Hovory s Bohem I.

Hovory s Bohem I. https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293752/mid_hovory-s-bohem-i-OWR-293752.jpg 4 238 57

Hovory s Bohem série

Je opravdu neobvyklé hovořit s Bohem - v Boha věřit, k Bohu se modlit, Boha prosit, Boha se bát anebo pochybovat o jeho existenci - ano, tomu rozumíme. Ale hovořit s ním? Autor, sám hluboce věřící, se toho odvážil a vytvořil velmi inspirující dílo. Jeho kniha se pokouší odpovědět na většinu otázek týkajících se života a lásky, smyslu a funkce, lidí a lidských vztahů, dobra a zla, viny a hříchu, odpuštění a spásy, cesty k Bohu a cesty do pekla… prostě všeho. Pojednává o sexualitě, moci, penězích, dětech, manželství, rozvodech, životním poslání, zdraví, posmrtném životě i životě před narozením… prostě o všem. Zabývá se problematikou války a míru, vědění a nevědění, dávání a přijímání, radosti a smutku. Zamýšlí se nad konkrétním i abstraktním, viditelným i neviditelným, pravdou i nepravdou. Lze říci, že tato kniha je „posledním Božím slovem“, přestože některým lidem to může připadat neuvěřitelné, zejména domnívají-li se, že Bůh přestal hovořit před dvěma tisíci lety, nebo že pokud stále ještě hovoří, pak jen se světci, šamany nebo s lidmi, kteří meditují třicet let nebo jsou dobří dvacet let nebo jsou alespoň částečně dobří deset let.... Ve skutečnosti však Bůh hovoří ke každému - k dobrému i špatnému, ke světci i lotrovi a k nám v životě přichází mnoha způsoby – tato kniha může být dalším z nich. ? Autor přiznává, že krátce po tom, co ho takový dialog začal napadat, uvědomil si, že hovoří s Bohem a že Bůh mu odpovídá takovým způsobem, jaký je schopen pochopit. Tato skutečnost do značné míry vysvětluje hovorovou formu knihy i občasné odkazy na látku, kterou autor získal z jiných zdrojů a ze své dřívější zkušenosti.... celý text

Literatura světová , Duchovní literatura , Náboženství

Vydáno: , Alpha book

Conversations with God: An Uncommon Dialogue , 1995

Lily101
02.09.2023 5 z 5

Knihu mi doporučil kamarád před cca 15 lety s tím, že mu u doporučení zářily oči nefalšovaným nadšením z četby.

Bála jsem se jako ateistka číst takovouto knihu. Ačkoliv kamarád není věřící, tak jsem si moc dobře uvědomovala, že tam přítomnost Boha prostě bude.

Před mou zatím poslední návštěvou knihovny jsem si na knihu vzpomněla. Po patnácti letech a rozhodla se ji přečíst.

Až na dvě krátké pasáže, které mě opravdu nechytly (témata mě nezaujala), knihu velmi oceňuji. Mám dojem, že už při její četbě došlo k mé transformaci k ještě lepšímu člověku a jiného (lepšího ve smyslu pozitivního) vnímání života.

Když se začaly na trhu objevovat knihy s pozitivním myšlením a jak komunikovat s Vesmírem/Bohem, tak jsem si říkala, odkud ten princip byl převzat. Věřila jsem podvědomě tomu, že to není poprvé, co je princip správného přání popsán. Tak toto by mohla být TA kniha, kterou byly inspirovány či ovlivněny v tomto směru další knihy jiných autorů.

Jediné, čeho trochu lituji, je to, že jsem si tu knihu nepřečetla dřív, neb jsem mohla správně vysílat svá přání do Vesmíru mnohem dříve, ale na druhou stranu (proto lituji jen trochu) věřím, že vše k nám přichází ve správný čas, takže jsem tuto knihu prostě měla přečíst až letošní rok.

#prvniknihavzari2023

alma
31.07.2023 odpad!

(SPOILER) Četba,,Hovorů s Bohem" N. D. Walsche může být jistě inspirativní. Právě tak ale může přivést k zamyšlení, zda se v autorově případě skutečně jedná o vážné duchovní hledačství, anebo spíše o mystifikaci nezkušených čtenářů hříčkami s náboženskými pojmy. Jinými slovy: zda je jeho autorská práce vedena skutečně tak dobrým úmyslem, jaký je hodem obdivu ušlechtilých členů Humanity's Teamu. (redakce časopisu Dingir, 4/2005)

alma
13.05.2023 odpad!

V Hovorech je zavádějící tvrzení, že jsou dvě základní emoce - strach a láska. To je příliš zjednodušené a do spektra známého života to rozhodně nezapadá. Z toho můžu tvrdit, že autoritativní tón "boha" z té knihy již ztrácí váhu ve všem dalším, co tvrdí.
Nemůžu už to brát vážně.
Můžu přiznat, že je kniha psána sugestivně.
A získává si náklonnost čtenáře velkorysými úvahami, přitom tón "boha" je nadřazený, z pozice moci.
Přestože tvrdí, že lidé jsou "Bohu rovni"??
Rozhovor též působí stylizovaně tak, aby právě získával důvěru možná pochybujícího čtenáře.

Odpovědi v knize, které měly asi uklidnit, mě naopak silně rozrušily. Naprosto bourají koncept spravedlnosti. Kniha mě vyvedla z rovnováhy a po důkladnější rozvaze o ní vyvstávají jen samé otázky.

Je možné říct, že pro Boha neexistuje dobro nebo zlo?
Proč bychom pak byli přirozeně nastavení mezi nimi vnímat rozdíly?
Dobro a zlo je lidský konstrukt a stejně půjdou všichni do nebe? Jako vážně?

Něco mi říká, že je to důležitá otázka a není dobře jako odpověd pasivně příjmout, co se píše v této knize.

kamibe
03.03.2022 5 z 5

Tohle bych mohla číst znovu a znovu a znovu... Koupila jsem si ji už hooodně dávno a pořád ji přenášela jako poklad z místa na místo, z jednoho bydlení do dalšího...
Ale už jsem ji zaklapla a darovala dál. Ať z ní mají užitek i další :-)

deauville
31.10.2021 odpad!

Za mě esotero odpad... Autor hovoří (údajně) s Bohem, který se s autorem dělí o "hluboké" myšlenky. Myšlenky pěkně znějí, ale při bližším ohledání jsou naprosto plytké a povrchní - viz úryvky z knihy, které tu někteří hodnotící zveřejnili.

Přečetla jsem asi deset stránek a odložila. Za mě pouze snaha vydělat na "hledajících" čtenářích.

Elea
03.10.2021 5 z 5

Jsem ráda, že jsem tuto knihu potkala, nabízí řadu témat k přemýšlení a případně i změně vlastních názorů a postojů.

Simii45
01.03.2021 4 z 5

Velmi zajimava kniha, neustale nad ni premyslim a urcite se k ni budu opakovane vracet.

Ashi
07.07.2020 4 z 5

Kniha mě donutila zamyslet se nad tím zdali to může být pravda? Nemám ráda představu Boha jako trestající bytosti, které je třeba se stále vlísávat, aby nás nezničila. Když jsem knihu četla říkala jsem si "Ano, takový Bůh by byl fajn a v toho bych věřila". Dnes jsem se však posunula více k buddhismu a nemyslím, že existuje entita Bůh, ale, že spíš všechno je propojené se vším. Názor, že duše je "odštěpek" Boha, který chce poznávat emoce a pak se zas k Bohu vrátí mě ze začátku děsila. Chci vnímat svoji individualitu, ale nakonec jsme všichni asi opravdu jedním. Stejně mě však neopustil pocit, že autor nemluvil s Bohem, ale, že mu jen hráblo - i když hezky.

MaggieR
26.04.2020

!!!! pozor kniha vám môže ublížiť ak trpíte nejakým typom panickej alebo úzkostnej poruchy !!!! knihu som mohla prečítať len do polovice... preto ju nebudem hodnotiť hviezdičkami. Keď prečítate určité typy kníh o náboženstvách o fungovaní mysle o vesmíre dokážete sformulovať takéto odpovede aj sám na základe týchto kníh. Každopádne ja verím v Boha ale tu je čistý alibizmus človek si určité veci môže vyložiť ako chce. Niektoré veci sú nezmyselné. Napríklad že naše telo bolo stvorené aby bolo na zemi do kedy chce aj naveky ale my si môžeme za to že sme chorí, že starneme. Viem ako fungujú afirmácie z iných kníh a očividne také knihy čítal aj autor. Nechcem si ani predstaviť ak si ju prečíta človek s ťažkou formou depresie a je tam napísané že ak chce duša zomrieť tak zomrie aj keby sa myseľ a telo bránilo... že všetko zlé čo sa deje je v poriadku. Ak už máte vo svojom živote jasno v otázke Boha tak toto ani nečítajte. Môže veľmi uškodiť.

janka.liskova
29.01.2020 5 z 5

Kniha, která mě v duchovním poznání posunula hodně dopředu!

RendyaDav
14.01.2020 4 z 5

Předpokládejme, že bychom mohli položit Bohu ty nejzapeklitější otázky - otázky týkající se lásky a víry , života a smrti , dobra a zla.
Předpokládejme , že by nám Bůh dopřál sluchu a poskytl nám srozumitelné odpovědi.
To se přihodilo autorovi této knihy a může se to přihodit i vám . Připravte se na rozhovor...

Cageyy
09.01.2020 4 z 5

Jednoduše skvělý dialog s bohem o všem možném i nemožném????????

misa1974
26.11.2019 4 z 5

Tato kniha je skvěla, ale i kontroverzní-alibisticka, Bůh za nic nemůže, všechny nás miluje, ale příroda není vůbec tak mirna naopak se musí usměrňovat, tak jako někteří lidé, učíme se každý den jak byt dokonalejší a šťastnější nejen rozpominame.

alibaba72
17.09.2019 5 z 5

Jsem moc rád, že se tato kniha ke mně dostala, myslím, že ji budu číst stále dokla...

Papírek
11.02.2019 4 z 5

Musím říct, že ze začátku mě tato kniha nebavila, říkal jsem si, že jsem si ji koupil zbytečně. Ale po několika stranách si mě tak obmotala, že jsem ji četl s dychtivostí dál a dál! Je to úplně něco jiného než vykládá církev! Takže bych tuto knihu doporučil i těm co nevěří v Boha, nebo ti co tvrdí co smrdí Bohem, to není pro ně.V knize je tolik nových poznatků, že je potřeba nějakého času na vstřebání a ke knize se třeba i vracet. Kniha mě zaujala na tolik, že budu pokračovat ve čtení dalších dílů. A je na každém člověku, aby zhodnotil zda autor opravdu rozmlouval s Bohem nebo si to vše celé vymyslel.

New-radus
04.11.2018 5 z 5

Kniha je poněkud mnohovrstevnatá a asi záleží na tom, jaký je váš osobní základ, jak na podobné nové pojetí teologie nahlížíte. Zcela určitě záleží i na správném čase, kdy tuto knihu čtete. Pro ne je něčím, nad čím budu ještě dlouho hloubat a dost možná ji budu muset přečíst znovu.

radovan0878
20.08.2018 5 z 5

Moja prvá kniha spojená s duchovnom a spiritualitou. Výborné jasné odpovede a naozaj je to tak

ibs
24.03.2018 5 z 5

Hovory s Bohem su komplet trilogia perfektne citanie, bez ohladu na vierovyznanie alebo vobec vieru ako taku.

FrankCastle
11.02.2018

Četl jsem to, když mi bylo sedmnáct...o dvacet let později, a stále kovaný ateista jako tehdy, se mi vybavuje, že to nebyl prvoplánovitě dogmatický blábol, ale spíš taková ta přátelská "sám sobě jsi bohem", nenápadná až podprahová agenda člověka, který jako by hledal svoje ovečky. Někoho, komu bude předávat svá moudra a ten/ta to bude zase přátelsky a nenápadně, předávat dál a...
Nevím, asi jsem k těmhle věcem až moc skeptický a rovnováhu hledám jinde. Když něco smrdí Bohem, číhajícím za rohem, beru to raději oklikou. Ale každému co jeho/její jest...jenom ať si to pak raději nese v sobě a nezvoní mi u dveří s brožurou v ruce, úsměvem jak z reklamy na rtech a otázkou "Nemáte čas popovídat si o našem příteli?" :D

Chytuš
24.11.2017 5 z 5

Tahle kniha si mě našla úplně přesně ve správnou dobu (po intenzivní a hluboké práci sama na sobě o minulém prodlouženém víkendu). Slyšela jsem každou její hlásku, neb je mnoho lidí, ke kterým bude promlouvat, někteří však jen poslouchají, ale neslyší nic. Není to kniha pro všechny, to určitě ne, je to možné vidět i na zdejších komentářích... Pro mě ale úžasný klenot. Jediná malá výtka je za mě v tom, že se hodně stáčí k již řečenému, takže se dost opakuje, nicméně jde o dialog, takže když se N.D.Walsch opakovaně ptá na stejné nebo podobné otázky, nelze se tomu vyhnout... Koneckonců je to i v knize řečeno. Já se už těším na další dvě knihy (respektive teď to bude souborné vydání celé trilogie, stejně jako sonyvito si jí budu přát pod stromeček :-))

"Má Pravda je přítomna v šepotu větru, v bublání potoka, ve hřmění bouře, v šumění deště.
Má Pravda je dotek země, vůně lilie, teplo slunce, přitažlivost měsíce.
Má Pravda - a tvá největší pomoc v době nouze - je tak strašlivá jako noční obloha a tak důvěřivá jako mumlání novorozence.
Je tak hlasitá jako tlukoucí srdce - a tak tichá jako naše společné nadechnutí.
Nikdy tě neopustím. Nemohu tě opustit, neboť jsi můj výtvor, má dcera, můj syn, můj cíl a mé...
Já.
Přijď ke mně, kdykoli a kdekoli budeš postrádat klid, kterým jsem.
Budu tam.
S Pravdou.