Hra o trůny 2

1. kniha série Píseň ledu a ohně, část 2. Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy... Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn. A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29110/hra-o-truny-29110.jpg 4.8858
Série:

Píseň ledu a ohně (1.)

Originální název:

A Game of Thrones (1996)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Talpress
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (46)

Přidat komentář
achilles
23. listopadu

Děj graduje, postavy se vybarvují, ale nikterak není známo, co dál. Skvěle napsané, překvapení číhá na každé stránce. Dokonalý román.

ctecka_knih
17. října

Četla se lépe než první díl první knihy.
Jinak pokračuji: jedním dechem... :-)

aneta3874
16. srpna

Jednoznačně lepší, než první díl, co se obsahového spádu týká. Občasný nával nudy a totální zmatenosti zapřičiněný množstvím zbytečných pasáží a bezúčelných postav můžeme ovšem nalézt i na stránkách této knihy. Pro mě je Martin pouze průměrným spisovatelem, který se zejména díky HBO stal celebritou.

silvie5281
24. června

Fantasy literatura nikdy nebyl zrovna můj šálek čaje, ale po shlédnutí prvních pár dílů seriálu jsem se rozhodla přejít na knižní podobu a rozhodně nelituji. Kniha je plná popisů prostředí, životního stylu jednotlivých oblastí království, rodinných vztahů, rysů jednotlivých rodu,.. Zkrátka hodně věcí na zapamatování, ale sotva se člověk zorientuje s napětím očekává další dej, u kterého nikdy neví, co přinese.
Hodně mi vyhovuje i rozdělení kapitol na úhel pohledu jednotlivých hrdinů, knize dodává na dynamice, navíc má člověk šanci nenucene přecházet do různých dějových linií :) nemám v plánu číst jinou knihu, pokud to nebude pokračování Trůnu.. Alespoň do doby, než všechny přečtu :)

Natali692000
16. února

Musím říct, že mě Hra o trůny úplně pohltila. Nemám nic, co bych prvním dílům vytkla a velmi se těším na další díly. Seriál jsem sledovala asi do půlky druhé série, ale i přesto mě knížka neskutečně bavila. Nebyla pro mě ani chvíli nudnou. Zamilovala jsem si Starky a Zimohrad. Vidím to tak, že zítra poběžím do knihovny pro další díly, neboť se nemůžu dočkat návratu do tohoto kouzelného a krutého světa. Četla jsem tu pár komentářů a všimla jsem si, že několik lidí mělo problém se zorientovat v rodech, lordech, serech atd. Za sebe bych řekla jen to, že já s tím neměla vůbec žádný problém. Pan Martin to má velmi promyšlené a když se člověk na četbu opravdu soustředí, tak by se neměl ztrácet. Za mě rozhodně pět hvězdiček!

whiolet
28. ledna

Výborné.

Misha11
25.12.2016

Plynulé navázání na první část, další rozvíjení se všech dějových linek.. Neméně kvalitní druhá část.

Exit-50
14.04.2016

Super :) nemá chybu

petrvyhy
09.03.2016

Nemám co vytknout. Stejné jako první část této knihy. Autor tím světem žije a to se mi líbí. Vše do detailu připravené a zároveň poutavě psané.

Phorbo
17.12.2015

Zajisté vysoké hodnocení je na místě. Nejen, že je dle slavného eposu natočen skvělý seriál, který mimochodem docela důvěryhodně kopíruje knihu, ale kniha podává stokráte větší přehled než seriálové zpracování. Proti rychlému spádu v obrazu, kdy nevíte, kdo je kdo, a pořád se to plete, v knížce (kterou jsem četl až po druhé sérii Game of Thrones) je každý charakter zmiňován několikrát za kapitolu a nikdy se nemůžete mílit kdo je kdo. Spád na začátku je pomalejšího rázu, ale spíš otvírá všechny osobnosti, hlavní postavy a vypravěče, proč se chovají tak jak se chovají. Je to spíše bližší seznámení s prostředím a s rodinou Stark, Lannister, Baratheon a dalších lenních pánů a vazalů...

Peti
06.12.2015

Druhý díl knihy Hry o trůny byl opět nabitý akcí a reakcí. Jednotlivé příběhy pokračují, intriky, vraždy, skrytý boj o moc... Moje oblíbené postavy se perou se svým údělem - Jon Sníh na Zdi, Ned Stark jako králův pobočník, Bran mrzák, Arya vodní tanečnice. Neoblíbené postavy se stávají ještě neoblíbenějšími, je k neuvěření, co jim všem díky jejich postavení může projít. A pak je tu druhý svět, kde žije svůj příběh khal Dog a khalesee Dany, svět, který má krutá, ale jasná pravidla. Příběh mě opět pohltil, dle mého názoru skvěle zpracované.

1v8na
19.07.2015

Příběh se mi opět velmi líbil. Nechyběla zda láska, intriky, odvaha ani pomsta. Stojí za to si tu knihu přečíst. Velmi mi bylo líto Eddarda, to jsem obrečela. Jsem zvědavá, jak celá příběh bude dále pokračovat v dalším díle.

cumulus
08.05.2015

Zpočátku jsem se v prvním díle hůře orientovala v postavách, jelikož je jich tam poměrně hodně. V druhém díle už jsem byla zorientovaná v dějových vztazích a rodech, takže se mi četlo lépe. Pokud se dostanete svou trpělivostí k druhému dílu a přečtete ho, více se neodrtrhnete a čtete dál. Moc se mi to líbí a doufám, že další díl bude stejně skvělý, nebo ještě lepší. :)

agamka
03.04.2015

Navazuje na úvodní knihu, ještě že jsem je koupila dohromady. V tom drsném světě jsem se začínala orientovat a žít životy hrdinů. Dobré to bylo.

Esie
22.10.2014

Daleko více poutavější a dynamičtější než první díl. Kdybych mohla dala bych více hvězdiček. Více už k tomu snad ani nemá cenu se vyjadřovat. Prostě je to úžasná serie plná intrik a zvratů. Oblíbená postava Daenerys a Tyrion (ten skrčet v sobě prostě něco má). Sansa je v tomhle díle tak naivní, nejraději bych jí dala pár facek, ať se z té dětské nevinnosti už probere a Joffrey........Nejraději bych ho zabila a to hodně pomalu

xNelly
11.08.2014

musím souhlasit, že Hra o trůny je vysoce nakažlivá, druhý díl se četl úplně sám, ač jsem věděla, že o smrt hlavních postav není nouze,stejně mě některé zvraty dokázali překvapit....

kayu
03.08.2014

V téhle části se to teprve začíná všechno pořádně rozbíhat. Naprosto obdivuju styl, kterým je kniha napsaná. I detailní popisy tu jsou velice poutavé a mně každá kapitola rychle ubíhala.

vlkodlaq
28.07.2014

První kniha ze série byla velmi čtivá, na děj i zvraty bohatá, bohužel s další knihou nadměrně roste počet dějových linií i brutalita, proto jsem přečetl jen první dvě a další odložil na neurčito. Pak jsem začal sledovat seriál hry o trůny a podobně jsem byl nadšen z prvních dílů a pak mě zkrátka další přestaly zajímat, takže jsem je také odložil na neurčito.

ksander33
09.07.2014

Mno... čekala jsem trochu víc, ale jdu na další díl. Nesnáším nedočtený příběh :D

Kelynka
16.06.2014

Bezva čtení,plné napětí a zvratů. Doporučuji :-)

Culinka
11.06.2014

Úžasná knížka!! Vůbec jsem se nemohla odtrhnout! Neváhám ani vteřinu a ihned otevírám další díl! :-)

Patw
28.04.2014

Druhý díl neudělá nic jiného, než že Vás utvrdí ve své nakažlivé závislosti. Tudíž čtenáře kniha okamžitě pohltí tak moc, že si ani neuvědomí, že už je na konci a rychle nahmatává druhou knihu v sérii.

kjubik
08.04.2014

Nejlepší kniha, jakou jsem zatím četl. Čte se sama, hltáte každé její slovo.

yank3e
07.04.2014

Druhá část knihy se mi líbila mnohem víc než první. Už to nebyl takový úvod, děj se rozjel a příběh mě vážně upoutal. Těším se na další díly.

Snow
17.02.2014

Parádní kniha, čte se jedním dechem.
Nepamatuji si že by mě poslední dobou něco tak uchvátilo, jako hra o trůny :-)

Lea150
22.01.2014

úžasná čtivá kniha

LuciusWlk
30.12.2013

Vynikající úvod série Písně ledu a ohně. Autor si nebere servítky a od první stránky nahazuje vlasec s návnadou, kterou čtenář s chutí pozře a pak už je lapen autorovým vypravěčstvím a dějem Písně ledu a ohně.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Stejnojmenný seriál na motivy knihy (série 1):
Před závěrečným dílem 1 série je čas zhodnotit toto dílko. A můj názor? Maximální spokojenost!!! Seriál Hra o Trůny mně neuvěřitelné nadchl. Nejen svým zpracováním, ale vcelku věrným ztvárněním knižní předlohy! Samozřejmě že nemá smysl polemizovat co je lepší, knize se hraná forma nevyrovná, ale zde přinejmenším drží stejné tempo. A i pro diváka, který ságu Píseň ledu a ohně nečetl, je zpracování, myslím, vcelku přijatelné a pochopitelné. Alespoň v dané rovině. Trochu zavádějící možná zní škatulka fantasy, ale první kniha ságy, Hra o Trůny, prostě taková je. Je to začátek a jemná příprava. Nicméně, těší mně opět zde zachycená surovost doby „rádoby středověku“ bez zbytečných příkras. Na seriál luxusní počin, nádherná výprava, exteriéry, věrný scénář tak z 90% Pro fanouška fantasy a George R. R. Martina je to splněný sen. 6*

dusty
16.10.2013

Tohle pokračování příběhu mě rozhodně nezklamalo. V podstatě mám stejný komentář jako k předchozí knize.

ala.mihalikova
12.10.2013

Byl to zážitek a plno nečekaných zvratů. Nemůžu se dočkat toho, co se bude dít dál. Čte se to samo. Je to napínavý. Doporučuji!

Ivan F
22.09.2013

Výborné, jednoducho nič iné sa nedá napísať. Opäť som bol potešený množstvom použitých výrazov, ktoré sa bežne do literatúra nedostanú.