Hra na fanty

Hra na fanty https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362701/bmid_hra-na-fanty-Fkk-362701.jpg 4 256 30

James Tyron, dostihový zpravodaj bulvárního týdeníku Sunday Blaze, se vždy objevuje tam, kde se něco zajímavého děje. Smrt jeho přítele ho přivede na stopu podvodům s odhlašováním favorizovaných koní z dostihů a je vtažen do nebezpečného boje s podvodníky, kteří své zájmy prosazují tím nejtvrdším způsobem. Ocitá se v nebezpečném soukolí zločinu a navíc se musí vypořádat se složitými problémy svého manželství i riskantní známostí s krásnou a chladnou Gail.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Forfeit , 1968

kuky921
02.09.2023 5 z 5

Čtivá knížka, kde má děj svižné tempo. Přečteno během čekání na zpožděné letadlo.

Luigi1
28.07.2023 4 z 5

Zajímavě čtivý příběh,který měl pomalý rozjezd ale pak to byl sešup

SSTknihy
23.05.2023 3 z 5

Já vím, je to klasika, ale mě ten Dickie nějak nechytnul. Zkusila jsem pro jistotu několik titulů, abych nebyla předpojatá kvůli jednomu příběhu, ale není to prostě můj šálek kávy. Asi mě nebaví to dostihové prostředí, a navíc pachatele odhalím vždycky moc brzo a kouzlo napětí a překvapení je pryč. Prostě zůstanu už navěky věrná své milované Agathě Christie a jejím vyšetřovatelům.

petrarka72
02.04.2022 5 z 5

Invalidní žena a bulvární novinář. Nezapomenutelná kombinace.

alzbeta4340
07.03.2022 5 z 5

Vybráno do čtenářské výzvy a hlavně proto, že jsem tuto "Francisovku" ještě nečetla. Byla to sázka na jistotu - kvalita stárne jen velmi pomalu. Pěkné počtení.

FaV
30.08.2021 5 z 5

Perfektní kniha, připoměla mi atmosférou a vztahově knihu od Grahama Greena Lidský faktor... Ten spád a atmosféra je úžasná!

Boogie007
11.02.2021 4 z 5

U Francise mám ráda, že nepíše "pouhé" detektivky s drsnými hrdiny, ale dává do nich i city a předkládá i hrdiny se šrámy, obavami, takové, kteří nejsou supermani na první pohled, ale udělá je z nich situace, a to jak se k ní postaví.

BooksLoverAnn8
07.12.2020 5 z 5

Další, velmi čtivá knížka od DF, která mě moc bavila a její čtení jsem si velmi užila!
Příběh byl napínavý, dojemný, vtipný a zajímavý. Nemohla jsem se od něho odtrhnout a přečetla jsem ho velmi rychle.
Určitě doporučuji!

cukrovka
24.07.2020 5 z 5

Čtivý, zajímavý příběh, tak jak od tohoto autora očekávám. Pomalý rozjezd, ale závěr měl spád. Hlavní hrdina není superman, ale přesto zvládne boj s nepravostí.

KnihovniceVěra
01.07.2020 4 z 5

Dobře se čte, má spád, trochu neuvěřitelný příběh hlavního hrdiny, jak se ze všeho dostane se štěstím.

kristijan
29.06.2020 4 z 5

Je to silný příběh. Orientovat se v dostihovém prostředí není potřeba, dostihy jsou tu jen kulisa. Posledních pár kapitol mělo opravdu velký spád. Pokud stejně jako Márdi máte rádi hrdiny, co lezou po dně a v poslední chvíli se zvednou, bude se vám to určitě líbit. A úplný konec? Asi by to potřebovalo ještě trošku rozvést. Ale věřím, že za určitých okolností to asi opravdu mohl být happyend pro všechny tři.

jaja1989
21.06.2020 1 z 5

Toto byla moje 1 kniha od D.Francise.
Jako nerikam, že si neprectu i další ,ale je spoustu lepších knih.
Nevím třeba to bylo tím ,že mi dostihový svět nic neříká ,ale konec byla nečekaný a zvratovy to se musí nechat.
Ale hrozně mě tam štvala Gail, jak se k Tyrovi zachovala, ale taky mě naštval Tyre jak se zachoval ke své ženě.

Ujko
10.06.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších Francisovek. I když čtenář po zkušenostech z ostatních jeho knížek tuší, že hrdina nemůže prohrát, přece jen je udržován v napětí až do konce.

Usignolo
11.03.2020 4 z 5

To byla má první kniha pana Francise. Popravdě mě to ze začátku moc nebavilo, dost dlouho mi trvalo, než jsem se do toho dostala, "koňské" prostředí mi nic moc neříká. Ale ten konec mi to vynahradil, málem jsem nestihla vystoupit z autobusu :-)

Greenfingers
07.03.2020 5 z 5

Dicka Francise mám načteného docela solidně, jelikož však psal příběhy, které se téměř vždy zabývaly dostihy a lidmi kolem koní, přiznám se, že některé jeho detektivky mi poněkud splývají. Není to ovšem případ Hry na fanty, která svou kvalitou nad ostatními zřetelně vyčnívá. Pokud chcete začít s D.Francisem, tato kniha je rozhodně dobrou volbou.

janina66
04.03.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších Fancisovek. Mám v knihovně úplně všechny. Pro tuto jsem šáhla, protože jsem četla před 15lety a už jsem si nepamatovala vše. Teď oživeno. Na konci jsem nemohla přestat číst. Úžasné.

85098211
04.07.2019 5 z 5

Kdo má rád autorovy knihy, tomu určitě sedne i tato. Jediné, co by se mu (snad) dalo vytknout, je stálá přítomnost sexuálních scén, až by mohl vzniknout dojem, že autor bez nich nedá ani ránu :-). Příběh jako takový je však zase dost dobrý, čtivě napsaný a zápletka zajímavá. Ale Dick Francis (aspoň v mém případě) nepatří k těm, jejichž knihy bych mohla číst jednu za druhou ;-). Takže sice doporučím, ale zase si od něj dám na nějakou chvíli pauzu.

Jana K
16.05.2019 5 z 5

Tak tohle je skutečně mistrovský kousek a perla mezi Francisovkami. Rozhodně ne nadarmo je právě tato kniha oceněna cenou E. A. Poea.
Velmi přesvědčivě popsané prostředí redakce bulvárního periodika, kde ústřední hrdina pracuje coby dostihový zpravodaj a právě připravuje reportáž o nadcházejícím významném dostihu Lamplighter Gold Cup. Objíždí vytipované majitele, trenéry a jezdce, kteří chystají své čtyřnohé svěřence na tento dostih a sbírá podklady pro svůj článek. Nebude dlouho trvat a přijde na stopu rafinovaného podvodu a utká se s nebezpečnými protivníky, kteří se nezastaví před ničím. Jako vždy brilantně napsáno, kniha chytne a nepustí až do konce.
Je zde na místě také vyzdvihnout poutavou a bohužel velmi smutnou dějovou linku ze soukromého života hlavního hrdiny, jež se zmítá mezi vážně nemocnou manželkou a atraktivní milenkou.

hana4834
16.04.2019 2 z 5

Tuto knihu už jsem četla a za boha si nemůžu vzpomenout o čem byla

pingu1
03.03.2019 5 z 5

Napínavá, pěkná, čtivá :-)

Dick Francis (p)
britská, 1920 - 2010