Hovory s nymfou

Hovory s nymfou https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45128/hovory-s-nymfou-45128.jpg 5 3 2

Lyrické dialogy či spíše drobná dramata, v nichž spolu hovoří mytologičtí hrdinové.

Literatura světová , Povídky

Vydáno: , Odeon

Dialoghi con Leuco , 1947

Mimir
13.09.2020

"Jeho mytológia je absolútne moderná, picassovská, vykreslená s čistotou a rýdzosťou intelektuálnej reči," napísal o neuveriteľne ladne, do kontextu dneška zasadených dialógov mýtických hrdinov literárny kritik Carlo Muscetta. A v skutku sa plne stotožňujem s kritikou spomínaného Muscettu - ale akou to vlastne kritikou, veď táto kritika prevyšuje chválu iných. Útle dielko zaujme každého nadšenca mytológie, ktorý ale nežije svoj život len na Olympe. A to je dôležité, musí byť akýsi "olympan dneška", aby si vychutnal slová vložené do úst bájnych hrdinov a bohov, slová autora, ktorý bol rozhodne vnímavý k svojej dobe a k dobe nastávajúcej.

"Jedného dňa, až sa smrteľníci prestanú báť bohov, bohovia zmiznú...V tom momente sa stanete Titáni vy - My smrteľní? - Smrteľní alebo nemsrteľní, na tom nezáleží!"

jaro999
24.03.2018 5 z 5

Krásné propojení světa antické mytologie s dneškem: dialogy antických hrdinů vedou k závěrům, které i dnes mají svou platnost. Útlá kniha, která nutí k zamyšlení.