Hra o trůny #2 (komiks)

Hra o trůny #2 (komiks) https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176905/bmid_hra-o-truny-graficky-176905.jpg 4 159 14

Zima se blíží… a s ní hrůzy, které si nikdo nedovede ani představit. Ve druhém svazku grafického románu Hra o trůny George R. R. Martina se děj přenese z mrazivého severu, kde se levoboček Jon Sníh snaží najít si při službě na Zdi své místo mezi zahořklými vyděděnci a zatvrzelými zločinci… přes Královo přístaviště na dekadentním jihu, kde Johnův otec lord Eddard Stark slouží coby pobočník krále Roberta Baratheona, obklopen klubkem dvorských zmijí … až do barbarských zemí za Úzkým mořem, kde princezna Daenerys Targaryen našla ve vynuceném sňatku s dothrackým válečníkem Khalem Drogem nečekané: lásku a s ní poprvé v životě i moc. Catelyn Stark mezitím obviní trpaslíka Tyriona Lannistera z pokusu o vraždu jejího zmrzačeného nejmladšího syna. Tyrion je zajat a uvězněn ve skalním vězení Eyrie, kde vládne Catelynina sestra, posedlá touhou pomstít se všem Lannisterům. Catelynino neuvážené jednání spustí lavinu násilných událostí, jejichž následky později otřesou světem v ten nejhorší možný okamžik. Protože teď není čas pro soukromé půtky a utišení žízně po krvi. Zima se blíží… a s ní hrůzy, které si nikdo nedovede ani představit.... celý text

Komiksy , Thrillery , Fantasy

Vydáno: , Egmont (ČR)

A Game of Thrones, Volume 2 , 2013

Fortuna7
20.10.2022 5 z 5

Skvělé pokračování tohoto komiksového zpracování. Neskutečně si vážím té práce a času, co do toho tým autorů a ilustrátorů investuje, protože takto pečlivé ilustrace jsem snad ještě neviděla. Okamžitě se vrhám na další díl.

ArkAngel
27.08.2022 4 z 5

Druhý svazek komiksové adaptace Hry o trůny zpracovává dalších sedmnáct kapitol knihy, ve kterých se naplno rozjíždí detektivní práce jednotlivých hrdinů, kteří pátrají po vrazích Jona Arryna a těch, kdo způsobil Branův pád z věže. Co se kvality týče, je kniha srovnatelná s tou první, protože jde o velmi zdařilou adaptaci, která je srovnatelná se seriálem od HBO.

zandu
22.04.2021 5 z 5

I druhá část je prostě skvělá. Moc se mi líbí (a to i u první části) dodatky na konci, co a jak vzniká. Jediné, co bych doporučila, číst až po knihách. Kdybych je nečetla, asi bych se zde moc nechytala. Knihy jsem četla sice před lety, ale i tak v hlavě základ zůstal. A samozřejmě je plánuji prečíst znovu :-)

Kate18
02.11.2019 5 z 5

V pokračování se Tyrion vydává od Zdi zpátky do Králova přístaviště. V té samé době Catelyn odjíždí z Kralova přístaviště. Cestou potká někoho, kdo by podle důkazů, které má k dispozici, mohl být zodpovědný za pokus o vraždu. Eddard zjišťuje, jak zemřel Jon Aryn, bývalý králův pobočník. Skolila ho vážna nemoc nebo byl zavražděn? A kvůli čemu by ho mohl chtít někdo zavraždit?

IVANA0123
27.05.2019 4 z 5

Opět skvělé. Vlastní příběh je napínavý, ale pro mě jsou na jedničku hlavně ilustrace. Vykreslení postav je perfektní, ale úžasné jsou hlavně celostránkové výjevy. Propracovanost detailů je u některých neuvěřitelná. Nejvíc se mi líbil turnaj, a pak noční pohled na orlí hnízdo. A můžu pokračovat na další díl...
(5/19)

Pája20
27.05.2019 5 z 5

Ten příběh me asi nikdy neomrzí. Západozemí a jeho dej je prostě suprový a vždy budu velký fanoušek. Prostě nádhera a ty krezby musím dávat pozor ať si to ne poslintám meji to krásně grafický udělané :D :D

vandalindakova
26.02.2019 4 z 5

Grafické zpracování se mi hrozně líbilo. Zjistila jsem tam pár drobností navíc oproti seriálu (na knihy se teprve chystám). Jediné, co mi občas vadilo byly některé dialogy, které mi přišly docela nesmyslné. Až jsem si říkala: Cože? Tohle vážně řekl? nebo Oni vážně říkají Daenerys Danny a zde i lady Catlyn Catlynko? :,D

Anie94
24.12.2018 5 z 5

Stejne jako prvni dil i tento byl naprosto super. A to vazne nejsem priznivcem komixu...

Bettybook
31.05.2018 5 z 5

Těším se na další díly :)

Tomas@S
04.05.2018 5 z 5

Stejne jako prvni dil ctyrdilne graficke serie, prevadejici dej prvni knihy Her o truny do komiksove podoby, jedna se opet o zdarile dilo nemajici zrejme slabiny. Kvalitni predloha i zpracovani muze ctenare jenom potesit. Serie vysla u nas komplet a nezbyva nez se ji celou prokousat :-)

fvalek
28.03.2017 3 z 5

Jak už jsem psal u prvního dílu, kresba matoucí, až moc barev, moc syté... Postavy hezké, děj osekaný. Neztotožňuji se s autorovou představou postav, míst, hradů, ale to hodnotit nemohu, to je můj problém :D
Občas mi chybí typické hlášky z knihy, které tu jsou lehce pozměněné, nejsem si jistý překladem, ale myslím, že sem tam bylo i docela významné slovíčko jinak...
Nicméně moc hezký doplněk sbírky, lepší když mladší sourozenci budou číst tohle, než nic ;)

Lucie51
08.09.2016 4 z 5

Druhý díl už mě nebavil tolik jako ten první, ale také má v mé knihovně čestné místo a neplánuji jej o něj někdy připravit, jako počínající sbírka si myslím, že dokonale plní svůj účel :-) ★★★★✰

cepice
24.01.2014 5 z 5

Naprosto dokonalé komiksové zpracovaní románu Hra o trůny. Bez jakékoliv výtky.

Qee
02.11.2013 4 z 5

Druhý svazek komiksového zpracování legendární série Píseň ledu a ohně. Nijak mě nepřekvapil, protože jsem už věděla co od toho čekat. Drží se stejné linie jako díl první, příběh pokračuje plynuje podle knihy. Kresba je také pěkná, jedinou výtku mám k té přemíře absurdní nahoty žen. Ke komiksu to sice patří, ale tohle je až trochu ve stylu mangy a vůbec to tam nezapadá. Doporučuji až po přečetní knih.

Daniel Abraham
americká, 1969
2012  89%Hra o trůny #1 (komiks)
2014  76%Hon na lovce
2015  76%Dračí cesta