Dvě pravdy a lež

Dvě pravdy a lež https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167975/bmid_lying-game-dve-pravd-167975.jpg 4 177 32

Hra lží série

Dva měsíce předtím, než jsem zemřela, zmizel bratr mé nejlepší kamarádky. Kam nebo proč Thayer odešel, nemám tušení, ale vím jistě, že to byla moje vina. Za svého života jsem dělala spoustu strašlivých věcí, kvůli nimž mě lidé nenáviděli, a možná jsem dokonce někoho vyprovokovala k vraždě. V zoufalé snaze vypátrat vraha moje znovunalezená sestra-dvojče Emma předstírá, že je já, a luští mnohé záhady, které jsem po sobě zanechala – můj tajný deník, zamotaný milostný život, nebezpečné kanadské žerty Hry lží, kterou jsem hrála. Podařilo se jí odhalit nejskrytější tajemství mých kamarádek, ale zatím neměla příležitost zašťourat v Thayerově minulosti – až teď. Thayer se vrátil a Emma sebou musí hodit, aby zjistila, jestli chystá pomstu... nebo už ji vykonal.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

Two Truths and a Lie , 2012

Ben Nevis
27.06.2014 2 z 5

Prozatím nejhorší díl série. Thayer je dost nudný podezřelý a celou knížku se více méně nic nestalo, ani pravý vrah nevystrčil růžky.

Lidi tu kritizují Emmu, že se chová moc jako Sutton. Mě spíš zaráží, že její kamarádky nevycítily, že "Sutton" je moc zakřiknutá. Sutton má být alfa samice a když se tak nechová, rychle ztratí pozici v bandě. Víc to vypadalo, že bandu vede Laurel a že se Emma nechává příliš sekýrovat od mladší sestry. Nejvíce to jde vidět při plánování žertíku na Ethana. Emma půl knížky řeší něco, co by vyřešila jedna věta. Ale je to něco, co dělá Emmu.

Kyta
12.06.2014 4 z 5

Tenhle díl se mi zdál o něco málo horší a trochu složitější. Připadalo mi, že tam přibylo moc zdlouhavých a zbytečných popisů. Děj mě ale, stejně jako předchozí dva díly, nezklamal. Líbila se mi celá ta situace s Thayerem. Když se o něm v předešlých dílech mluvilo, čekala jsem, že ho Emma bude taky podezřívat, a taky jsem doufala, že se tam někdy ukáže... a stalo se! Hlavní hrdinka Emma se mi zdála trochu víc namyšlená a bere už jako samozřejmost, že se vydává jako Sutton.

Nemůžu se zbavit dojmu, že celé to pátrání po vrahovi autorka hrozně natahuje... Doufám, že v druhé polovině série bude trochu jiná zápletka a že to nebude jenom pátrání po vrahovi. Zbývají tři díly, tak doufám, že budou stejně napínavé a že se ta tajemství brzy odhalí a ukáže se pravda. :)

trynitrix
31.05.2014 5 z 5

Napínavé jako vždy mno jsem na to zvědavá kdy se to rozuzlí ještě nás pár dílů čeká :-D

Niki
04.05.2014 5 z 5

Tuto sérii miluju, škoda, že zrušili seriál. Už se nemohu dočkat dalšího dílu!

MischelleSs
02.02.2014 5 z 5

Tahle série je prostě úžasná. Každý díl je jiný a přitom o tom stejném. Tenhle díl se mi líbil asi ze všech nejvíc a těším se na další.:3

kleria
28.01.2014 3 z 5

Tenhle díl se mi proti dvou dílům už moc nelíbil, přišel mi tak trochu o ničem, jo pár věcí se tam vyřešilo ale i tak.. jsem zvědavá co bude v dalších třech dílech, netuším vůbec co, ale popravdě mě tato série už přestává bavit, i když je čtivá a každý díl přečtu za chvilku. Pokud jste s touto sérii ani nezačali, tak podle mě ani začínat nemusíte o nic zásadního nepřijdete, já už sama to dočítám jenom kvůli tomu, že mě zajímá kdo je vrah.

vaili
17.01.2014 4 z 5

Tenhle díl mi přišel oproti minulému lepší, ale i tak 6 dílů celkem mi přijde moc na jednu hlavní zápletku.

Desire_Lydon
11.01.2014 3 z 5

Souhlasím s předchozím komentářem - tenhle díl byl o poznání horší. Emma mě docela štvala, už se chovala moc jako Sutton. I když není od věci mít najednou moc, kterou měla Sutton třeba nad svými kamarádkami... Ale stejně, není to Emma. Emma má být přece ta hodnější. Celá kniha se tak nějak vlekla, už neměla ten spád jako předchozí díly. Zdá se mi to, nebo všichni kluci a chlapi nosí khaki kalhoty jako nějací kotlíkáři? Možná je to můj dojem... Raději nechci vědět, kolik tahle série bude mít ještě dílů. Docela se toho totiž bojím.

muchomurka
09.01.2014 2 z 5

Tenhle díl mi přišel zbytečný. Celou dobu se to vleklo a nic moc nového jsem se nedozvěděla. Nechápu, proč to autorka natahuje, mohlo by to mít větší spád a šmrnc. Jsem zvědavá, co chce autorka řešit ještě v dalších třech dílech?
Jinak mě tu neskutečně štvala Emma. Má být jiná než její dvojče Sutton, lepší, milejší, ale mně přišlo, že se z ní stala taky taková povrchní "nádhera". Doufala jsem, že do toho, jak hraje své dvojče, víc vnese svou osobnost, bude víc sama sebou a bude se chovat lépe.

Vendelína
02.12.2013 5 z 5

A vše je zase jinak.... Měla jsem několik tipů, ale už zase nemám. Ale určití lidé jsou zvláštní. Třeba Suttonin/Emmin adoptivní otec vlastně nemusí být adoptivní, ale pravý. Laurel je divná a podezřelá. Garret to samé. A podle Suttoniných vzpomínek usuzuji, že je naživu. Otázek a domněnek je stále mnoho, a tak se těším na další díl, kde už se snad konečně odhalí alespoň část.
Knížka je opět skvěle napsaná, napínavá.

luciefeix
22.10.2013

super napínavé jako vždy , plné tajemství!! myslime si něco a pote to je zase jináč!!

Cleo De Nile
17.07.2013 4 z 5

Už aby byl podzim... :D Což neříkám právě často :D
Ne, vážně, seriál zrušili, tak si chci alespoň dočíst knížky... Je to skvělá série, už se těším a jsem zvědavá na Thayera :)