Hra kurtizán

Hra kurtizán https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29301/bmid_hra-kurtizan-3ul-29301.jpg 3 32 9

Jako nikdy dříve kvete v Římě povolání kurtizán v čele s Imperií, v jejímž domě se setkává nejvyšší šlechta a duchovenstvo. Krásné Fiamettě se podaří získat pro sebe syna papeže Alexandra VI., Cesara Borgiu, který dobývá Romagnu a sní o italské královské koruně. Nesmírné náklady svých válek kryje stále více z finančních prostředků, jež mu plynou z vyvlastňování římské šlechty a vražd bohatých kardinálů. Fanatik víry Savonarola skončí kvůli své kritice na hranici. Ve styku s přáteli a zvláště se ženami je papež veselý a šarmantní. Z Vatikánu se stal veřejný bordel - orgie na papežském dvoře jsou legendární.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Das Spiel der Kurtisanen , 2008

Parwana
16.04.2022 odpad!

Nemohla jsem se začíst, vzdala jsem to. Čekala jsem napínavý příběh plný intrik, který bude mít spád a uvěřitelný děj. Jenže to bych musela sáhnout po knize od Phillipa Vanderberga.

Babo
23.06.2021 4 z 5

Tak mně se knížka líbila. Podařenou rodinku Borgiů znám,tak to nebylo žádné překvapení.
To,že autor Zapojil i kurtizány,aby ukázal na život v Římě byla třešnička navrch.

Veronika33
23.11.2017 odpad!

Knihu som odložila, veľmi chaoticky písaná, vôbec ma nevtiahla do deja. Tento spisovateľ nebude môj šálok kávy!!!

Jaruš7
23.03.2017 5 z 5

Borgiové a jejich klan v historii má roli nezapomenutelnou, pestré životní osudy jsou od S.O. parádním stylem jak si prožít s nimi jejich dobu moci.

Selinute
06.01.2017

Knížku nebudu hodnotit. Po třiceti stranách jsem to musela vdát. Ne, to nebylo nic pro mě.

Wulfwaera
26.01.2015 5 z 5

Skvělý popis historických událostí za vlády Borgiů. Pomluvy, intriky, léčky a rány do zad....a k tomu příběh dvou krásných kurtizán.

Maat
11.12.2014 2 z 5

Tahle kniha byla pro mě přešlapem. Ač mám Obermeiera ráda, Hra kurtizán mě nebavila. Nezáživné.

AylinLeto
10.10.2014 2 z 5

Dlouho mi trvalo, než jsem se dočetla do konce. Nezáživné, téměř žádný vývoj v ději a přestože se kniha jmenuje Hra kurtizán, tak se o žádnou hru nikde nejednalo. Dvě hlavní hrdinky kurtizány si nedělaly žádné naschvály, nijak spolu nesoupeřily, respektovaly jedna druhou. Plus je snad jen to, že události kolem jsou historicky přesné.

pajonek
30.11.-0001

......obermeier zase zabrouzdal do mého oblíbeného téma : vraždící, loupeživí, sexu chtiví borgiové, vedle nich sexuální prasák, papež alexandr VI se svým nedomrlým synkem cesarem ... papežský dvorec plný "svatých - posvěcených" orgií a dvě kurtizány, které hýbou římem .... jen co to uvidím na půltě, bude "malá dom"...............