Hra na fanty

Hra na fanty https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85279/hra-na-fanty-85279.jpg 4 255 30

James Tyron, dostihový zpravodaj skandálního týdeníku Sunday Blaze, se vždy objevuje tam, kde se něco zajímavého děje. Tentokrát se snaží odhalit podvody s odhlašováním koní z dostihů a je vtažen do nebezpečného boje s podvodníky, kteří své zájmy prosazují tím nejtvrdším způsobem. Ocitá se v nebezpečném soukolí zločinu a navíc se musí vypořádat se složitými problémy svého manželství i riskantní známostí s krásnou a chladnou oděvní návrhářkou Gail.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Olympia

Forfeit , 1968

Koka
Koka
31.10.2018 5 z 5

Tentokrát nejde o detektivku (policie se v příběhu mihne pouze v roli udělování pokut řidičům), spíše je to thriller, v jistých pasážích docela drsný a akční.
Tak trochu D. F. podezírám, že si tentokrát vzal příklad z některých amerických autorů drsné školy, kteří vyšetřovatelům zločinů přisoudili, že kromě padouchů jim bude život a postupy vyšetřování znesnadňovat i těžce nemocné příbuzenstvo.
Práce redakcí seriozních i bulvárních periodik je zde vykreslena tak živě a současně nevábně, až si říkám, že být v Británii novinářem je snad ještě riskantnější, než být princeznou.
Dvorní překladatelka knih pana Francise, paní Moserová, odvedla výbornou práci, díky čemuž jsem se seznámila se zajímavou koňáckou hantýrkou.

Pet007
Pet007
12.03.2018

Snad žádný Dick Francis nemůže zklamat. Novinář bojuje proti bandě padouchů, kteří se neštítí ničeho. Napsané slovo je mocná zbraň a někteří lidé mají strach, protože nemají čisté svědomí.

Vidlička
Vidlička
18.10.2017 5 z 5

Není snad kniha, která by se Dickouškovi nepovedla. Tady se navíc čtenář dozví i něco o problémech lidí, kteří se musí o někoho starat. Rozhodně ty palce, které hrdinovi držíte, celou knihu nepustíte!

Disease
Disease
28.06.2017 5 z 5

Jeden z Francisových majstrštyků, bez debaty.

Rup
Rup
31.10.2016 4 z 5

Sevřená forma, uvěřitelnost postav i dějů, mistrný vypravěčský styl, jednoduchá zápletka s jasným rozlišením dobra a zla, to vše jistě přispívá k čtivosti nejen tohoto dílka. Nicméně mám pocit, že jiné jeho romány jsou mnohem propracovanější a lepší. Za mě jedna dolů, nicméně fandům tohoto žánru doporučuju.

lucmat
lucmat
26.04.2014 4 z 5

Skvělá dickensovka-detektivka. :-) Vřele doporučuji...

poetree
poetree
16.02.2014 5 z 5

Tahle kniha mi z mnoha "Francisovek" utkvěla v paměti, spolu s málo dalšími... jo, je to pecka :-)

Finskej
Finskej
09.02.2014 5 z 5

Pecka. Francis ve své nejlepší klasické formě. I když je to neuvěřitelné, jsou příběh i motivy hlavního hrdiny zcela uvěřitelné. Detektivka formátu učebnicové literatury - se všemi výhodami neučebnicové literatury (skvěle se to čte atd.) a žádnou nevýhodou učebnicové literatury (psát diktáty z toho nemusíte, ale košaté vyjadřování vám to snad i obohatí).

Skripi
Skripi
23.04.2013 4 z 5

Knihu som si vypočul nahovorenú a ako všetky ostatné od autora bola vynikajúca.

vitavita
vitavita