Hra lží

Hra lží https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133883/bmid_hra-lzi-tWy-133883.jpg 4 325 71

Hra lží série

Když se Emmin nevlastní bratr vytasí s videem, které objevil na internetu, Emma je v šoku. Že někdo natáčí na video vraždu mladé dívky, to by ještě skousla – nejspíš se jedná o nějakou stupidní hru. Jenomže ta dívka vypadá úplně stejně jako ona! Kdo to může být? Že by Emma měla dvojče a nevěděla o tom? Vzhledem k tomu, že strávila skoro celý svůj dosavadní život v pěstounské péči, je to docela možné. Po krátkém pátrání Emma zjistí, že má opravdu sestru jménem Sutton, a rozjede se za ní. Než se však dívky stačí sejít, Sutton záhadně zmizí a Emma začíná mít neblahé tušení, že vražda na videu nebyla jen hra… Nejhorší na tom být mrtvá je, že už nemáte pro co žít. Žádné líbání. Žádná tajemství. Žádné drby. Z toho by většina holek měla druhou smrt. Ale já naštěstí dostala něco, co nikdo jiný nemá – představení na přidanou – a to díky Emmě, své znovunalezené sestře, se kterou jsem se ani nestačila sejít. Emma se nyní zoufale snaží zjistit, co se mi stalo. A jediný způsob, jak to vypátrat, je být mnou – vklouznout do mého starého života a po kousíčkách ho skládat dohromady. Ale může se smát důvěrným vtipům s mými nejlepšími kamarádkami? Přesvědčit mého kluka, že ona je ta dívka, do které se zamiloval? Předstírat, že je šťastná, bezstarostná dcera, když objímá mé rodiče na dobrou noc? A dokáže hrát dál tohle divadýlko i potom, co si uvědomí, že můj vrah ji sleduje na každém kroku?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Záhady
Vydáno: , BB art

The Lying Game , 2010

Aneliss
27.08.2013 4 z 5

Přestože jsem si knihu koupila už před prázdninami, dlouho jsem otálela s jejím přečtením. Číst jsem začala spíše nuceně, avšak po chvíli čtení jsem se zcela ponořila do světa dvojčat a začala jej nenasytně hltat. Zápletka je originální, líbí se mi také, že příběh je vyprávěný z pohledu obou dívek- Sutton, která přišla o všechny vzpomínky, ale získala ty Emminy, a navíc čtivý, takže stránky rychle ubíhají. Akorát mi vadilo, že se v příběhu málo objevovaly Gabriella a Lilliana (dvojčata Štěbetalky), do kterých jsem se okamžitě zamilovala. Doufám, že tyto postavy se v dalších dílech prosadí více.

Otevřený konec jsem už čekala, takže ani nějak nepřekvapil. :D (Sara Shepard, známe svoje lidi) Těším se na další díly.

VeverQa
01.07.2013 5 z 5

Wow, nečekala jsem, že se mi bude knížka tolik líbit. Jenom jsem trošku naštvaná, že to bude mít tolik dílů (asi 6, myslím). Protože se mi tahle kniha líbila, budu chtít přečíst i další díly. Podle mě by stačila klidně trilogie. Tak ještě uvidím, jestli si přečtu i další díly ;)

Elisabet
30.06.2013 5 z 5

Úžasná kniha:) Dobře se četla a ani mi moc nevadilo, že jsem se na konci nedozvěděla, kdo byl vrah. Těším se na další díl:))

luciefeix
29.06.2013

příjemná čtivá kniha :)

Ellkarka
12.05.2013 4 z 5

Konec mi přišel hrozně utržený. Je to sice série na víc dílů, ale celou knížku nás autorka napíná, jak to skončí a my se to stejně nedozvíme a musíme si přečíst další díl. Knížka se pěkně četla, to musím pochválit.

kleria
16.03.2013 4 z 5

Další moc pěkná kniha autorky, už se těším na další díl této série :).

mautina7
17.02.2013 5 z 5

Na knihu jsem náhodoou narazila v knihovně a jsem více než příjemně překvapená. Nejdřív jsem se dost ztrácela v postavách, ale brzy jsem se zorientovala a knihu jsem doslova zhltla během několika hodin. Také se mi moc líbí nápad s průvodní vyprávěčkou..

Rose18
26.01.2013 4 z 5

Kniha byla velmi pěkná, ale občas mi přišlo, že se v těch tajemstvích sama autorka zamotala.

muchomurka
11.01.2013 3 z 5

Knížka měla zajímavý nápad, ale trvalo mi poměrně dlouho, než jsem se do ní začetla a vtáhla mě do děje.Co mi na knize vadilo, byly drobné nesrovnalosti v ději a v chování hlavní hrdinky (podle úvody knihy měla být nějaká, ale v průběhu to tak kolikrát nebylo). Aspoň takto to vidím já.A také moc nemusím, když kniha končí otevřeně. Bez dalšího dílu se čtenář nedozví, jak to vlastně dopadlo...

lakme
09.11.2012 5 z 5

Moc povedené, těším se na další díl..:)

lolle2311
03.09.2012

Jsem z toho trošku rozčarovaná.. Seriál mám ráda, ale vyvíjí se úplně jinak.. ostatně stejně jako lhářky.. Tak uvidíme.