Hra s ohněm

Hra s ohněm https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301234/bmid_hra-s-ohnem-vaU-301234.jpg 4 422 142

V potemnělém římském obchůdku se starožitnostmi objeví houslistka Julia Ansdellová náhodně notový zápis neobyčejné, neznámé skladby – valčíku Incendio – a jeho zvláštní melodie, plná vášně, bolesti i mrazivé krásy, jí okamžitě učaruje. Julia se rozhodne Incendio nastudovat a seznámit s ním veřejnost. Vrátí se domů do Bostonu, ale od okamžiku, kdy se její smyčec dotkne strun a vzduch se rozezní ohnivými, hypnotizujícími tóny, začne se dít cosi podivného – a Juliin svět se octne v ohrožení. Ve snaze ochránit svou rodinu se Julia rozhodne vypátrat autora skladby a důvod, proč vznikla. Ve starobylých Benátkách objeví desítky let staré tajemství. Kdosi je však odhodlán zabránit odhalení pravdy, ať to stojí cokoli. Výjimečný samostatný thriller autorky případů Jane Rizzoliové a Maury Islesové, mimořádný tím, že houslovou skladbu, která tvoří jeho hlavní zápletku, složila sama Tess Gerritsenová…... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Playing with Fire , 2015

matogeminimato
22.11.2023 4 z 5

V malom starožitníctve v Ríme, natrafí huslistka Júlia Andsellová na starú vzácnu hudobninu-valčík s názvom Incendio.
Po návrate domov sa začnú diať čudné a nebezpečné veci vtedy, keď zahrá túto skladbu. Chce jej malá, trojročná dcérka smrteľne ublížiť, alebo je to výplod jej fantázie........?

Čmeláček
22.09.2023 5 z 5

Už jsem zase potřeboval nějaký thriller, proto jsem si na základě komentářů svých oblíbených tady na Databázi knih vybral tuhle knihu. A byla fakt skvělá! I když byla napínavá tak nějak jinak, než jak jsem čekal původně. Dokonalé počteníčko, úplně jsem vrněl blahem :))). Ale taky jsem slzu musel zamáčknout, když to bylo místy smutné. Celkově to vidím na pět a tuhle paní spisovatelku si pro příště dám do hledáčku :).

kalache
30.07.2023 4 z 5

...ano,mohu to potvrdit.Jsou skladby,při jejichž poslechu bych vraždil...

NelaMaty
16.03.2023 5 z 5

Při čtení této knihy jsem cítila snad všechny emoce. Byl to krásný, ale zároveň smutný příběh plný hrdinů. Po přečtení jsem si musela poslechnout skladbu Incendio - doporučuji.

Péťa86
07.01.2023 5 z 5

Úplně jiný styl příběhu, než jsem doposud od této autorky četla. Ale byla jsem nadšená. Dvě dějové linky. Jedna ze “současnosti” a druhá dějová linka je z druhé světové války. Kniha se mi moc líbila.

nikinikiniki
20.11.2022 3 z 5

(SPOILER) Druhá knížka od autorky byla napsaná hezky, o tom žádná, nicméně - nemám ráda knihy s tématikou koncentračních táborů, takže kdybych věděla, že to bude z části druhoválečná tématika, nikdy bych knihu nezačala číst. Chvílemi jsem přemýšlela, že knihu odložím, ale jelikož jsem byla za půlkou, chtěla jsem vědět, jak bude děj pokračovat. Takže zajímavé... Každopádně na Zahradu kostí to nemá.

aliza
22.10.2022 5 z 5

Moje druhá kniha od autorky, opět skvělá, napínavá, druhá dějová linie hodně smutná. Celkově výborná kniha.

milary
13.09.2022 5 z 5

Pěkně hodnocenou sérii s dvojkou Rizzoliová & Islesová neznám ani z knížek (ani z TV seriálu, což je možná dobře), ale v knihovně mi padl do ruky samostatný příběh, Hra s ohněm. A bylo to překvapení a moc příjemné, protože knížka byla vynikající a já jsem si už jistá, že i "sériová" hodnocení jsou zasloužená a s Tess Gerritsen se nepotkávám naposled.

Nejsem přes horory a tady, brzy po nevinném začátku, vystrčil děj pořádně temné drápky nadpřirozeného tajemna, a už to tak zůstalo. A vůbec mi to nevadilo.
Tématicky zajímavý a napínavý thriller, v jehož středu se nalézá jedna muzikantka a záhadný notový zápis neznámé skladby od stejně neznámého autora, se štěpí na pátrací detektivku s bezmála špionážní zápletkou, psychologickou hříčku a válečné drama, které bere za srdce.
Strašně dobře se to četlo.

Jo, ten konec.., no, jak říkám. Autorku zatím moc neznám, takže beru v úvahu komentáře přede mnou a těším se na lepší (propracovanější) příští. :)
Ale i tak jsem hodně spokojená.

lifeoptimist
13.06.2022 4 z 5

Tak kniha krátká, nicméně hodně zajímavá...

jprst
18.04.2022 3 z 5

Špička autorčiny tvorby to není, dalo by se spíše říci, že autorka promarnila šanci, kterou nabízela zajímavě vystavěná a neotřelá zápletkou a celý nadějný příběh v závěru tak nějak uspěchaně a nepřesvědčivě odbyla. Nicméně autorka spisovatelské "řemeslo" umí, takže k přečtení to je.

vera4669
15.09.2021 5 z 5

Úžasná kniha,.. Tess mám ráda, ale takhle kniha mě dostala snad nejvíce. Místy napjaté, místy smutné, 2 dějové linky a skvělý konec.. kniha byla taková jednohubka na jedno odpoledne, za mě rozhodně stojí za přečtení.

m_martina
08.09.2021 5 z 5

Moc hezká kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Napínavý a strhující příběh, který doporučuji i ostatním čtenářům.

R.E.M.
04.07.2021 3 z 5

Kniha mě chvílemi bavila, chvílemi ne. Začátek upozorňoval na tajemství a záhadu s velkým Z, která se nekonala. Rušil mě trochu zmatený děj. Závěr, rozuzlení "záhady" bylo nelogické.
Okolnosti vzniku skladby byly působivé a, nechci moc prozrazovat, děsivé. Dějová linka z minulosti mě zaujala více než přítomnost.

astroweb
24.05.2021 4 z 5

Dosti výjimečné dílko od mojí oblíbené autorky kriminálních příběhů, tentokrát spíše historické téma spojené se současností, čtivé a zajímavé.

Nixa
23.04.2021 5 z 5

Autorka Tess Gerritsen je moje nejoblíbenější, její knihy jsem četla několikrát, přesto jsem tuto knihu odkládala. Nezaujala mě anotace a také se mi nelíbí obálka. Jednou jsem knihu už začala číst a pak jí odložila kvůli nedostatku času a už jsem se k ní nevrátila. Konečně na knihu přišel čas a já byla nadšená! Bylo to čtivé a napínavé.
Kniha vypráví dva příběhy, jeden přitomnost a druhý minulost, která ukazuje okolnosti vzniku skladby, která má v knize hlavní roli. Skladbu navíc složila sama autorka a na internetu si jí můžete poslechnout :)

markej
26.01.2021 4 z 5

Americká houslistka Julia si kupuje v římském starožitnictví neznámou skladbu valčíku, kdykoli ji však doma přehraje, stanou se děsivé věci. Začíná pátrat po tom, kdo skladbu složil. Tím se odvíjí druhá linie příběhu, která se týká mladého židovského houslisty Lorenza, žijícího v Benátkách na sklonku 30. a začátkem 40. let minulého století. Do jeho života samozřejmě zasáhne válka.
Knížka je poměrně krátká, čili děj rychle ubíhá kupředu, což mi v tomhle případě vlastně i trochu vadilo, klidně bych si početla daleko víc především o životě Židů v Benátkách. Konec byl sice překvapivý, ale pro mě maličko přitažený za vlasy, co mě však hodně bavilo, bylo zasazení příběhu do prostředí vážné hudby. Vzhledem k tomu, že vůbec nemám hudební nadání, mě lidé, kteří umějí hrát na nějaký hudební nástroj, dokážou číst noty a hned v hlavě slyší melodii či dovedou komponovat, naprosto fascinují a připadají mi nesmírně sofistikovaní a kultivovaní...

roman6788
29.12.2020 5 z 5

Výborná kniha, ktorú človek zhltne na jedno prečítanie, dramatický dej odohravajúci sa v súčasnosti dopĺňa desivé tajomstvo minulosti.

terka95
22.11.2020 5 z 5

Hlavně část s Lorenzem se mi moc líbila, místami srceryvné a jak tato část dopadla, mě dostalo :)

Boby17
25.10.2020

Knížku jsem si vybral kvůli 7. úkolu ČV 2020. Nedočetl jsem, psycho na začátku mě odradilo. A dříve čtený Chirurg byl zbytečně brutální (viz můj komentář k němu). Knížkám od Tess Gerritsenové se asi už budu vyhýbat.

Elea
14.10.2020 4 z 5

Moje první kniha autorky, takže nemám srovnání, ale četla se dobře, moc se mi líbila historická linie, o něco méně ta současná.