Hra s ohněm

Hra s ohněm https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301234/bmid_hra-s-ohnem-vaU-301234.jpg 4 422 142

V potemnělém římském obchůdku se starožitnostmi objeví houslistka Julia Ansdellová náhodně notový zápis neobyčejné, neznámé skladby – valčíku Incendio – a jeho zvláštní melodie, plná vášně, bolesti i mrazivé krásy, jí okamžitě učaruje. Julia se rozhodne Incendio nastudovat a seznámit s ním veřejnost. Vrátí se domů do Bostonu, ale od okamžiku, kdy se její smyčec dotkne strun a vzduch se rozezní ohnivými, hypnotizujícími tóny, začne se dít cosi podivného – a Juliin svět se octne v ohrožení. Ve snaze ochránit svou rodinu se Julia rozhodne vypátrat autora skladby a důvod, proč vznikla. Ve starobylých Benátkách objeví desítky let staré tajemství. Kdosi je však odhodlán zabránit odhalení pravdy, ať to stojí cokoli. Výjimečný samostatný thriller autorky případů Jane Rizzoliové a Maury Islesové, mimořádný tím, že houslovou skladbu, která tvoří jeho hlavní zápletku, složila sama Tess Gerritsenová…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Playing with Fire , 2015

janulka1310
21.02.2019 5 z 5

Perfektní téma, dokonalá zápletka, zajímavě vystavěný příběh...Jediné, co bych vytkla, mohlo to být delší a propracovanější, určitě by si to příběh zasloužil.

mata57
16.02.2019 3 z 5

Příběh hudebnice jako ne moc povedený rám obrazu vážných historických událostí v Itálii během II. světové války. Toť Hra s ohněm.

Sova15
14.02.2019 5 z 5

Četla jsem k vůli výzvě, ale knížka mile překvapila. Napínavý děj, drsné líčení holocaustu a navíc na základě pravdivého příběhu.

Zdenas5
13.02.2019 4 z 5

Kniha se mi celkem líbila, obě dějové linie byly zajímavé, jen u konce jsem si říkala to snad ne. Pak se to sice vše celkem logicky vysvětlilo, ale ubírám jednu hvězdičku. Poslechnout si skladbu určitě stojí za to.

iveta3689
10.02.2019 3 z 5

Děj je rozvláčný, spíš utahaný. Linka s minulostí je sice svižnější, ale lacině využívá hrůzy 2. světové války. Konec je dost uspěchaný, bez nápadu.

hanzmb
08.02.2019 5 z 5

Už dlouho jsem se na nějakou Gerritsenovou chystal. Nakonec jsem se k tomu dostal díky výzvě a vůbec nelituji. Doufám, že i díly ze série budou tak dobré. Střídání psychických hrůz hlavní hrdinky s popisem ponurého období konce 30. a začátku 40. let. bylo fantastické. Nakonec vše logicky vysvětleno, bez nutnosti si pomáhat nějakou vyšší mocí. Jen mne trochu zarazilo to okopírování "vražedné hračky" z povídky Raye Bradburyho Malý vrah. U nás vyšla koncem 60. let ve sborníku Tichá hrůza.

Dumicek
04.02.2019 5 z 5

Hodně silná kniha, která Vás zavede do 2. světové války a k deportaci italských židů v Benátkách...byl to silný příběh nenaplněné lásky a hlavně plný krutostí, které napáchala tato doba..děj se prolíná se současností, kde si houslistka zakoupila soubor cikánských písní kdesi v Itálii v jednom starožitnictví..v něm byla ukrytá dosud neznámá skladba valčíku..Julia po několika nepříjemných zážitcích začne pátrat kdo tuto skladbu napsal a proč jí a její rodině přinesla neštěstí...je to zas něco jiného než na co jsme u Tess zvyklé, ale o to více emocionálně založené a silné dílo. Mohu jen doporučit.

Olous1
26.01.2019 5 z 5

Tak jsem opět sáhla po mé oblíbené autorce Tess Gerritsenové a mohu opět jen napsat,že to byl zážitek.Dějové linie mi nevadily.Kniha byla i velmi emotivní...láska,ale i hrůzy které museli židé za války prožívat.Ale i konec překvapil.Doporučuji.

petrzel
22.01.2019 5 z 5

Moc se mi kniha líbila,zajímavý děj a proplétání dějů bylo skvělé.

Tiffany
21.01.2019 5 z 5

Autorku jsem neznala, spíš jsem nechtěla po knížce „Paganiniho duch“ opustit detektivní žánr s hudebního prostředí. A našla jsem. Opět housle… a opět se tu objevuje italská Cremona, což je italské historické město v oblasti Lombardie, známé především výrobou houslí…. , opět zazní Paganiniho Capriccio čp. 24…. Takže se tak trochu vracím … a navíc se tady příběh posunul do válečného období a měl tak ještě jiný rozměr , včetně mysteriózna. Čtivý příběh.
PS : Závidím všem, kteří si z notového papíru uslyší v hlavě hudbu… a zařazuji do letošní výzvy knížek s lichým počtem stran, neboť kapitoly jsou rozepsány od str. 9-198.

Chesterton
02.01.2019 4 z 5

Asi jsem taky četla lepší věci, ale mám ráda autorčin úsporný styl. Nikoli poprvé ukázala , že celkem zvládá i jiná prostředí než pitevny a okolí s Maurou a Jane. Ještě si pustím skladbu okolo které se vše točí. (viz. komentář kolacky)

sgjoli
26.10.2018 3 z 5

Bohužel musím říct, že z těch knih, co jsem od Gerritsenové dosud četla, je „Hra s ohněm“ asi zatím ta nejslabší. Dějová linka ze současnosti mi místy přišla trochu překotná a zbytečně "zrychlená". Ta linka z minulosti mne bavila daleko víc - klidně by z toho mohl být samostatný historický román. Upřímně, poněkud zklamání, čekala jsem od autorky trochu víc. Nebylo to úplně nejhorší, ale už jsem od Gerritsenové četla lepší věci...

lea735
22.10.2018 5 z 5

Hezky napsané . Jiná Tess, ale nevadilo mi to. Drsný příběh z koncentračního tábora a hledání pravdy.

Toňula
20.10.2018 4 z 5

Tess Gerritsen psát umí, což potvrzuje tento příběh, naprosto odlišný od jejích detektivních thrillerů s oblíbenými postavami Jane a Maury. I tentokrát nechybí napětí, jehož zdrojem není tentokrát zločin a jeho původce, ale tajemná skladba a okolnosti jejího vzniku, které nečekaně ovlivní život nadané houslistky. Přečteno jedním dechem.

trudoš
13.10.2018 3 z 5

Napínavý thriller s mysteriózní zápletkou, pokažený pragmatickým závěrem a v důsledku i krátkým rozsahem. Chápu autorčinu potřebu vnitřně se vypořádat s hrůzami židovského holocaustu, ale na můj vkus se jí to nepovedlo právě důstojně. Přitom stavba zápletky není špatná, jenže samotné zpracování by víc slušelo povídce. Nebo naopak velkému románu, ovšem ten už by skutečně potřeboval dějovou linku s pořádně rozehranou legendou. Takhle působí výsledek schematicky, uspěchaně a zároveň lacině - viz závěrečná pointa. Upřímně, to už bych raději nějakou tu nadpřirozenou kletbu. Na druhou stranu, úchylů jako jsem já, zas není tolik, takže Tess Gerritsenová zvolila pravděpodobně správnou cestu.
Po řemeslné stránce jinak průměr, který při srovnání s předchozí autorčinou tvorbou zklame buď svou jinakostí, nebo naopak potěší tím, jak vybočuje z řady. Záleží, jakého jste ražení. Osobně se ale nedokážu zbavit pocitu promarněného potenciálu, protože z toho mohla být moc pěkná epizoda v Krajních mezích.

Johhanka79
19.08.2018 5 z 5

Čtivé, nápadité. A dopadlo to dobře:-) pravda zveřejněna. Smutné osudy. Téma neotřelé. Pět hvězdiček. Není co dodat:-)

efka.saf
03.08.2018 4 z 5

Tak po dlouhé době zase Tess, ale tentokrát ne úplně typická. Ale prostě Tess :). V poslední době jsem sáhla po několika knihách s tématem holokaustu, což pro mě bylo relativně nové a místy náročné. Válečná tematika není sama o sobě zrovna oddechové čtení, proto jsem se rozhodla nyní sáhnout po osvědčené klasice, která nikdy nezklame (pěkná svižná detektivka od Tess) a vytáhla jsem tuto útlou knížečku, aniž bych předem studovala, o čem děj bude. A ejhle, zase ta druhá světová a tragické osudy Židů.

Děj se odehrává ve dvou liniích - druhá světová válka a současnost. Spojovacím článkem je démonický valčík Incendio. Jakmile jsem začala číst, velmi jsem si užívala obě dějové linky. Ale když jsem dočetla, přiznávám, že ta ze současnosti na mě působila tak nějak "netessovsky" a nepřirozeně. Knížečka se odvíjela jen na 200 stranách, proto na vykecávání nebyl čas, ale konec byl celkově rychle sfouknutý a úplně pravděpodobně to také nepůsobilo. Oproti tomu druhá dějová linka - židovská, byla nesmírně zajímavá a na konci neskutečně smutná. Ještě že tu nebyl prostor na něco víc, protože takhle mi to bohatě stačilo. A co se týče skladby? No, nejsem odborník, ale velmi se mi líbí. Je skvělé, že si člověk Incendio mohl pustit a lépe se tak vžít do děje a osudů tamních lidí.

Když tedy svůj dojem z knihy vyhodnotím a zprůměruji, vyjdou mi hezké 4*. Díly s Rizzolkou mě sice oslovují víc, ale i tak má tato kniha (především za doprovodu zmíněného valčíku) své zvláštní kouzlo a sílu.

moudivlacek
05.07.2018 4 z 5

Velmi zajímavá kniha a od autorky jsem toto nečekala, a musím říci, že to bylo překvapení. Děj v současnosti byl pro mne trochu "divný" - nedokázala jsem si představit, že by matka tak "rychle" změnila svůj názor na dcerku, víc nebudu prozrazovat, ale minulost - ta byla skvěle napsána, když jsem četla o Lorenzovi, byla jsem s ním v té době a cítila jsem jeho i jeho hudbu. Na konci mi tekly proudy slz, které jsem se ani nesnažila maskovat. Byla to příšerná doba, kterou si dnes málokdo asi umí představit. Doufejme, že se nikdy nebude opakovat!!!
Takže, není to detektivka a není to dle mého ani thriller, ale skvělé čtení určitě ano.

Kerberos
02.06.2018 4 z 5

Nebylo to špatné,ale jiné autorčiny knihy se mi líbily více.

harena
22.05.2018 5 z 5

Skvělá kniha a úplně jiná, než série s Jane a Maurou a opravdu mě mile překvapila. Hlavní děj se odehrává ve dvou úrovních - za druhé světové války a v současnosti. Jak sama Tess píše, v této Hře s ohněm chtěla uctít prosté muže a ženy, jejichž nenápadné činy lidskosti a obětování nám všem dávají naději. Také jsem si pustila valčík "Incendio" - skladbu, která tvoří hlavní zápletku příběhu. Úžasná. Paní Tess Gerritsenová je nejen výborná spisovatelka, ale i skvělá klavíristka, a její kniha si zaslouží určitě pět hnězdiček.