Hovory U Suchý dásně

Hovory U Suchý dásně https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341709/bmid_hovory-u-suchy-dasne-Dhk-341709.jpg 4 2 2

V malebném hostinci pod Vyšehradem se šest věrných přátel pravidelně schází nejen na pivo a mariáš, ale hlavně k vážným i nevážným hovorům o kráse a složitosti života. Jejich debaty o ženách, české povaze, humoru, blbosti, ale i o svobodě, demokracii a dalších tématech, zaujmou filozofickou moudrostí, okořeněnou vtipným nadhledem.... celý text

jprst
29.02.2020 3 z 5

Objevil jsem v mém oblíbeném antikvariátu, za pár korun docela slušná a dokonce většinou i vtipná zábava, na odlehčení mezi něčím "těžším" jak dělaná.

alnahu
05.04.2018 5 z 5

Ač nejsem pivař, půjčila jsem si tuto knihu díky čtenářské výzvě, jinak bych ji nečetla a nelituji ,kniha mě opravdu pobavila. Hovory na všechna možná témata nad pivečkem v hostinci „U Suchý dásně“, kde pravidelně každý čtvrtek debatuje šestice přátel. Hlavním inspirátorem námětů k hovorům byl básník Hnízdo, ten jejich pivní debaty zapisoval a z toho pak vznikla tato kniha. Nejvíc mě pobavila debata na téma feminizmu, když pánové probírali, jak to je mezi muži a ženami.
Muž objevil zbraně a vynalezl lov
Žena objevila lov a vynalezla kožichy
Muž objevil barvy a vynalezl malování
Žena objevila malování a vynalezla make-up
Muž objevil slovo a vynalezl konverzaci
Žena objevila konverzaci a vynalezla drby
Muž objevil hry a vynalezl karty
Žena objevila karty a vynalezla čarodějnictví
Muž objevil zemědělství a vynalezl jídlo
Žena objevila jídlo a vynalezla dietu
Muž objevil přátelství a vynalezl lásku Žena objevila lásku a vynalezla manželství
Muž objevil ženu a vynalezl sex
Žena objevila sex a vynalezla migrénu
Muž objevil myšlení a vynalezl filosofii
Žena objevila filosofii a vynalezla feminizmus
Muž objevil obchodování a vynalezl peníze
Žena objevila peníze „ A tehdy se všechno posralo“.
V hostinci „U Suchý dásně“ zaburácel srdečný smích . Zde vidíme, že český humor ještě existuje.