho zvláštní melodie, plná vášně, bolesti i mrazivé krásy, jí okamžitě učaruje. Julia se rozhodne Incendio nastudovat a seznámit s ním veřejnost. Vrátí se domů do Bostonu, ale od okamžiku, kdy se její smyčec dotkne strun a vzduch se rozezní ohnivými, hypnotizujícími tóny, začne se dít cosi podivného – a Juliin svět se octne v ohrožení. Ve snaze ochránit svou rodinu se Julia rozhodne vypátrat autora skladby a důvod, proč vznikla. Ve starobylých Benátkách objeví desítky let staré tajemství. Kdosi je však odhodlán zabránit odhalení pravdy, ať to stojí cokoli. Výjimečný samostatný thriller autorky případů Jane Rizzoliové a Maury Islesové, mimořádný tím, že houslovou skladbu, která tvoří jeho hlavní zápletku, složila sama Tess Gerritsenová…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Playing with Fire , 2015

krejcovka76
13.03.2018 5 z 5

Čekala jsem, co vzejde z pera Tess, když hlavními hrdinkami nebudou Maura a Jane. Nakonec jsem zjistila, že jde o trochu jiný styl (připomnělo mi to Zahradu kostí), ale opět skvěle napsaný. Hudba Vás provází celým příběhem a je jedno, jestli je to dnešní doba nebo hrůzná doba války. Příběh Lorenzovo rodiny je tragický, ale bohužel velmi podobný či stejný jako dalších tisíců rodin, které touto mašinérií táborů a plynových komor prošly. Nevím, jak ostatní, ale ve mě po přečtení zůstává smutek nad zrůdností toho všeho, nad tragickými osudy a hlavně nad tím, že v dnešní době se začínají stupňovat útoky na "jiné rasy a víry" a jen doufám a "modlím se", abychom nebyli zaslepení, hlušší jako většina při nástupu Hitlera. Protože už víme, že lidstvo, národy a jedinci umí nenávidět, ublížit a zabít......

veveronka
25.02.2018 3 z 5

šlo to

rubit
28.01.2018 4 z 5

Děj, odehrávající se v současnosti, je přitažený za vlasy, ale ten druhý, odehrávající se v Itálii během druhé světové války, mě velmi chytl za srdce. Tess Gerritsen je opravdu výborná vypravěčka. Pustila jsem si i její skladbu k této knize Incendio (viz komentář kolacky) a musím napsat, klobouk dolů autorce za její talent, neskutečně krásná skladba, která dotváří jedinečnou atmosféru ke knize a ději z Itálie.

Barumic
20.01.2018 4 z 5

Rozhodne nic pro citlive matky :-)

JosefKomensky
12.12.2017 5 z 5

Knizecka o95 strankach, ktera je nabita takovym mnozstvim deje a temat. A ke vsemu ten nadherny konec - treba se s Lilly jeste nekdy nekde v nejake dalsi Tessine knize setkame ;-)

biairicia
06.11.2017 5 z 5

Tess umí i bez Jane a Maury :) Krásná knížka. Síla hudby, příběh židovské rodiny, životní příběh Julie a zvrat jak ma být. Super!

konicekbily
05.11.2017 5 z 5

Tess propojila dvě časová období - dva časově vzdálené nezávislé příběhy - notovým zápisem zajímavého valčíku nikde a nikým prozatím nepublikovaným, nikým nenahraným. Pěkně nás provedla oběma části příběhu a vysvětlila zdánlivě nevysvětlitelné. Umí psát i něco jiného, nejenom "pitevnu".

hs777
07.10.2017 5 z 5

Úplně něco jiného než série Jane & Maura a přesto vynikající. Ta současná i historická linka byla natolik strhující, že když jsem se začetla do jedné, jen velmi nerada jsem ji opouštěla. Obě byly natolik dechberoucí, že by obstály i jako samostatné příběhy. A scény popisující skladbu,hru a hudební souznění mezi Lorenzem a Laurou pohladily na duši a svědčí o dalším výjimečném nadání Tess. Jen jedno mi v knize scházelo - notový part k tomu zvláštnímu valčíku Incendio, abych si ho mohla zahrát.

SilvieSisinka
29.09.2017 4 z 5

Oddechova detektivka od Tess :-)

Trina1
17.08.2017 4 z 5

No, knížka byla velice poutavá, přečetla jsem ji za jeden den... Ale ten závěr, ten byl opravdu zvláštní.

ArwenAragorn
01.08.2017 5 z 5

I tato kniha, jako myslím všechny od autorky, je velice čtivá, má spád, a ani mně nevadilo, že v ní nevystupuje obvyklá dvojka Jane a Maura. Děj se odehrává ve dvou úrovních- v současnosti a v období 2. světové války a těsně před válkou. Oba příběhy spojuje starý notový zápis a postará se o dostatečné napětí při čtení.

Lolila
26.07.2017 4 z 5

Úplne iné ako séria s Jane a Maurou:-). Ale kniha ma zaujala. Na pár stránkach napísaný krásny, ale zároveň aj smutný príbeh, kde sa prítomnosť prelína s minulosťou. A záver úplne prekvapil, to som nečakala. Jednoducho T. G. je skvelá spisovateľka.

Dousabel
08.07.2017 3 z 5

Mám moc ráda Tess Gerritsen, ale tohle mi vůbec nesedlo. Nějak se mi ty dvě dějové linky k sobě nehodily, přišlo mi to nepropracované, začátek byl dobrý, ale uprostřed knihy mi přišlo, jak kdyby se s tím autorka sama trápila a nevěděla, jak pokračovat. Jane a Maura jí jde rozhodně lépe :)

kyssling
02.07.2017 5 z 5

Veliké překvapení ! Skvělá kniha - je vidět, že Gerritsenová už nepotřebuje Mauru a Jane ke skvělé detektivce !

lenuskav
04.05.2017 4 z 5

Knizka ctiva ale ten konec...?

Kodetka
01.05.2017 5 z 5

Opět skvělá knížka. Přítomnost i minulost děje je napínavý, finální zápletka absolutně nečekaná. Moc se mi kniha líbila.

muchomurka
11.04.2017 3 z 5

Zajímavý námět, dobře zpracovaný. Ale prostě mi to nesedlo, hlavně příběh Lorenza. Chápu, že bez něj by to nešlo, ale bohatě by mi stačilo, kdyby ho Julie postupně skládala dohromady, pátrala, co se stalo a pak ho odvyprávěla. Tady mě příběh v minulosti neseděl, protože jsem cítila příšernou bezmoc a smutek a to, že s tím nemůžu nic dělat. (Přitom třeba v Zahradě kostí byl příběh v minulosti velmi napínavý i přes určitou bezútěšnost převážně pozitivní.)
K současnému příběhu Julie - lehce zkratkovité, ale čtivé. Sice mě štvala, jak se chovala, ale i tak jsem jí držela palce, ať to dobře dopadne a má zase šťastnou rodinu a pohodu.

Pája1965
08.04.2017

Jako vždy OK. 1*

pokecka
11.03.2017 5 z 5

Knížka byla jiná, než jsme od autorky zvyklí. Nicméně proplétání historie se současností bylo napsáno s citem. Příběh mně tak pohltil, že jsem knihu přečetla za 4 dny. Že autorka je hudebnice tělem i duší, to jsem nevěděla, mile mně to překvapilo. Sama jsem hrála na housle a tento příběh byl opravdu napsán s citem pro hudbu. Řekla bych, že je někdy dobře, když nevíte, co vás v příběhu čeká a očekáváte klasickou Tess Gerritsen. Za mně plný počet hvězdiček !

studentice
03.03.2017 3 z 5

Knížka nebyla špatná, ale znám lepší knížky od této autorky. Musím ale přiznat, že mě závěr knihy překvapil. Zápletka byla ovšem podle mě místy přitažená za vlasy.