Hra na smrt

Hra na smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370800/bmid_hra-na-smrt-CPw-370800.jpg 3 73 21

Mistrovská švédská variace záhady zamčeného pokoje plná napětí, nečekaných zvratů a psychologických pastí, zasazená do blízké a ne tak nepravděpodobné budoucnosti. Sedm lidí na odlehlém ostrově v orwellovském státě. Dvoudenní test, který má rozhodnout o jejich začlenění do tajných služeb. A jedna žena, která musí předstírat svou smrt... aby si zachránila život. Píše se rok 2037 a tajný pokus na ostrůvku Isola kus od pobřeží právě začíná. Jednou z účastnic je i Anna Francisová, velmi schopná pracovnice Protektorátu Švédsko. Dostane nezvyklou roli: pozorovat chování zbylé šestice, izolované od světa a vystavené těžké zkoušce – vědomí, že mají mezi sebou vraha. Ale ani Anna netuší o experimentu všechno…... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Isola , 2016

Hvězdinka
Hvězdinka
08.04.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila, byla napínavá, nutila číst dál a dál. Uzavřená skupina na ostrově, kde se vše poněkud zvrhne. A nebo to byl plán? Konec trochu uspěchaný.

Vatter83
Vatter83
07.01.2022 3 z 5

Téma dobré, ale ne už tak dobře zpracované. Prvních 100 stran nuda, pak přečteno jedním dechem. Ale! Příliš mnoho nezodpovězených otázek a nevyjasněných situací, až moc situací zahaleno tajemstvím nebo jen nastíněno, ...

Alyx
Alyx
09.08.2021 4 z 5

Protože čtu hodně, originalita námětu se u mne dostala vysoko na žebříčku preferovaných vlastostí knížky. Deset malých černoušků v totalitním Švédsku? Davaj! Trochu jednohubka, nic moc propracovaného, ale proč ne. Dospělý čtenář ocení, že totalita ve Hře na smrt není žádná cool totalita s arénami smrti, ale spíš nám dobře známá otravná totalita s byrokracií a nedostatkem jižního ovoce. Fajn je i to, že se autorka vyhnula klišé, že by hlavní hrdinka Anna měla k režimu vyhraněný vztah. Anna není ani disidentka, ani fanatička. Prostě jako 90% všech lidí hraje s kartami, které dostala. Co ale těžko koušu je, že se autorka zjevně neumí ani trochu vžít do uvažování někdoho, kdo v totalitním režimu skutečně žije. Jinak by se Anna těžko mohla ptát ruské doktorky zapojené do tajného projektu "A co na to vaše lékařská etika?" nebo partajního tajemníka "Vy sledujete svoje vlastní lidi?" (WTF? Jistě, je to totalita, ta je na tom založená!). Kdyby takhle postupoval Honza Zeman, nikdy to nedotáhne ani na praporčíka. A hlavní hrdinka Hry na smrt by se taky nestala agentkou tajných služeb, protože by ji s její upřímností vyrazili už z pionýra.. :-)

ErčaV.
ErčaV.
22.04.2021 5 z 5

Kniha je velmi pěkné psaná a dobře se čte. Bavila mě od samého začátku až do konce. Samotný děj byl velmi zajímavý a napínavý a kladla jsem si jedinou otázku: Jak tohle asi dopadne?
Knihu doporučuji přečíst.

tereza_dol
tereza_dol
21.07.2020 4 z 5

Kniha byla perfektní. Defakto mě vtáhla do děje a nepustila. Moc hezký napsané.

SilvieSisinka
SilvieSisinka
07.05.2020 3 z 5

Začátek knihy nuda, prostředek knihy super. Konec knihy a závěr pro mě ne. Možná jsem to špatně pochopila.

MMacicekk
MMacicekk
02.05.2020 4 z 5

Tahle knížka s ne moc vysokým hodnocením mě velmi mile překvapila. Slabinou je zdlouhavější začátek, který může od čtení odradit, ale doporučuji vytrvat. Na Isole se totiž odehraje leč krátký, ale za to intenzivní příběh plný zvratů a nečekaných scén. Vše se zdá jít podle plánu, ale nenechte se mýlit. Autorka si s vámi pohraje jako kočka s myší. Škoda, že nebylo více vysvětleno politické pozadí, ve kterém jsem se trochu ztrácela. Konec byl na mě trochu zmatený a kdoví, jestli jsem ho nakonec dobře pochopila. Přesto podle mého kniha za přečtení rozhodně stojí.

FejKýý
FejKýý
20.04.2020 4 z 5

Kniha mě bavila bohužel až od půlky, pak to bylo lepší, bylo více dialogů a více se tam dělo věcí. Ze začátku tam byl spíše popis všeho a málo se mluvilo. Za mě kniha byla krátká, ač mě většinou 300 stránek stačí. Ze začátku jsem se bála, že fakt kniha bude celou dobu propadák, nakonec po dočtení dávám 3,5*. :) Děj byl zajímavý, od knihy jsem čekala ale úplně něco jiného. Takže nakonec i překvapení. :)

Pajii
Pajii
24.11.2019 4 z 5

Tak tahle knížka mě bavila s úplně pohltila. Kdyby bylo více rozvedene politické pozadí, byla by dokonalá.

aliisalounu
aliisalounu
12.10.2019 4 z 5

Zvláštní knížka, mám z ní smíšené pocity. Líbil se mi nápad, ale provedení mohlo být ještě o něco lepší. Nicméně autorka psala čtivě, kniha měla spád a byla fakt napínavá, nemohla jsem se odtrhnout.

Cleo De Nile
Cleo De Nile
06.06.2019 1 z 5

Ach jo, tahle knížka měla tak skvělý potenciál, a autorka ho takhle zahodila... Kdyby to nebylo tolik o politice a nemělo to takový přeplácaný závěr, který jsem nejspíš ani pořádně nepochopila - jaká byla pointa...? Od té první kapitoly s vyslýchajícími detektivy jsem navíc očekávala, že bude hlavní hrdinka děsně badasss, rebelský živel a všechno možné, a ona je to úplně obyčejná závislačka. Bavila mě jenom ta část, kde byli na ostrově.

JPBelmondo
JPBelmondo
12.04.2019 3 z 5

Velmi dobrý námět psychologické pasti, zkouška charakteru sedmi lidí, izolovaných od světa, se dobře čte. Rychlé zvraty v ději, napětí. Kniha mi vzdáleně něčím připomínala a evokovala Orwella a ani bych se nedivila, kdyby za pár let nebyla nepravděpodobná. Mně se tedy kniha líbila.

Dzovicek
Dzovicek
23.11.2018 2 z 5

Nic moc...

Alena_S
Alena_S
26.10.2018 4 z 5

Trochu rozvést to slibované politické pozadí toho projektu, mohlo to být náramné; takhle mě dostal až konec a celé je to hodně smutné...
Pro Kiwi: Lovci myšlenek byli napínavější ;-)

IvanaD
IvanaD
02.10.2018

mě se to líbilo, napínavé, byla jsem zvědavá na rozuzlení

iveta0254
iveta0254
05.07.2018 3 z 5

Nic moc, když jsem četla "upoutávku" čekala jsem kdoví co :) Senzační odhalení a tak dál. Nakonec mě závěr knihy spíš zklamal.

PetraBery
PetraBery
27.06.2018 3 z 5

Pobyt na odlehlém ostrově se změní v drama v okamžiku, kdy začnou mizet nebo být smrtelně zranění účastníci tohoto testu. Hlavní postava Anna má tajný úkol. Je ale jediná, která ví něco víc o celé akci? Námět dobrý, zpracování spíše průměrné. Čtení mě moc nebavilo a znovu bych nečetla, tak za 2,5 hvězdy.

wajcmanka
wajcmanka
06.06.2018 4 z 5

Kniha se mi opravdu líbila, četla se skvěle, o napětí nebyla nouze. Ale ten konec.....

Kamienkova33
Kamienkova33
26.05.2018 2 z 5

Pre mňa bola táto kniha veľké sklamanie, neviem, či to bolo slabou zápletkou (z ktorej sa podľa mňa dalo vytrieskat oveľa viac), alebo nesympatickymi postavami... celé to na mňa pôsobilo chladne a neosobne. A tak veľmi som sa na ňu tešila:-/

kneslova
kneslova
15.05.2018 3 z 5

Zajímavé to začíná být až tak od půlky, za mne příliš rozvláčné a nijaké , tak mezi 3-4 hvězdičkami, přitom potenciál ten nápad má...