Hra lží

Hra lží https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133883/bmid_hra-lzi-tWy-133883.jpg 4 325 71

Hra lží série

Když se Emmin nevlastní bratr vytasí s videem, které objevil na internetu, Emma je v šoku. Že někdo natáčí na video vraždu mladé dívky, to by ještě skousla – nejspíš se jedná o nějakou stupidní hru. Jenomže ta dívka vypadá úplně stejně jako ona! Kdo to může být? Že by Emma měla dvojče a nevěděla o tom? Vzhledem k tomu, že strávila skoro celý svůj dosavadní život v pěstounské péči, je to docela možné. Po krátkém pátrání Emma zjistí, že má opravdu sestru jménem Sutton, a rozjede se za ní. Než se však dívky stačí sejít, Sutton záhadně zmizí a Emma začíná mít neblahé tušení, že vražda na videu nebyla jen hra… Nejhorší na tom být mrtvá je, že už nemáte pro co žít. Žádné líbání. Žádná tajemství. Žádné drby. Z toho by většina holek měla druhou smrt. Ale já naštěstí dostala něco, co nikdo jiný nemá – představení na přidanou – a to díky Emmě, své znovunalezené sestře, se kterou jsem se ani nestačila sejít. Emma se nyní zoufale snaží zjistit, co se mi stalo. A jediný způsob, jak to vypátrat, je být mnou – vklouznout do mého starého života a po kousíčkách ho skládat dohromady. Ale může se smát důvěrným vtipům s mými nejlepšími kamarádkami? Přesvědčit mého kluka, že ona je ta dívka, do které se zamiloval? Předstírat, že je šťastná, bezstarostná dcera, když objímá mé rodiče na dobrou noc? A dokáže hrát dál tohle divadýlko i potom, co si uvědomí, že můj vrah ji sleduje na každém kroku?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Záhady
Vydáno: , BB art

The Lying Game , 2010

kacis4231
04.01.2015 5 z 5

Úžasná kniha Dostala jsem jí jako dárek k Vánocům, přečetla jsem jí za dva dny.. Jsem nadšená, a hned zítra letím do knihkupectví a dokupuji další díly. Už se nemůžu dočkat, až začnu číst pokračování.. Hlavní myšlenka je opravdu skvěle udělaná.. Super, super a ještě jednou super :)

radka6016
16.11.2014

Určitě doporučuji přečíst...Já se nemohla odtrhnout.Hlavní myšlenka byla zajímavě vymyšlená...

cie
14.11.2014 5 z 5

Skvělá knížka! Líbil se mi nápad záměny dvojčat i duch Sutton a její komentáře (i když se člověk musí pak soustředit, kdo je kdo). Byla jsem skoro pořád napnutá, co se stane a jak Emma zapadne do cizího života, aby to nikdo nepoznal. Po přečtení obsahu následujících dílů doufám, že další pokračování nebudou jen zbytečným prodlužováním dobře započaté série.

Honey0105
04.10.2014 4 z 5

Koukám už nějakou dobu na seriál Pretty Little Liars a ani mě nenapadlo, že jsou i knihy. Když jsem přišla na to, že autorka Sara Shepard takové knihy napsala, tak jsem si hned říkala, že si je přečtu, ale nakonec jsem sáhla po téhle sérii, abych četla něco nového (prostě ne to, co znám z obrazovky televize).
Dílo mne vyloženě nenadchlo, ale jako oddechové čtení posloužilo dobře. Emma je mi sympatická a jsem docela zvědavá, jak to bylo doopravdy se Sutton (velmi zajímavé jméno), takže časem sáhnu určitě i po dalších dílech.

Marisa
04.08.2014 5 z 5

Tuto knihu jsem si koupila spolu s jejími dalšími díly. Nečekala jsem, že mě kniha tak zaujme. Jsem ráda, že jsem si jí koupila :-). Jinak seriál je také dobrý, i když hodně jiný ;) .

Roselunda 1928
03.08.2014 5 z 5

Kniha mě celkem zaujala. Určitě si přečtu i další díly a i Roztomilé malé lhářky. Akorát mě trochu mátl styl vyprávění - nejsem zvyklá na to, že někdo vypráví o někom jiném. Zatím jsem se setkala jenom s knihami které vyprávěl hlavní hrdina nebo to bylo ve třetí osobě - ale na tohle nejsem zvyklá, musela jsem si zvyknout. Zápletka je super, opravdu jsem se u toho nenudila a přečetla za jedno odpoledne:)

lunina
27.07.2014 1 z 5

Tahle knížka mě vůbec nebavila,takže po nějaké době jsem ji odložila,ale seriál je naopak úžasný ! ♥

Ben Nevis
09.06.2014 3 z 5

Je to o dost horší než série Lhářek. Autorka se snaží napsat jiný, ale stejně napínavý příběh, nicméně stejně jsme zase tam, kde jsme byli u Lhářek - bohatá čtvrť, vztahy, hrozby a plno podezřelých. Postava mrtvé Sutton je tam naprosto zbytečná - občas upřesní nějaké informace, jinak nic nedělá. Akorát mate text.

Hodně mi vadila zápletka postavená na tom, že Emma je dvojče Sutton a tudíž nemá problém ji nahradit a nikdo si toho nevšimne. Najednou Emma hraje závodně tenis, který viděla jenom u počítače, navštěvuje hodiny němčiny, kterou neumí apod. Budiž. Nemá smysl řešit, že ta holka má naučená jiná gesta, používá jiný slovník a nejspíš i jiný přízvuk! Už vůbec nemá smysl přemýšlet nad tím, o čem se tak bavila s rodinou, kamarádkami, sestrou, když nemají žádné společné zážitky? Do života bohaté slečinky taky vklouzla bez sebemenšího zaškobrtnutí.

Ale abych jenom nekritizovala, detektivní zápletka není špatná. Díky "Hře lží" nevíme, co se děje doopravdy a co je jenom hra. I když je to takové celé mdlé (možná je chyba v překladu), zajímalo mě, co se stane dál. A pokud narazím na další díly, přečtu si je, ale na kupování to není.

Iworri
28.05.2014 1 z 5

Jakmile jsem se do knížky začetla a zjistila, že je vyprávěná z pohledu Sutton, nadchlo mě to. Následně, když jsem zašla za půlku a uvědomila si, že se za celou dobu neodehrálo nic zásadního, co by mě udrželo ve střehu - knížku jsem odložila. Jednotvárné, směr nenabírající loudavé tempo mě dokonale odradilo. Dokonce ani to minimum "napínavých" pohledů do historie mě nepřimělo si to rozmyslet. Jsem velký fanda Lhářek, avšak těch seriálových. S touto verzí se tak událo obdobně. Seriál je naopak skvělý ! :)

trynitrix
28.05.2014 5 z 5

Konečně co mě pořádně chytlo ohledně žánru. Pěkný a zajímavý příběh, teď jen čekat jak to všechno dopadne :-)

suze
23.05.2014 2 z 5

No... Pro mě trochu zklamání. Těšila jsem se, ale... Dle mého názoru to bylo takové mdlé a nijaké, vůbec jsem se nemohla začíst a vůbec. Místy jsem měla pocit, že autorce prostě došla fantazie a ikdyž na první pohled to není znát, kostra příběhu mi v podstatě přijde podobná jako Pretty little liars. Takže nevím - nápad dobrý, ale zpracování nedomyšlené a nedotažené do konce.... Škoda...

Nathanielka
19.05.2014 4 z 5

Kniha byla zajimavá, ale protože jsem viděla nejdřív seriál, čekala jsem od toho něco jiného. Ale i tak se mi to líbilo.

Kyta
12.05.2014 4 z 5

Moc zajímavý příběh. Děj mě naprosto uchvátil - měl originální zápletku a hlavní myšlenku. Autorka píše velmi poutavě; každá stránka mě nutila číst dál a dál a nechtěla jsem se odtrhnout. Kniha skrývá mnoho tajemství, lží a napětí. Těmi tajemstvími doslova překypuje. Je to takové čtení, které vás pořád nutí zamyslet se nad příběhem a neustále pátrat po vrahovi Sutton. Bylo zajímavé, že děj se odehrával z pohledu Sutton, která po smrti ztratila myšlenky ze svého života a ne z pohledu Emmy. Sutton měla dost velký přístup k Emminým myšlenkám - jako by byla její součástí a měly nějaké neviditelné pouto, a to mi připadalo podivné, ale to spíš přidalo na napínavosti příběhu. Sice to bylo někdy vyprávěné tak, že se mi obě hlavní postavy pletly, ale zvykla jsem si.
Díky otevřenému konci se nemůžu dočkat druhého dílu!! Ráda jsem začala číst tuhle sérii. :)

Patw
03.04.2014 3 z 5

Do knihy jsem se po chvíli začetl, ale občas mi hlavu zamotaly drobné nesrovnalosti. Občas se mi zase zdálo, že hlavní hrdina, není hlavní hrdinka. Není to náročná četba, zajímaví příběh a zajímavé postavy, ale i tak je to průměrné dílo.

Lika
15.02.2014

Hezká knížka,úplně mě uchvátil děj :3
P.S. Ještě jsou o tom dva díly :3
Sutton a Emma nejlepší

Bee
29.11.2013 3 z 5

Tohle bych rozhodně nedoručovala čtenářům, co hrají na reálnou strunu. V takové četbě je třeba mít otevřenou mysl a nepitvat se v neskutečných zápletkách. Ještě před přečtením jsem chvíli sledovala seriál a musím říct, že tohle je ten případ, kdy by bylo lepší nechat knihu knihou. Četlo se to samo a celkově je to taková oddechovka.

DajaF
07.11.2013 4 z 5

od knihy jsem toho prilis neocekavala,ale prijemne me to prekvapilo a uzivala jsem si ji.Tip na vraha mam,ale necham se prekvapit dalsimi dily. tesim se na ne!

Gwendolyn
15.10.2013 1 z 5

Takle knížka se mi fakt nelíbila.

Vendelína
03.10.2013 5 z 5

Perfektní nápad! Zajímavě propracované, napínavé. Moc mě bavily vstupy Sutton jako pozorovatele a její záznamy udalostí. Nenašla jsem chybu jako se to občas stává při mnoha postavách a když je děj zamotaný. Děsily mě kanadské žerty, co si holky prováděly navzájem. Naskakovala mi husí kůže. A stávám se závislá na ději jako je tomu u Roztomilých malých lhářek.

adajka
30.09.2013 4 z 5

Výborné čtení, napínavé. Jen škoda, že je to začátek série, takže má otevřený konec :-(